Ve vybuchlém domě na Vsetínsku našli mrtvou ženu a tři děti, policie věc řeší jako vraždu

V sutinách rodinného domu v Loučce na Vsetínsku byli po nedělním výbuchu nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti. Případ policie předběžně kvalifikovala jako vraždu, nyní čeká na výsledky pitvy, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. S podezřelým podle ní nyní nelze provádět úkony trestního řízení kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Sutiny domu v Loučce na Vsetínsku

Při explozi utrpěl těžké zranění jednatřicetiletý muž, který byl letecky transportován na popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice. Mluvčí nemocnice Petra Petlachová dnes ČTK řekla, že stav muže je nadále vážný. V domě a jeho okolí jsou dnes kriminalisté a hasiči, zjistil na místě zpravodaj ČTK.

"Včera večer jsme v sutinách domu nalezli čtyři mrtvá těla. Jedná se o jednu ženu a tři děti. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vražda. Čekáme na výsledky pitvy," informovali policisté v pondělí ráno.

Prvotní informace hovořily pouze o zraněném dvaatřicetiletém muži, již v sobotu večer však policie uvedla, že si případ převzali krajští kriminalisté, kteří jej prověřují jako násilný trestný čin. S podezřelým v současné době není možné provádět úkony trestního řízení kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Dům se nachází na jižním okraji obce. Uvnitř poničené budovy a v jejím bezprostředním okolí nyní pracují krajští kriminalisté a hasiči, v domě je i policistka se psem. Ulice, v níž zbytky domu stojí, je zahrazena páskou, aby k budově nemohl nikdo nepovolaný, zjistil na místě zpravodaj ČTK.

Vrtulník záchranářů transportoval po výbuchu jedenatřicetiletého muže na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě. Podle mluvčího záchranné služby Jakuba Omelky byl v přímém ohrožení života. „Při příjezdu naší posádky byl mimo dům, zůstával v bezvědomí, utrpěl četné popáleniny. Při transportu byl ve stabilizovaném stavu," uvedl v neděli Omelka.

Dům explodoval v neděli ráno. Podle snímků, které zveřejnili hasiči, výbuch budovu výrazně poničil, velká část domu se zřítila. Hasiči na místě od nedělního rána rozebírali konstrukci budovy a zajišťovali statiku objektu, povolán byl také USAR tým Moravskoslezského kraje pro vyhledávání a záchranu v sutinách a Záchranný útvar Hlučín.

Rodina z Loučky nebyla podle starosty problémová, v obci žila asi čtyři roky

Rodina, která žila v Loučce na Vsetínsku v domě poškozeném nedělním výbuchem, nebyla podle starosty obce problémová. Šlo o tři děti s matkou pocházející ze Slovenska a otce, který byl Čech. V domě žili necelé čtyři roky, řekl dnes dopoledne novinářům poblíž místa neštěstí starosta Jaromír Kořístka (nez.). Při výbuchu zemřela žena a tři děti, jejich věk nechtěl starosta komentovat. Výbuch přežil jednatřicetiletý muž, utrpěl však vážná zranění. Policie případ předběžně kvalifikovala jako vraždu.

"Nežili tady zas tak dlouho, žili tady zhruba necelé čtyři roky, takže člověk nemůže říct, že by je znal vyloženě jako rodáky z Loučky. Akorát samozřejmě nějaké všeobecné informace, třeba od sousedů. Vyloženě v přímém kontaktu jsem s nimi byl pouze párkrát. Nevím o tom, že by tady jakékoliv problémy byly," řekl Kořístka. Je přesvědčený, že kdyby šlo o problémovou rodinu, věděl by o tom.

"Pán byl Čech a paní byla Slovenka. Dům byl jejich," uvedl starosta. Věk dětí ani ženy nechtěl komentovat. Okolní nemovitosti podle něj výbuch zřejmě neponičil.

"V tuto chvíli jediné, co máme (jako obec) na starost, co přichází v úvahu, tak je hospodářství, protože měli spoustu hospodářských zvířat. Takže teď se budeme v koordinaci s hasičským záchranným sborem a s policií starat o to a zbytek se uvidí podle velitelů zásahu a podle policie a orgánů, které to šetří," řekl Kořístka. Rodina se podle něj starala o zvířectvo, které čítalo do 30 jedinců.

Vzhledem k tomu, jak je událost čerstvá, nechtěl starosta odhadovat, jaké bude mít následky na život v obci. V Loučce podle něj žije zhruba 800 lidí.

Většina místních s novináři o tragédii mluvit nechtěla. Výjimkou byl muž, jehož příbuzný rodině pomáhal s hospodářstvím. "Oni byli takoví bezproblémoví, uzavření, neznalí, jako že nebyli Loučáci," řekl obyvatel obce. Otec rodiny byl podle něj podnikavý. "Co víme, byl nemocný. Je to čerstvá věc. Od té doby jsme se nestýkali," řekl místní. "Nechápeme to. Je to hrozné neštěstí," doplnil.

ON-LINE 91. den války: Zelenskyj chce jednat pouze s Putinem, Rusko vzdalo…

25.05.2022 11:20 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že chce jednat pouze přímo se svým ruským…

Na pražském nádraží hnisá krize, píše o uprchlících britský list

25.05.2022 11:47 Situace ukrajinských uprchlíků na hlavním nádraží v Praze, kteří jsou převážně romského původu, si…

Střelba na texaské škole: 19 mrtvých dětí, 2 zabití dospělí

25.05.2022 15:52 Nejméně 19 dětí a dva dospělé zabil v úterý střelec vyzbrojený útočnou puškou na základní škole v…

Kavárna dostala pokutu poté, co na ni zákazník zavolal policii kvůli ceně…

22.05.2022 11:27 Kavárna v italské Florencii dostala pokutu 1000 eur (24.670 korun) poté, co se zákazník rozčílil…

Zemanovi se rozpadá poradní tým, končí jich polovina

24.05.2022 20:45 Z desetičlenného týmu poradců prezidenta Miloše Zemana odešlo pět lidí. O konci ekonoma Vladimíra…

Důchody se kvůli inflaci od září opět mimořádně zvýší, schválila to vláda

25.05.2022 16:23 Aktualizováno Všechny starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se od září kvůli vysoké inflaci znovu mimořádně…

Policisté zadrželi 15 běženců bez dokladů, asi z Blízkého východu

25.05.2022 15:44 Policisté dnes odpoledne v Horní Lidči a Lidečku na Vsetínsku zadrželi 15 běženců bez dokladů,…

Od začátku války dostalo víza dočasné ochrany 354.631 uprchlíků

25.05.2022 10:10 Česko v úterý vydalo uprchlíkům z Ukrajiny 1219 speciálních víz, zhruba o 350 méně než před týdnem.…

V hlavním městě vznikne další stanové městečko pro 150 uprchlíků

24.05.2022 15:20 Aktualizováno V pražských Malešicích vznikne od 31. května další stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny.…

CZ.NIC přestane ve středu blokovat dezinformační weby

24.05.2022 14:58 Aktualizováno Internetové sdružení CZ.NIC ve středu odblokuje osm dezinformačních webů, jejichž domény…

Od počátku války víza dočasné ochrany získalo 353.412 uprchlíků

24.05.2022 12:11 Aktualizováno Od počátku války na Ukrajině víza dočasné ochrany získalo 353.412 uprchlíků. Údaje dnes na twitteru…

Úřady práce schválily dosud 613 tisíc žádostí o humanitární dávku

24.05.2022 11:59 Úřady práce schválily dosud 613.000 žádostí o humanitární dávku pro válečné uprchlíky z Ukrajiny.…

Praha chystá harmonogram ukončení pomoci uprchlíkům na hlavním nádraží

23.05.2022 13:32 Pražský magistrát připravuje harmonogram ukončení dobrovolnické pomoci ukrajinským uprchlíkům na…

Policie kvůli střelbě pohraničníků stíhá exministra Kincla

23.05.2022 13:25 Policie zahájila trestní stíhání bývalého ministra vnitra Františka Kincla v souvislosti se…

Zeman se setká s protějšky ze Švýcarska a Slovenska

23.05.2022 13:13 Prezident Miloš Zeman se tento týden setká se švýcarským prezidentem Ignaziem Cassisem a slovenskou…

Související:

Právě se děje

reklama