Střelba ve FN Ostrava: Z nemocnice byl propuštěn druhý zraněný, částka na kontě roste

Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný pacient. I druhého zraněného muže lékaři dnes odpoledne propustili do domácí péče. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Dvaačtyřicetiletý střelec zabil sedm lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Sedmá oběť, kterou muž střelil do hlavy, podlehla svým zraněním ve čtvrtek. Žena byla od útoku v kritickém stavu. Jeden ze zraněných mužů byl do domácího léčení propuštěn ve čtvrtek.

"Poslední postřelený pacient byl právě teď propuštěn z nemocnice do domácí péče," uvedla před 15:00 Petlachová.

Na účet FNO zřízený na podporu rodin obětí ostravské střelby a zraněných už lidé poslali přes 1,4 milionu korun. Ještě dnes ráno to bylo zhruba 800.000 korun. Nemocnice zřídila transparentní bankovní účet s číslem 73030761/0710. Dárci tam mohou přispívat do 31. března 2020. Do té doby nemocnice upřesní, jak bude peníze rozdělovat.

Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. Transparentní účet má číslo 291463872/0300. Příspěvky lze také v tomto případě zasílat do 31. března. Poté bude vybraná částka ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Ostrava předána rodinám obětí, uvedla univerzita.

Na účtu bylo krátce po 15:00 přes 70.000 korun, dopoledne to bylo zhruba 18.000 korun. Univerzita sídlí v těsné blízkosti školy, a musela tak po střelbě přijmout mimořádná bezpečnostní opatření. Škola uzavřela vchody a o střelbě studenty a personál informovala rozhlasem.

Tragickou událost připomene i sobotní fotbalové utkání mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha. Před utkáním uctí aktéři zápasu minutou ticha památku obětí. Fotbalisté odehrají utkání s černými páskami na rukávech. Část výtěžku z prodaných jednorázových vstupenek na utkání se Spartou ve výši 150.000 korun se navíc rozhodl Baník Ostrava věnovat na pomoc pozůstalým a obětem. Tato částka bude ještě navýšena o sumu, kterou mezi sebou vyberou hráči, realizační tým a zaměstnanci Baníku.

Přidávají se také fanoušci. Pomoc pro rodiny pozůstalých a zraněné už schválila zastupitelstva Ostravy i kraje. Rodinám zavražděných každá z těchto institucí pošle 100.000 korun. Zranění dostanou polovinu. O podobně vysoké podpoře by měla jednat i vláda.

Život v budově polikliniky se postupně vrací do původních kolejí. Budova byla přístupná už ve středu. Ve čtvrtek vedení nemocnice po dohodě s policií znovu otevřelo traumatologickou ambulanci, kde dvaačtyřicetiletý muž zabíjel. Pacienty ošetřoval jiný tým než úterní. Dnes se do práce, a tedy i na místo činu vrátili i někteří pracovníci ambulance. "Někteří už pracovali dříve, ale v jiné části nemocnice. Někteří se do ambulance vrátili dnes," řekla mluvčí. Dodala, že část zaměstnanců ještě využívá času, který od vedení nemocnice dostali na to, aby se vzpamatovali z otřesného zážitku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Mladoboleslavsku hoří mlýn, je vyhlášen třetí stupeň poplachu

26.05.2020 14:07 V Brodcích na Mladoboleslavsku hoří mlýn. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných.…

Muž a jeho partnerka znásilnili ženu v Praze. Musí jí zaplatit půl milionu

26.05.2020 13:48 Polák Robert Hanasz musí spolu s partnerkou Małgorzatou Rakovou zaplatit půl milionu korun Řekyni,…

Unikátní léčba leukémie: První dítě v ČR dostává geneticky upravené bílé…

26.05.2020 12:46 Ve Fakultní nemocnici v Motole se léčí první dítě s leukémií v ČR vlastními geneticky upravenými…

Zoo v Praze navštívilo první den po rozvolnění pravidel pouze 420 lidí

26.05.2020 11:15 Zoologickou zahradu v Praze navštívilo první den po znovuotevření vnitřních expozic a pavilonů 420…

Související:

Právě se děje

Další zprávy