Letiště Praha ožívá. Ryanair v létě spustí nové linky do Košic a na Kypr

Nízkonákladový letecký dopravce Ryanair v létě spustí dvě nové linky z Prahy. Od srpna bude létat do Košic a také na kyperský Pafos. Zároveň navýší počet letů do tradičních letních destinací v Řecku, v Chorvatsku a ve Španělsku. Dnes to oznámila irská společnost.

Boeing 737-800 společnosti RyanAir
doporučujeme

Na informaci upozornil server Zdopravy.cz. Ryanair bude během léta z Prahy létat do celkem 23 destinací. Před začátkem koronavirové krize Ryanair v Praze provozoval přes 30 linek.

Na Slovensko a Kypr bude Ryanair létat pravidelně dvakrát týdně. Vedle toho posílí i už dříve ohlášené linky na Mallorku (šestkrát týdně), dále do Malagy (pětkrát týdně), na Korfu (čtyřikrát týdně) a také na Rhodos a Zadar (u obou dvakrát týdně).

Ryanair tak bude během léta v Praze provozovat celkem 23 pravidelných linek. V současnosti je v provozu pět z nich, a to do Barcelony, Madridu, Londýna, Manchesteru a Říma. Další bude irský dopravce spouštět během července a srpna.

Po ohlášení nových linek Ryanairu tak přibylo do letošního letového řásu pražského letiště už pět nových linek. Do Londýna nově létají od čtvrtka ČSA, v létě pak spustí lety do Tirany a Varny maďarský Wizz Air. Vedle toho letečtí dopravci postupně obnovují i linky, které přerušili během koronavirové krize. Aktuálně tak má letiště potvrzeny lety do více než 70 destinací.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drtivé většině zájezdových dopravců hrozí krach, varuje iniciativa Za…

07.07.2020 14:58 Zájezdová autobusová doprava v Česku je po koronavirové krizi na hraně kolapsu. Podle iniciativy Za…

Nezaměstnanost v ČR: Dopad pandemie bude patrný na podzim, soudí analytici

07.07.2020 13:11 Mírný červnový nárůst nezaměstnanosti podle analytiků neodpovídá hloubce propadu aktivity tuzemské…

Nezaměstnanost v červnu vzrostla na 3,7 procenta, oznámila Maláčová. Krize…

07.07.2020 12:40 Aktualizováno Nezaměstnanost v červnu dosáhla 3,7 procenta. Za poslední měsíc se zvedla o 0,1 procentního bodu.…

Prognóza Evropské komise: Ekonomika ČR se letos propadne o 7,8 procenta

07.07.2020 12:39 Aktualizováno České hospodářství čeká letos kvůli omezením spojeným s šířením koronaviru propad o 7,8 procenta,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy