Pohodový spánek: Několik tipů, jak si jej dopřát

Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

spánek

Asi každý z nás zná situaci, kdy se ráno probudí a je celý rozlámaný. Zažívat toto častěji, nebo dokonce každý den, bezesporu nikdo nechceme. Ne vždy se nám ale daří dosáhnout takového spánku, jaký bychom si představovali. Situace může být dána mnoha různými faktory. Nejčastěji za ní stojí stres a různé nepříjemné choroby psychického rázu. Často ale dochází k tomu, že nemůžeme spát jen proto, že jsme málo unavení. V mnohých případech stojí za nekvalitním odpočinkem jiné faktory. My se jim věnovat nebudeme, ale zaměříme se na to, co by mohlo množství a kvalitu spánku zlepšit. 

Útulná ložnice

V podstatě první a relativně banální záležitost. Ložnice, ve které jsou křiklavé barvy a nejrůznější věci, jež tam neopatří, zrovna dvakrát ke kvalitnímu a plnohodnotnému odpočinku nepřispěje. Ne zrovna příjemný je také relax v takovémto prostředí. Pokud se třeba rozhodnete podstoupit frenulotomii nebo jiný zákrok, v divoké ložnici plné rušivých elementů si rozhodně neodpočinete.

Kvalitní matrace

Na ty se bezesporu zaměřte. Na trhu se nachází spousta různých modelů matrací a mnohé se vyznačují vysokou kvalitou. Důležitá je bezesporu tvrdost a měkkost matrace. Zapomenout ale nelze ani na zdravotní doložky, jimiž některé z nich disponují. Právě u nich budete mít jistotu, že nebudou trpět vaše záda ani další části těla. U každé matrace jsou tyto důležité informace uvedené, takže stačí jenom číst. Jestli se rozhodnete pro matrace taštičkové, pěnové nebo jakékoli jiné, je už čistě na vás. Tak jako tak, nové zdravotní matrace stojí určitě za to. 

Čas před spaním

Taktéž velmi důležitá věc. Určitě je zapotřebí se před spánkem jako takovým dostatečně uklidnit. Ideální jsou k tomu tradiční rituály. Člověk se osprchuje, vyčistí si zuby a může jít do ložnice. Proč zubní hygiena? Důvod je poměrně jasný. Mnohem lépe se usíná se svěžím dechem. Vždyť taková máta nebo i jiné bylinky, jež bývají součástí zubních past, pomohou člověku s dechem a jakýmsi komfortem v ústní dutině. 

Bylinky na spaní

Síla přírody je velmi mocná a zvolit bylinky vás nemusí skoro nic stát. Fungovat mohou skvěle a můžete si být jistí, že díky svému přírodnímu původu váš organismus nijak nezatíží. Jaké se tedy využívají nejčastěji?

Meduňka lékařská

Tato osvěžující bylinka vyznačující se typickou vůní po citronech je známá již od středověku. Onu vůni zapříčiňují silice, již jsou typické zklidňujícími účinky. Jestliže trpíte depresemi, nespavostí, bolestmi hlavy a potížemi s regenerací, je pro vás vynikající volbou. Mimo jiné také pomáhá při plynatosti. Vynikající jsou jak čerstvé bylinky třeba v čisté vodě, tak i meduňkový čaj. 

Třezalka tečkovaná

Jak poznat takovou třezalku na rozkvetlé letní louce? Poměrně jednoduchým způsobem. Stačí se pořádně dívat po krásných žlutých kvítcích. Problém ji najít nebude mít nikdo, vždyť se rostlina dorůstá výšky až okolo jednoho metru. Působí především jako ryze přírodní antidepresivum. Mnohdy je doporučována homeopaty a lidmi zabývajícími se alternativní medicínou. Umí zlepšit náladu a snížit úzkost. Samozřejmě bojuje také s nespavostí. 

Kozlík lékařský

Jedná se o vytrvalou rostlinu mající kvítky narůžovělé barvy. Jestliže je budete sušit v domácím prostředí, můžete si být jistí, že budou vábit vaše kočky. Působí podobně jako ona slavná šanta kočičí. Kozlík lékařský je vynikajícím pomocníkem proti nespavosti. Rostlina obsahuje kyselinu valerenovou ovlivňující další kyselinu aminomáselnou. Ta právě umí navodit spánek. Kozlík je vynikající také při uvolňování svalového napětí. Především po různých fyzicky náročných výkonech. Odstranit rosaceu sice nedokáže, ale zvládá i mnohé další věci. 

Mimořádně silná sluneční bouře může zasáhnout a ochromit Zemi, obávají se…

29.01.2022 10:41 Mimořádně silná sluneční bouře, která před tisíci lety zasáhla Zemi a jejíž stopy byly objeveny v…

Předpověď počasí slibuje větrný víkend, ochladí se až během neděle

29.01.2022 06:30 V Česku začal poslední lednový víkend, který bude poměrně větrný. Vyplývá to z předpovědi Českého…

Policie kvůli Vrběticím prověřuje prezidentskou kancelář

29.01.2022 09:24 Policie prověřuje, zda prezidentská kancelář skartovala tajnou zprávu o zapojení ruských tajných…

Testy v pátek odhalily 47.220 nových případů covidu

29.01.2022 08:36 Testy v pátek odhalily 47.220 nových případů covidu-19 v Česku. Byl to druhý nejvyšší denní nárůst…

Laboratoře přestanou v pondělí u PCR testů vyšetřovat varianty koronaviru

27.01.2022 22:00 Ministerstvo zdravotnictví od pondělí zruší podrobnější vyšetřování pozitivních vzorků takzvanými…

Obývák jako z katalogu za pár kaček s inspirací kam se podíváte

21.01.2022 05:53 Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Majitel Monitory Tomáš Berger nadále šíří dezinformace, zneužil k tomu i…

20.01.2022 13:05 Tisková zpráva - Ředitel společnosti Monitora, s níž vedlo vydavatelství INCORP úspěšný soudní spor…

Jak módně nosit pánské boty?

04.01.2022 17:58 Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Související:

Právě se děje

reklama