Největší výrobce ochranných rukavic Top Gloves zavírá továrny, pronikl do nich koronavirus

Největší světový výrobce ochranných rukavic, malajsijská společnost Top Glove, uzavře více než polovinu svých továren. Téměř 2500 jejich zaměstnanců má totiž pozitivní testy na koronavirus, informoval dnes zpravodajský server BBC. Společnost Top Glove letos v souvislosti s šířením koronaviru zaznamenala obrovské zvýšení poptávky po jednorázových latexových rukavicích.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

V létě tiskové agentury uváděly, že růst ceny akcií firmy Top Glove překonává v tomto směru i růst akcií výrobce elektromobilů Tesla.

V pondělí malajsijské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že registruje prudký nárůst počtu případů infekce koronavirem v oblastech, kde se nacházejí továrny a ubytovny firmy Top Glove.

Otestováno bylo téměř 5800 dělníků a 2453 z nich mělo test pozitivní, sdělilo ministerstvo. Mnoho dělníků v továrnách firmy TopGlove v Malajsii jsou Nepálci, kteří bydlí v přeplněných ubytovacích komplexech, podotýká BBC.

Top Glove už v Malajsii podle agentury Reuters uzavřela 16 továren a v dalších omezila provoz; celkem jich chce zavřít 28. Společnost se zhruba 16.000 zaměstnanci provozuje 47 továren, z nichž 41 je v Malajsii, další v Thajsku, Číně nebo ve Vietnamu. Vývoz směřuje hlavně do Evropy a Severní Ameriky.

"Všichni, kdo měli pozitivní testy, byli hospitalizováni a jejich blízké kontakty jsou v karanténě, aby se zabránilo nákaze dalších dělníků," řekl agentuře Reuters generální tajemník malajsijského ministerstva zdravotnictví Noor Hisham Abdullah.

Firma Top Glove se v poslední době dostala do centra pozornosti nejen kvůli rekordně vysokým ziskům, ale také kvůli obviněním ze špatných pracovních podmínek.

V září migrační dělníci v rozhovoru s listem Los Angeles Times popsali podmínky v továrnách, které zahrnují až 72hodinový pracovní týden, přelidněné ubytovny a nízké mzdy.

Americké ministerstvo práce nedávno upozornilo, že migrační dělníci musejí platit vysoké poplatky, aby si práci v továrnách na chirurgické rukavice zajistili, což často vede k dluhovému otroctví.

Top Glove podle Reuters zajišťuje čtvrtinu světové produkce latexových rukavic. Agentura AFP uvádí, že ročně je společnost schopna vyrobit 70 miliard rukavic.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

CNN: Loni se dostavělo 106 mrakodrapů, nejméně od roku 2014

15.01.2021 11:52 Za loňský rok se v celém světě dostavělo 106 budov s výškou přesahující 200 metrů. To je o 20…

Biden představil balík na pomoc ekonomice USA, opatření budou stát 1,9…

15.01.2021 10:08 Aktualizováno Nastupující prezident Spojených států Joe Biden ve čtvrtek (místního času) představil chystaný…

USA umístily Xiaomi na černou listinu, akcie firmy prudce klesly

15.01.2021 08:56 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa umístila na černou listinu podniků spojených s…

Globální ekonomika by letos mohla růst nejvíce za 20 let, uvádí studie PwC

13.01.2021 12:37 Světová ekonomika by měla letos vzrůst o zhruba pět procent. Šlo by tak o nejrychlejší růst od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama