Restaurace a kavárny zavřely. Řeší, co dál

Kavárna Podobrazy na Zelném trhu v Brně měla dnes otevřít v 07:30 ráno a nabídnout svým návštěvníkům kávu i snídani. Její majitel ale včas zastavil obsluhu, aby kvůli nočnímu nařízení vlády kavárnu neotvírala. Raed Kahwaji řekl ČTK dnes ráno.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

káva
doporučujeme

"Naštěstí jsou všichni online, takže zastavit otevření kavárny bylo to nejmenší. Místo toho jsme si dali kafe a probrali zásoby čerstvého jídla. Většina z nás, kdo máme podniky v centru Brna teď jídlo, které by se zkazilo, musíme někde rozdat," uvedl Kahwaji.

Dezerty prodávané ve skleničkách zavezl dětem ze sousedství. "Uděláme se hezké ráno. Musíme k tomu přistupovat pozitivně," dodal Kahwaji. V Brně má další dvě restaurace. Veselá Vačice v centru Brna měla přes víkend zůstat uzavřená, restaurace Šelepka měla mít otevřeno. Doma tak zůstane přes víkend nejspíš všech 30 zaměstnanců jeho podniků.

"Je hrozně brzy, teď řešíme, co bude dál, jak jako malí podnikatelé na trhu přežít. Řešíme, stejně jako další restauratéři v Brně, že bychom nabídli třeba vlastní rozvoz jídla, že by tedy kuchyně fungovala dál. Nejdřív ale musím zjistit, zda budou rozvozy jídla povolené," doplnil Kahwaji.

Dodal, že chápe, proč vláda k těmto opatřením přistoupila, ale vadí mu postupné zavádění opatření. "Když vláda jeden den řekne, že obchody nezavře a další den je zavře, v lidech to vyvolává nedůvěru," poznamenal restauratér.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státní podpora firem, které nepřerušily provoz, dává smysl, míní experti

27.03.2020 17:33 Podpora firem, které nepřerušily provoz, dává podle oslovených odborníků smysl. Podle Svazu…

Co ovlivní českou ekonomiku víc než pandemie? Analytici mají jasno

27.03.2020 17:18 Více než dopady pandemie koronaviru změní českou ekonomiku připravované a zaváděné regulace ohledně…

Škoda Auto prodloužila odstávku výroby nejméně do 14. dubna

27.03.2020 16:29 Aktualizováno Automobilka Škoda Auto dnes prodloužila odstávku výroby ve všech třech českých závodech kvůli…

Energetičtí šmejdi nabízejí roušky. Ve skutečnosti podepíšete smlouvu,…

27.03.2020 16:22 Aktualizováno Takzvaní energetičtí šmejdi zneužívají současnou krizovou situaci pro nekalé praktiky. Energetický…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama