Podzimní Flora Olomouc se navzdory epidemii vydařila, návštěvníci zavítali na jinou planetu

Zhruba poloviční návštěvnost oproti loňskému roku zaznamenala letos čtyřdenní podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc-Hortikomplex. Loni přišlo 20.000 návštěvníků; tehdy byl počet srovnatelný jako s předchozím rokem, kdy byla návštěvnost nejvyšší za posledních pět let. Letos jich bylo zhruba 9000, i přesto jsou pořadatelé s ohledem na současnou situaci spokojeni.

Ilustrační foto
doporučujeme

Hlavním tématem podzimní Flory Olomouc byla Zdravá rostlina.

Přehlídka se podle pořadatelů nesla v poklidné, pohodové a bezpečné atmosféře. Provázela ji však přísná hygienická opatření. "Letošní výstava čítá zhruba 45 procent loňské návštěvnosti. I přesto, že se jedná o pokles návštěvnosti v souvislosti s covid-19, na atmosféře výstavy se tato skutečnost nepodepsala. Nálada návštěvníků i jejich ohlasy na expozice byly velice pozitivní," uvedla ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Podzimní výstava Flora Olomouc ukázala podle pořadatelů to nejlepší, co se v daném roce urodilo, sklidilo a případně i zpracovalo. Zdraví rostliny a plodu se prolnulo do celé hlavní expozice, jejíž autorkou byla floristka Pavlína Švecová. Dominantou hlavního pavilonu byl strom života zahalený do barev podzimního listí a plodů.

Návštěvníky čekala také experimentální expozice Z jiného světa, která pestrobarevnými rostlinami, tajemnou atmosférou a vesmírnou hudbou zavedla návštěvníky na jinou planetu. "Návštěvníci se mohli pokochat také výstavou podzimních hub, expozicí Zemská výstava starých odrůd a další expozicí Českého zahrádkářského svazu," uvedla mluvčí výstaviště Pavlína Hamouzová. Součástí Flory byl i tradiční festival gastronomie a nápojů Olima a zahradnické trhy.

Výstava byla otevřena ve čtvrtek a skončila dnes. Pracovníci Výstaviště Flora dohlíželi po celou dobu, aby lidé při vstupu do pavilonů měli roušky, a kontrolovali i počty návštěvníků. Jarní Flora byla letos kvůli pandemii koronaviru zrušena, stalo se tak poprvé za 60 let existence výstavy. Letní etapu Flora Olomouc si v srpnu nenechalo ujít 15.000 lidí. Počet návštěvníků byl zhruba o 5000 nižší než loni v létě, avšak předčil očekávání vedení výstaviště.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zimní sezóna se blíží: CzechTourism bude lákat cizince do ČR, dá na to 17…

21.10.2020 11:52 Aktualizováno Státní agentura CzechTourism má na podporu tuzemských zimních středisek v zahraničí připraveno 17…

Sněmovna schválila paušální daň, bude pro živnostníky s příjmy do milionu…

21.10.2020 09:57 Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné by mohli od příštího roku platit takzvanou…

V Česku je 24 tisíc firem, které nespolehlivě platí DPH. Jsou rizikem pro…

21.10.2020 09:45 V České republice aktuálně podniká zhruba 24.000 společností a živnostníků, kteří byli zařazeni…

Finanční správa chybovala. Měla přijímat i e-maily s řádným podpisem,…

20.10.2020 15:55 Finanční správa chybovala, pokud před rokem 2016 nepřijímala v daňových záležitostech e-mailová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama