ZOO Praha v první hodině po znovuotevření navštívilo 200 lidí, křtilo se mládě tapíra

Pražskou zoo navštívilo dnes během první hodiny po otevření zhruba 200 návštěvníků. Zahradu může podle vládní vyhlášky navštívit 8500 lidí denně. Možný je pouze prodej e-vstupenek. Těch bylo v 10:30 zakoupeno 492. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Vládní opatření proti nemoci covid-19 uzavřela zoo veřejnosti 13. března.

ZOO Praha
doporučujeme

"Nástup návštěvníků do znovuotevřené zoo je zatím v poklidu. V současnosti nedostatek vstupenek není. Zatím je návštěvníků pár. Neočekáváme, že by se dnes maximální kapacita zahrady naplnila," řekl Bobek. Doplnil, že ráno se u vstupů ani expozic fronty netvořily.

Zájemci o návštěvu si mohou e-vstupenky zakoupit vždy od 17:00 dne předcházejícího návštěvě a během něj. Objem prodeje e-vstupenek je limitovaný. "Musíme zohlednit držitele běžných jednorázových či vícenásobných vstupenek, které si je zakoupili již dříve. Rezervujeme pro ně část kapacity, a to na základě dřívějších zkušeností s jejich návštěvností," doplnil Bobek. Neočekává, že by se na zájemce o návštěvu zahrady vstupenky nedostaly.

Uzavřeny jsou vnitřní expozice a pavilony. Podle vládního nařízení mohou otevřít za dva týdny. Neuskuteční se komentovaná krmení a další program. Nejsou přístupné expozice lemurů ani prostory u výběhu goril.

Zoo také zavedla další bezpečnostní opatření. Vstup do prostor venkovních zahrádek restaurací je ohrazený páskami a na povinnost nosit roušky a dodržovat rozestupy upozorňují informační tabule.

Bobek už dříve uvedl, že avizovaný vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za jednu korunu bude platit až ode dne, kdy zoo bude fungovat ve standardním provozu, tedy patrně od 25. května.

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo v pátek 24. dubna na svém webu podmínky, za kterých mohou být zoo v provozu. Návštěvníci si mohou vstupenky zakoupit jen on-line, aby se zamezilo shlukování lidí na místě. Počet návštěvníků nesmí přesáhnout 150 lidí na hektar.

Týdenní sameček tapíra čabrakového dnes dostal jméno Morse. Byl pokřtěn u příležitosti Světového dne tapírů a Dne Morseovy abecedy, které připadají právě na 27. dubna, uvedl Bobek. Samec tapíra čabrakového se narodil v neděli 19. dubna. Je to druhé odchovávané mládě tohoto ohroženého druhu v trojské zoo, první se narodilo v říjnu 2015, uvedla vedoucí publikačního oddělení zahrady Helena Petáková.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Loni do ní přišlo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum: Babišova vláda nezvládla koronavirovou krizi, soudí třetina Čechů

30.11.2020 00:01 Aktualizováno Celkem 17 procent lidí soudí, že nynější koronavirovou krizi zvládla současná menšinová vláda ANO a…

Restrikce se na tržbách projeví, podnikům budou chybět vánoční večírky,…

30.11.2020 00:01 Aktualizováno Na chvíli u výdejních okének přestali pracovat. Majitel sítě pražských restaurací Šenkýrna Luděk…

Od čtvrtka bude uvolněno amatérské sportování. Roušky uvnitř jsou problém,…

29.11.2020 21:52 Aktualizováno Ve čtvrtek 3. prosince s přechodem země do třetího stupně protiepidemických opatření bude s…

WHO: Každý pátý Čech s HIV neví o tom, že je infikovaný

29.11.2020 19:24 Aktualizováno Každý pátý HIV pozitivní v Česku neví o tom, že je infikovaný virem způsobujícím nemoc AIDS,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama