Altman se vrátí na pozici generálního ředitele společnosti OpenAI

Sam Altman se opět ujme pozice generálního ředitele ve společnosti OpenAI, oznámila firma na síti X. Jeho odvolání ze stejné pozice správní rada provedla v pátek s odvoláním na způsob, jakým s ní Altman komunikoval.

Na dočasnou pozici generálního ředitele byl následně jmenován bývalý šéf platformy Twitch, Emmett Shear. Altman přešel do Microsoftu, který OpenAI podporuje. Tato změna ale vyvolala hrozbu odchodu většiny zaměstnanců OpenAI, pokud by celá správní rada nerezignovala a Altman se nevrátil. 

Firma OpenAI uvedla, že s Altmanovým návratem souhlasila a došlo k částečné obměně správní rady. Novými členy rady budou šéf podniku Salesforce Bret Taylor, bývalý americký ministr financí Lawrence Summers a šéf společnosti Quora Adam D'Angelo. Ti byli zvoleni do rady v rámci částečné restrukturalizace, a to včetně jednání o Altmanově návratu.

"Miluji OpenAI a vše, co jsem v posledních dnech udělal, sloužilo tomu, abych udržel tento tým a jeho poslání pohromadě. Když jsem se v neděli večer rozhodl připojit k Microsoftu, bylo jasné, že to byla pro mě i pro tým ta nejlepší cesta. S novou správní radou a podporou šéfa Microsoftu Saty Nadelly se těším, až se vrátím do OpenAI a navážu na naše silné partnerství s Microsoftem," napsal na platformě X Altman.

Před rokem OpenAI uvedla na trh chatbota ChatGPT, což vzbudilo zájem o generativní umělou inteligenci. Tím se rozpoutala soutěž mezi technologickými firmami v oblasti vývoje tohoto typu umělé inteligence.

Generativní umělá inteligence se vyznačuje schopností vytvářet zdánlivě originální výstupy ve formě textů či obrázků v reakci na zadání uživatele, což je dosaženo prostřednictvím tréninku na rozsáhlém množství dat. 

Související

Více souvisejících

umělá inteligence (AI) Sam Altman

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 1 hodinou

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy