Rodina lupičů? Vrchní soud odročil kauzu Waschtových, kvůli nemoci

Kvůli onemocnění hlavního obžalovaného musel dnes olomoucký vrchní soud odročit případ několika členů rodiny Waschtových obžalovaných z přepadení poštovního vozu na Vyškovsku. Otec rodiny, který podle státního zástupce přepadení zosnoval, je kvůli akutní bronchitidě hospitalizován ve vazební věznici.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Krajský soud mu uložil za loupež, při které zmizelo téměř půl milionu korun, devět let vězení. Jeho manželce soud uložil šest let a jejich dvěma dětem podmíněné tresty. Proti rozsudku se odvolaly obě strany.

Podle předsedy senátu Vladimíra Štefana je hlavní podezřelý od 2. října hospitalizován na infekčním oddělení kvůli akutní bronchitidě. "Současný zdravotní stav nedovoluje jeho přítomnost u soudu, je stále na infúzích. Podle lékařské zprávy je jeho osobní účast na hlavním líčení možná asi za dva týdny," uvedl soudce. Jednání tak soud, který dnes rozhodoval pouze o prodloužení vazby obžalovaného, odročil na 22. října.

Loupežné přepadení se odehrálo v listopadu 2014. Hlavním aktérem byl podle obžaloby dvaapadesátiletý Radek Waschta. Vůz České pošty přepadl pachatel na silnici mezi Kyjovem a Slavkovem u Brna na Vyškovsku. Policisté tenkrát zveřejnili fotku fialového kola, kterým zřejmě lupič přijel na místo činu. Waschta se k přepadení vozu přiznal, podle žalobce mu pomáhala manželka i jeho dvě děti. Pachatelé si podle obžaloby přepadení naplánovali dopředu a v daný den na silnici umístili překážky tak, aby řidič poštovního vozu musel zastavit.

Waschta jako hlava rodiny podle žalobce rozdělil role a stanovil harmonogram, rodinu poté na akci pečlivě připravil, tvrdí obžaloba. Při přepadení mu podle státního zástupce asistovala manželka Ladislava, syn Radek a dcera Denisa.

Děti se u soudu hájily tím, že na ně otec činil nátlak. Rodinné problémy poté vygradovaly o dva roky později, kdy se podle státního zastupitelství plánovala další akce. Sourozenci poté vše nahlásili na policii. Jejich přiznání a pomoc při objasnění loupeže byly důvodem, proč jim krajský soud uložil podmíněné tresty. Oba dostali tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let.

Proti původnímu rozsudku se odvolali manželé, které soud poslal do vězení. Odvolání podal také státní zástupce a to do výroku o trestu ve prospěch obou dětí i jejich matky Ladislavy Waschtové.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moravskoslezští pyrotechnici museli opět do akce, houbař našel munici z…

20.09.2020 14:26 Policejní pyrotechnici vyjížděli tento týden v Moravskoslezském kraji několikrát k nálezům…

Při požáru na Nymbursku zemřela seniorka, je nařízena soudní pitva

20.09.2020 12:23 Při požáru v domě na Nymbursku dnes ráno zemřela devětaosmdesátiletá žena. Kriminalisté předběžně…

Veletrh Zahrada Čech poznamenala epidemie, přišlo o polovinu méně…

20.09.2020 11:38 Návštěvnost zahrádkářského veletrhu Zahrada Čech letos poznamenala epidemická situace, přišlo o 50…

Požár v noci zachvátil průmyslovou halu na Uherskohradišťsku, škoda za…

20.09.2020 11:06 Noční požár v průmyslové hale v Bílovicích na Uherskohradišťsku způsobil škodu zhruba za milion…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama