Život na zahradě podle vašich představ? Nesmí chybět pergola, zahradní nábytek ani bazén

PR článek - Jestliže jste se právě rozhodli, že musíte něco udělat se svým zahradním posezením, tak je tady pro vás právě náš článek. Aby zahrada byla ideálním místem pro trávení volného času, lidé se zde často snaží vytvořit propojení mezi interiérem domu a exteriérem. Je to v současné době velmi populární, protože přece jen, pokud máme zahradu, chceme na ní trávit co nejvíce času, abychom byli venku na čerstvém vzduchu. Přitom chceme mít ale na dosah také zázemí domu.

Péče o trávu

Designová pergola, kterou si zamilujete

Život na zahradě si lze zpříjemnit mnoha způsoby. Naprosto základní je v tomto případě ale pergola. Ta totiž vytváří místo, kde jsme chráněni před povětrnostními vlivy a před ostrým sluncem a právě ona tvoří propojení mezi vnitřním a vnějším prostorem. Pergola přitom rozhodně nemusí být něco nevzhledného. Příkladem jsou špičkové pergoly, které sledují aktuální trendy dnešních exteriérů. Taková pergola lze totiž vybudovat způsobem, aby dokonale ladila se stylem vašeho domu. Kvalitní pergola také musí být vyrobena z prémiového materiálu, kdy v tomto případě je velmi populární zejména:

  • Dřevěná pergola
  • Hliníková pergola

Je pouze na vás, zda dáte přednost spíše tradičnímu materiálu, nebo moderní hliníkové slitině. V obou případech můžete dosáhnout luxusního vzhledu konstrukce, pod kterou najdete na své zahradě u domu příjemný prostor pro každodenní relaxaci.

Relaxujte díky stylovému zahradnímu nábytku

Abyste mohli pod pergolou dokonale relaxovat, potřebujete ale přece jen ještě něco. Nezapomeňte tedy pod pergolu umístit kvalitní zahradní nábytek, který si můžete vybírat v mnoha provedeních, ať už jde o zahradní stoly, nebo celé zahradní sestavy se stolky, sedačkou a stolem. Zde je opět volba na vás, podle toho, co se vám bude svým stylem nejvíce zamlouvat.

Pokud budete zahradní nábytek využívat také při stolování a setkávání s přáteli a s rodinou, určitě se vám bude na stůl hodit také ochrana, kterou můžete kdykoliv vyprat. Židle a sedačky zahradního nábytku mohou mít polstrování, a také stůl nemusí být holý. Můžete tak použít ubrusy na stůl, které jsou velmi praktické. Pokud budete mít pergolu zcela zastřešenou, nebude to žádný problém ani pokud přijde déšť.

Bazén nesmí chybět

Když máme vyřešeno zahradní posezení, zejména pro horké letní dny se vám na zahradě nepochybně bude hodit také bazén. Bazén přitom dnes nemusí být louže plná chlorované vody, protože v současné době existují bazénové systémy, které vám zajistí i přírodní pískovou filtraci.

Jestliže dáváte za všech okolností přednost přírodnímu řešení, tak rovněž samotný bazén by měl být vybudován z kvalitních přírodních materiálů. Lze například využít přírodní kámen, díky kterému si vytvoříte nádherný bazénový lem. Pro zapuštěný bazén je to ideální volba, která na vaší zahradě rozhodně vynikne. Velkou výhodou přírodního kamene oproti dlažbě je také skutečnost, že:

  • Se tolik nerozpálí na slunci
  • Mnohem méně klouže

Mnohem příjemněji se tak po bazénovém lemu z přírodního kamene chodí. Zároveň protože tolik neklouže, tak se sníží i riziko případného pádu na mokrém povrchu, který může vést ke zranění. Také údržba není vůbec složitá.

Snadná údržba ploch na zahradě

Zahrada ale samozřejmě není pouze relaxace, ale také právě nutnost určité údržby, čehož jsme se dotkli už v předchozím odstavci. Se správnými nástroji si však údržbu můžete výrazně zjednodušit. Dobré je k tomu vybrat tlakové myčky, kterou pak můžete použít třeba právě i na údržbu bazénového lemu. Kromě toho můžete čistit tlakovou myčkou libovolné vydlážděné plochy, které máte kolem domu. Klíčem je mít údržbu zahrady vyřešenu tak, aby vám nezabrala mnoho času. Pořízení tlakové myčky je rozhodně velkým usnadněním a zrychlením práce.

Jak poznat fake Conversky?

11.06.2021 17:33 KOMERČNÍ ČLÁNEK (Toto je reklamní sdělení. EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho…

Česká rodinná společnost SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ vstupuje na globální trh…

02.06.2021 19:01 Společnost SIKO po třiceti letech své existence vstupuje s inovativními patentovanými…

Zájem o hypotéky je stále rekordní!

20.05.2021 18:38 KOMERČNÍ ČLÁNEK (Toto je reklamní sdělení. EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňuje jeho…

Moderní technologická řešení a bezpečnost jako samozřejmost úspěšné firmy

19.05.2021 09:38 PR ČLÁNEK - Každá úspěšná firma, která pracuje ve výrobním průmyslovém odvětví, má založenu svou…

Související:

Právě se děje