Nechala novorozence zemřít v kontejneru na sklo. Přísný trest pro matku platí

Za loňskou vraždu novorozeného chlapce půjde jeho jedenatřicetiletá matka na 15 let do vězení. Pravomocně o tom dnes rozhodl pražský vrchní soud, který potvrdil květnový verdikt Krajského soudu v Ústí nad Labem. Žena dítě porodila ve svém bytě v Teplicích, živého ho dala do pytle na odpadky a hodila do kontejneru na sklo. Chlapec v něm zemřel.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Dá se zjevně konstatovat, že dítě přišlo nevhod," prohlásil předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička, podle kterého matka celé těhotenství tajila a syna si nepřála. Soudce zamítl ženino odvolání, ve kterém se domáhala posouzení, zda vraždu dítěte nespáchala v rozrušení způsobeném porodem. Za takovýto čin by jí totiž hrozil nižší, tří až osmiletý trest. "Musela by být ve specifickém duševním stavu," uvedl Lněnička.

"Žádný posudek o tom nehovořil," dodal. Také podle státní zástupkyně důkazy ukazovaly na to, že žena dítě zabila, protože ho prostě nechtěla.

Matka chlapečka porodila v noci doma ve vaně. Její druh v té době spal a vedle v pokoji byly dvě starší děti. Dítě bylo zdravé, bez vrozených vad. Dýchalo a plakalo, žena ho ale neošetřila a neposkytla mu žádnou poporodní péči. Zabalila ho do trička a dala do pytle na odpadky, který vyhodila do kontejneru. Pak odešla domů, umyla se a šla spát. Mrtvé tělo chlapce se našlo o den později.

Žena původně odmítla vypovídat, na konci hlavního líčení ale řekla, že nevěděla, co má dělat. Jednala prý zkratkovitě a byla "mimo sebe". Dnes k případu nic nedodala.

Soud uložil matce trest na samé spodní hranici trestní sazby. Nebyla dříve trestaná, o své předchozí děti se starala dobře. Také se k činu částečně doznala.

Ženin druh po ní žádal odškodné pro sebe a dceru, soud ho ale odkázal na civilní řízení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bohumínský panelák má po požáru opět elektřinu. Část lidí se vrátit nechce

15.08.2020 10:59 Bohumínský panelový dům, ve kterém před týdnem v sobotu při úmyslně založeném požáru bytu zemřelo…

V Praze prasklo potrubí. Komplikuje provoz tramvají

15.08.2020 09:34 Kvůli havárii vodovodu ve Strojnické ulici v Praze 7 je od dnešních 8:15 přerušený provoz tramvají…

Měla jsem tep 150 a problémy. Zdravá mladá dívka popsala, co s ní udělal…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Není tomu dávno, co se z pražského klubu Techtle Mechtle stalo lokální ohnisko nákazy novým typem…

Vražda dítěte v roce 1990. Pachatel zůstane v ochranné léčbě, potvrdil soud

14.08.2020 16:52 Krajský soud v Praze dnes zamítl žádost Jaroslava Nývlta (dříve Oplištila), který žádal o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama