Rodina lupičů? Vrchní soud odročil kauzu Waschtových, kvůli nemoci

Kvůli onemocnění hlavního obžalovaného musel dnes olomoucký vrchní soud odročit případ několika členů rodiny Waschtových obžalovaných z přepadení poštovního vozu na Vyškovsku. Otec rodiny, který podle státního zástupce přepadení zosnoval, je kvůli akutní bronchitidě hospitalizován ve vazební věznici.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Krajský soud mu uložil za loupež, při které zmizelo téměř půl milionu korun, devět let vězení. Jeho manželce soud uložil šest let a jejich dvěma dětem podmíněné tresty. Proti rozsudku se odvolaly obě strany.

Podle předsedy senátu Vladimíra Štefana je hlavní podezřelý od 2. října hospitalizován na infekčním oddělení kvůli akutní bronchitidě. "Současný zdravotní stav nedovoluje jeho přítomnost u soudu, je stále na infúzích. Podle lékařské zprávy je jeho osobní účast na hlavním líčení možná asi za dva týdny," uvedl soudce. Jednání tak soud, který dnes rozhodoval pouze o prodloužení vazby obžalovaného, odročil na 22. října.

Loupežné přepadení se odehrálo v listopadu 2014. Hlavním aktérem byl podle obžaloby dvaapadesátiletý Radek Waschta. Vůz České pošty přepadl pachatel na silnici mezi Kyjovem a Slavkovem u Brna na Vyškovsku. Policisté tenkrát zveřejnili fotku fialového kola, kterým zřejmě lupič přijel na místo činu. Waschta se k přepadení vozu přiznal, podle žalobce mu pomáhala manželka i jeho dvě děti. Pachatelé si podle obžaloby přepadení naplánovali dopředu a v daný den na silnici umístili překážky tak, aby řidič poštovního vozu musel zastavit.

Waschta jako hlava rodiny podle žalobce rozdělil role a stanovil harmonogram, rodinu poté na akci pečlivě připravil, tvrdí obžaloba. Při přepadení mu podle státního zástupce asistovala manželka Ladislava, syn Radek a dcera Denisa.

Děti se u soudu hájily tím, že na ně otec činil nátlak. Rodinné problémy poté vygradovaly o dva roky později, kdy se podle státního zastupitelství plánovala další akce. Sourozenci poté vše nahlásili na policii. Jejich přiznání a pomoc při objasnění loupeže byly důvodem, proč jim krajský soud uložil podmíněné tresty. Oba dostali tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let.

Proti původnímu rozsudku se odvolali manželé, které soud poslal do vězení. Odvolání podal také státní zástupce a to do výroku o trestu ve prospěch obou dětí i jejich matky Ladislavy Waschtové.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak Češi hodnotí sametovou revoluci a zakázali by KSČM? Velký průzkum

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Jednoznačně kladně sametovou revoluci hodnotí jen 36 procent lidí ve věku nad 40 let. Názory na…

Co už je problematické pití alkoholu? Češi mají zkreslené představy,…

22.10.2019 18:12 Za problematické pití označuje 44 procent lidí tři a více alkoholických nápojů denně, 37 procent…

Justice musí zjišťovat i názor dětí. Ústavní soud rozhodl v neobvyklé kauze

22.10.2019 16:57 Justice chybovala, když nezjistila názor sedmiletého chlapce na změnu příjmení, uvedl Ústavní soud…

Soud potvrdil tresty pro rodinu lupičů. Děti udaly otce dva roky po činu

22.10.2019 14:26 Olomoucký vrchní soud dnes potvrdil všem čtyřem členům rodiny Waschtových výši trestu za přepadení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama