Roste poptávka po komiksech, největší zájem je o Čtyřlístek

Největší české on-line tržiště Aukro sleduje růst zájmu o komiksy. Od května do srpna se měsíčně vydražily "obrázkové příběhy" za zhruba milion korun, ve stejném období loni byla čísla přibližně poloviční. Zájmu dominuje Čtyřlístek. Přes Aukro se od května 2017 do současnosti prodaly Čtyřlístky za více než 12 milionů korun, což je zhruba polovina celkového obratu v kategorii komiksů.

Literatura
doporučujeme

Komiksy se stejně jako jiné sběratelské předměty staly podle Pavla Krejčíře z Aukra vhodným zbožím k investicím. Dá se podle něj předpokládat, že cena některých titulů v budoucnu poroste. "Je ale také potřeba si dát pozor na reprinty, či dokonce i v této kategorii na falzifikáty," upozornil.

Lidé přes Aukro od května 2017 do dnešních dní zobchodovali komiksy za zhruba 23 milionů korun. Mezi deseti komiksovými tituly, které byly vydraženy za nejvyšší cenu, vedou i nad zahraničními tituly stará čísla Čtyřlístku. Originál prvního čísla s příběhem Bobíka, Fifinky, Myšpulína a Pindi z roku 1969 se vydražil za 44.900 korun.

Číslo 1 s názvem Vynález prof. Myšpulína se v top deseti nejdražších komiksových položkách vyskytuje ve více než polovině případů. Žádané jsou ale i komiksy Káji Saudka či Rychlé šípy. Ze zahraničních titulů táhnou Asterix, Superman a Batman.

Aukro se orientuje na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. Svou činnost portál zahájil v roce 2003, v roce 2018 pokořil hranici čtyř milionů registrovaných uživatelů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V provozu zůstalo 43 procent restaurací a kaváren. Většina zavřela

28.10.2020 14:22 Po dvou týdnech od uzavření prostor restaurací či kaváren, které nyní mohou fungovat pouze…

COVID nájemné bude k dispozici dalším oborům, schválila vláda

27.10.2020 21:01 Aktualizováno Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem…

Opozice kritizuje, jak Babiš navrhuje zrušení superhrubé mzdy

27.10.2020 14:56 Aktualizováno Opoziční KDU-ČSL, hnutí Starostové a nezávislí (STAN) i TOP 09 kritizují způsob, jakým premiér…

Zákaz nedělního prodeje je nesmysl. Zaměstnanci přijdou o peníze a lidé se…

27.10.2020 14:00 ROZHOVOR – Ostře se vymezil proti rozhodnutí vlády, která v rámci vyhlášení dalších restrikcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama