Roste poptávka po komiksech, největší zájem je o Čtyřlístek

Největší české on-line tržiště Aukro sleduje růst zájmu o komiksy. Od května do srpna se měsíčně vydražily "obrázkové příběhy" za zhruba milion korun, ve stejném období loni byla čísla přibližně poloviční. Zájmu dominuje Čtyřlístek. Přes Aukro se od května 2017 do současnosti prodaly Čtyřlístky za více než 12 milionů korun, což je zhruba polovina celkového obratu v kategorii komiksů.

Literatura
doporučujeme

Komiksy se stejně jako jiné sběratelské předměty staly podle Pavla Krejčíře z Aukra vhodným zbožím k investicím. Dá se podle něj předpokládat, že cena některých titulů v budoucnu poroste. "Je ale také potřeba si dát pozor na reprinty, či dokonce i v této kategorii na falzifikáty," upozornil.

Lidé přes Aukro od května 2017 do dnešních dní zobchodovali komiksy za zhruba 23 milionů korun. Mezi deseti komiksovými tituly, které byly vydraženy za nejvyšší cenu, vedou i nad zahraničními tituly stará čísla Čtyřlístku. Originál prvního čísla s příběhem Bobíka, Fifinky, Myšpulína a Pindi z roku 1969 se vydražil za 44.900 korun.

Číslo 1 s názvem Vynález prof. Myšpulína se v top deseti nejdražších komiksových položkách vyskytuje ve více než polovině případů. Žádané jsou ale i komiksy Káji Saudka či Rychlé šípy. Ze zahraničních titulů táhnou Asterix, Superman a Batman.

Aukro se orientuje na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. Svou činnost portál zahájil v roce 2003, v roce 2018 pokořil hranici čtyř milionů registrovaných uživatelů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ropa je nejdražší od zabití Sulejmáního, čeští řidiči se musí připravit na…

06.03.2021 07:06 KOMENTÁŘ LUKÁŠE KOVANDY - Ceny ropy typu Brent letí vzhůru. Dnes ráno středoevropského času…

Kaufland zavádí do prodeje antigenní samotesty

06.03.2021 06:55 Obchodní řetězec Kaufland se od počátku pandemie snaží zajistit maximální bezpečí pro zákazníky i…

Ztráty lyžařských areálů se pohybují v milionech

04.03.2021 13:50 Ztráty lyžařských areálů v Jihomoravském kraji za letošní sezonu jsou v milionech korun. Sezona…

Podnikání ukončilo nebo přerušilo o 2500 lidí méně než před rokem

04.03.2021 10:38 Své podnikání za posledních 12 měsíců, které byly v ČR ovlivněny řadou opatření proti šíření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama