Ve vybuchlém domě na Vsetínsku našli mrtvou ženu a tři děti, policie věc řeší jako vraždu

V sutinách rodinného domu v Loučce na Vsetínsku byli po nedělním výbuchu nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti. Případ policie předběžně kvalifikovala jako vraždu, nyní čeká na výsledky pitvy, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. S podezřelým podle ní nyní nelze provádět úkony trestního řízení kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Sutiny domu v Loučce na Vsetínsku

Při explozi utrpěl těžké zranění jednatřicetiletý muž, který byl letecky transportován na popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice. Mluvčí nemocnice Petra Petlachová dnes ČTK řekla, že stav muže je nadále vážný. V domě a jeho okolí jsou dnes kriminalisté a hasiči, zjistil na místě zpravodaj ČTK.

"Včera večer jsme v sutinách domu nalezli čtyři mrtvá těla. Jedná se o jednu ženu a tři děti. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vražda. Čekáme na výsledky pitvy," informovali policisté v pondělí ráno.

Prvotní informace hovořily pouze o zraněném dvaatřicetiletém muži, již v sobotu večer však policie uvedla, že si případ převzali krajští kriminalisté, kteří jej prověřují jako násilný trestný čin. S podezřelým v současné době není možné provádět úkony trestního řízení kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Dům se nachází na jižním okraji obce. Uvnitř poničené budovy a v jejím bezprostředním okolí nyní pracují krajští kriminalisté a hasiči, v domě je i policistka se psem. Ulice, v níž zbytky domu stojí, je zahrazena páskou, aby k budově nemohl nikdo nepovolaný, zjistil na místě zpravodaj ČTK.

Vrtulník záchranářů transportoval po výbuchu jedenatřicetiletého muže na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě. Podle mluvčího záchranné služby Jakuba Omelky byl v přímém ohrožení života. „Při příjezdu naší posádky byl mimo dům, zůstával v bezvědomí, utrpěl četné popáleniny. Při transportu byl ve stabilizovaném stavu," uvedl v neděli Omelka.

Dům explodoval v neděli ráno. Podle snímků, které zveřejnili hasiči, výbuch budovu výrazně poničil, velká část domu se zřítila. Hasiči na místě od nedělního rána rozebírali konstrukci budovy a zajišťovali statiku objektu, povolán byl také USAR tým Moravskoslezského kraje pro vyhledávání a záchranu v sutinách a Záchranný útvar Hlučín.

Rodina z Loučky nebyla podle starosty problémová, v obci žila asi čtyři roky

Rodina, která žila v Loučce na Vsetínsku v domě poškozeném nedělním výbuchem, nebyla podle starosty obce problémová. Šlo o tři děti s matkou pocházející ze Slovenska a otce, který byl Čech. V domě žili necelé čtyři roky, řekl dnes dopoledne novinářům poblíž místa neštěstí starosta Jaromír Kořístka (nez.). Při výbuchu zemřela žena a tři děti, jejich věk nechtěl starosta komentovat. Výbuch přežil jednatřicetiletý muž, utrpěl však vážná zranění. Policie případ předběžně kvalifikovala jako vraždu.

"Nežili tady zas tak dlouho, žili tady zhruba necelé čtyři roky, takže člověk nemůže říct, že by je znal vyloženě jako rodáky z Loučky. Akorát samozřejmě nějaké všeobecné informace, třeba od sousedů. Vyloženě v přímém kontaktu jsem s nimi byl pouze párkrát. Nevím o tom, že by tady jakékoliv problémy byly," řekl Kořístka. Je přesvědčený, že kdyby šlo o problémovou rodinu, věděl by o tom.

"Pán byl Čech a paní byla Slovenka. Dům byl jejich," uvedl starosta. Věk dětí ani ženy nechtěl komentovat. Okolní nemovitosti podle něj výbuch zřejmě neponičil.

"V tuto chvíli jediné, co máme (jako obec) na starost, co přichází v úvahu, tak je hospodářství, protože měli spoustu hospodářských zvířat. Takže teď se budeme v koordinaci s hasičským záchranným sborem a s policií starat o to a zbytek se uvidí podle velitelů zásahu a podle policie a orgánů, které to šetří," řekl Kořístka. Rodina se podle něj starala o zvířectvo, které čítalo do 30 jedinců.

Vzhledem k tomu, jak je událost čerstvá, nechtěl starosta odhadovat, jaké bude mít následky na život v obci. V Loučce podle něj žije zhruba 800 lidí.

Většina místních s novináři o tragédii mluvit nechtěla. Výjimkou byl muž, jehož příbuzný rodině pomáhal s hospodářstvím. "Oni byli takoví bezproblémoví, uzavření, neznalí, jako že nebyli Loučáci," řekl obyvatel obce. Otec rodiny byl podle něj podnikavý. "Co víme, byl nemocný. Je to čerstvá věc. Od té doby jsme se nestýkali," řekl místní. "Nechápeme to. Je to hrozné neštěstí," doplnil.

Lékařům se doporučuje, aby u lidí s příznaky zvažovali i opičí neštovice

20.05.2022 11:01 Lékaři by podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) měli při diagnostice lidí s typickými příznaky…

ON-LINE 86. den války: Putin obdržel hlášení o dobytí Azovstalu. Donbas má…

20.05.2022 22:20 Ruský ministr obrany Sergej Šojgu podal hlášení ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi o "úplném…

Letní počasí dlouho nevydrží. Podle meteorologů se ochladí

19.05.2022 06:30 Zatímco závěr týdne přinese letní teploty, příští týden se ochladí. Podle meteorologů by teploty…

Počasí v Česku ovlivní bouřky, hrozí až do sobotního rána

20.05.2022 06:30 Meteorologové varují od dnešních 15:00 před bouřkami, které mohou zasáhnout celé území České…

Čtyři další země hlásí první případy opičích neštovic

20.05.2022 21:12 Po zjištění výskytu opičích neštovic v několika evropských zemích z tohoto týdne potvrdilo první…

Řešení situace romských uprchlíků navrhne nový tým, povede ho zmocněnkyně

20.05.2022 17:41 Kroky k řešení situace romských uprchlíků z Ukrajiny navrhne vládě nový tým. Bude ho řídit vládní…

Češi poslali na účet ukrajinské ambasády přes 1,1 miliardy korun

20.05.2022 16:09 Lidé a organizace poslali na účet ukrajinského velvyslanectví v Praze od začátku války přes 1,1…

Stanovým městečkem pro uprchlíky v Praze prošlo dosud 250 lidí

20.05.2022 13:03 Stanovým městečkem pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji prošlo za necelý týden jeho provozu ke…

Rozdělení ČEZ by současné energetické krizi nepomohlo, myslí si experti

20.05.2022 11:54 Rozdělení energetické společnosti ČEZ by v současné akutní energetické krizi nepomohlo, protože by…

Stát musí projednávat všechny možnosti dodávek plynu, míní odborníci

20.05.2022 11:33 Stát nyní musí projednávat všechny možnosti dodávek plynu. Jednání o získání kapacit v terminálech…

Vklady domácností u bank se v březnu poprvé za téměř pět let snížily

20.05.2022 09:24 Vklady českých domácností u bank se v březnu poprvé za téměř pět let snížily. Naposledy se tak…

Devizovými intervencemi ČNB ukázala odhodlání snižovat inflaci

20.05.2022 09:09 Většina bankovní rady se na mimořádném zasedání ve čtvrtek 12. května shodovala, že včasný zásah…

Česko dostane od EU na pomoc s ukrajinskými uprchlíky 680 milionů korun

19.05.2022 21:12 Aktualizováno Česko dostane z fondů Evropské unie 27,4 milionu eur (téměř 680 milionů korun) na pomoc s uprchlíky…

Exministra Bártu definitivně osvobodil soud v kauze vynesení odposlechů BIS

19.05.2022 16:17 Aktualizováno Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v…

Organizace nabídly vnitru místa pro dlouhodobější ubytování romských…

19.05.2022 16:14 Nezisková organizace Romodrom, která se podílí na zajištění organizace stanového městečka pro…

Související:

Právě se děje

reklama