Nechala novorozence zemřít v kontejneru na sklo. Přísný trest pro matku platí

Za loňskou vraždu novorozeného chlapce půjde jeho jedenatřicetiletá matka na 15 let do vězení. Pravomocně o tom dnes rozhodl pražský vrchní soud, který potvrdil květnový verdikt Krajského soudu v Ústí nad Labem. Žena dítě porodila ve svém bytě v Teplicích, živého ho dala do pytle na odpadky a hodila do kontejneru na sklo. Chlapec v něm zemřel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Dá se zjevně konstatovat, že dítě přišlo nevhod," prohlásil předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička, podle kterého matka celé těhotenství tajila a syna si nepřála. Soudce zamítl ženino odvolání, ve kterém se domáhala posouzení, zda vraždu dítěte nespáchala v rozrušení způsobeném porodem. Za takovýto čin by jí totiž hrozil nižší, tří až osmiletý trest. "Musela by být ve specifickém duševním stavu," uvedl Lněnička.

"Žádný posudek o tom nehovořil," dodal. Také podle státní zástupkyně důkazy ukazovaly na to, že žena dítě zabila, protože ho prostě nechtěla.

Matka chlapečka porodila v noci doma ve vaně. Její druh v té době spal a vedle v pokoji byly dvě starší děti. Dítě bylo zdravé, bez vrozených vad. Dýchalo a plakalo, žena ho ale neošetřila a neposkytla mu žádnou poporodní péči. Zabalila ho do trička a dala do pytle na odpadky, který vyhodila do kontejneru. Pak odešla domů, umyla se a šla spát. Mrtvé tělo chlapce se našlo o den později.

Žena původně odmítla vypovídat, na konci hlavního líčení ale řekla, že nevěděla, co má dělat. Jednala prý zkratkovitě a byla "mimo sebe". Dnes k případu nic nedodala.

Soud uložil matce trest na samé spodní hranici trestní sazby. Nebyla dříve trestaná, o své předchozí děti se starala dobře. Také se k činu částečně doznala.

Ženin druh po ní žádal odškodné pro sebe a dceru, soud ho ale odkázal na civilní řízení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká společnost je rozdělena. Do které ze šesti sociálních tříd patříte?

17.09.2019 13:59 Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a…

Do Prahy se sjelo 1500 odborářů, zveřejní požadavky na růst mezd

17.09.2019 11:51 Víc než 1500 odborářů z celé republiky se dnes sešlo v Praze, aby se tu společně připravili na…

Muži "prostě hráblo" a zavraždil dítě své družky. Soud mu napařil tvrdý…

17.09.2019 11:42 Aktualizováno Za vraždu malého dítěte své družky si má Jiří Nácar odpykat 18,5 roku vězení. Trest mu dnes…

Tempo růstu náboru zaměstnanců na konci roku klesne

17.09.2019 11:38 Čeští zaměstnavatelé plánují i v posledním čtvrtletí nabírat nové zaměstnance, ovšem tempo růstu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama