E-mailem požádalo o příspěvek již 81.424 OSVČ

Finanční správa evidovalo od čtvrtka 9. dubna do pondělí pouze e-mailem 81.424 žádostí o jednorázový příspěvek 25.000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) jako kompenzaci dopadů krize související s koronavirem. Celkové statistiky ovšem nemá finanční správa zatím k dispozici.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Podnikatelé totiž mohou požádat o příspěvek také poštou, prostřednictvím datové schránky, přes aplikaci Elektronická podání pro finanční správu, na podatelnách a ve sběrných boxech umístěných před finančními úřady. Vyplývá to z informací finanční správy na twitteru a odpovědí na dotazy ČTK.

Ministerstvo financí odhaduje, že o příspěvek by mohlo požádat až 700.000 OSVČ.

"Vzhledem k tomu, že žádosti jsou zpracovávány z více zdrojů, než běžně finanční správa přijímá, nejsou tyto údaje dostupné v běžně očekávaných lhůtách, tzn. není možné s aktuálními údaji počítat dnes. Avšak od příštího týdne budeme čísla průběžně zveřejňovat," sdělila dnes finanční správa na dotaz ČTK.

Na příspěvek mají dosáhnout lidé, kteří mají podnikání jako hlavní i vedlejší činnost s výjimkou těch, kteří jsou zaměstnanci a podnikání je jejich vedlejší činnost. O příspěvek budou moci žádat i podnikající studenti do 26 let. Vedle toho budou mít nárok na peníze spolupracující osoby nebo manželé a manželky, pokud nejsou zaměstnanci. Žádat budou moci i podnikající invalidní a starobní důchodci. Příspěvek nebude podléhat zdanění. Splnění podmínek doloží podnikatel jen čestným prohlášením.

Finanční správa začala žádosti přijímat minulý týden ve čtvrtek. O příspěvek je přitom možné požádat do 29. června. První vyplacené peníze by se podle dřívějšího vyjádření správy měly k žadatelům dostat pravděpodobně v pondělí 20. dubna, v některých případech možná již v pátek 17. dubna.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hazard se zdravím. Opalovací krém na dovolené v ČR nepoužije 40 procent…

30.05.2020 20:51 Aktualizováno Opalovací přípravek na dovolené v tuzemsku nepoužije bezmála 40 procent Čechů. Pokud už lidé…

V Česku přibylo zahájených oddlužení. Podívejte se na mapu bankrotů

30.05.2020 09:23 V Česku za poslední rok přibylo oddlužení. Od loňského června začalo 37.890 oddlužovacích řízení.…

Česko čeká vlna zdražování. Nepůjde jen o potraviny

29.05.2020 22:17 Aktualizováno Česko se může v následujících měsících potýkat se zdražováním potravin, elektroniky, ale i…

V první výzvě programu COVID III banky dají úvěry až 167 miliard

29.05.2020 18:14 Záruční program pro živnostníky a firmy zasažené v souvislosti s koronavirem COVID III by měl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy