KOMENTÁŘ | Babišovo odborářské chucpe. O bundu nejde, mnohem horší je něco jiného

Víte, co je to chucpe? Jde o specifický druh drzosti, nestoudnosti či opovážlivosti, tento výraz je ještě silnější než nehoráznost. Dost často se tenhle princip ilustruje na příkladu „člověka souzeného pro vraždu svých rodičů, žádajícího soud o shovívavost, protože je sirotek.“ Jedné takové nehoráznosti jsme byli ve středu svědky.  

Před sídlem vlády se totiž demonstrovalo. Zatímco kabinet odjel na výjezdní zasedání do Jeseníku, demonstrovali členové odborového svazu KOVO v bratrské jednotě s komunisty, Babišovci, ČSSD a SPD. Demonstrovalo se proti důchodové reformě a emisní normě Euro 7, což je legitimní a nelze proti tomu vznést ani slovo. Jenže... 

Show si, jak už bývá jeho dobrým zvykem, ukradl Babiš pro sebe. Je vlastně docela s podivem, že na tuhle jeho roli pořád ještě skáčou zbytky sociálních demokratů a komunistů, tedy stran, které Babiš predátorsky vysál a zničil během posledních let společného vládnutí. Inu, kdo chce kam.., ale o to tady nejde.  

Babiš současnou vládu označil za nejnehoráznější, nejneschopnější a nejprolhanější. A dodal, že jeho vláda Fialovi předala zemi ve skvělé kondici, kritizoval Green Deal, což od člověka, který jej sám podepsal, tuhle zemi brutálně zadlužil, propotácel se covidem v naprostém chaosu, systematicky poškozoval tuhle zemi svým střetem zájmů a tak podobně, je chucpe číslo jedna. Ale to bych mu ještě odpustil, přece jen je to profesionální populista, sázející na voliče, jejichž paměť se resetuje vždy během pár týdnů a tak jim lze lhát pořád dokola.  

Stejně tak mi na jeho vystoupení nevadí ani to, že si mezi odboráře nakráčel v bundě značky Prada za 130 tisíc, dokonce skousnu i to, že se kapitalista jeho střihu bratříčkuje s komunisty a předstírá zájem o obyčejné lidi. To je prostě politika. 

Za mnohem zásadnější chucpe nepovažuji to, co tenhle pán říká, ale jak se reálně chová. Třeba ke svým zaměstnancům. Příkladem budiž jeho firma Vodňanská drůbež, která nabízí práci dělníka od závratných 16 800 korun hrubého, což je dokonce i pod minimální mzdou. A to za práci ve dvousměnném provozu, a jak sama firma uvádí, jen pro ty, kdo jsou ochotni pracovat o víkendech a svátcích.  

Budiž připočteno účastníkům odborářské demonstrace ke cti, že se tímhle Babišovým rohlíkem opít nenechali. Mnozí na něj při jeho vystoupení pískali a křičeli na něj, posílali ho s vulgárními označeními do daňových rájů. Někteří z nich si dokonce na jeho vystoupení přichystali transparent s nápisem „Babiši! Jaký důchod budou mít dělníci ve Vodňanech?“ a za mě si vysloužili velký palec nahoru.

Babiš si naopak nezaslouží nic než vypískání na pohřebiště dějin. Protože hrát si na ochránce chudých a zároveň chudé nejen svou rozpočtovou politikou, ale hlavně reálným působením ve svém podnikání vyrábět, to je fakt záležitost jen pro mimořádně odolný kachní žaludek. A chucpe na kvadrát.  

Související

Bitva o Normandii, Operace Overlord - americký hřbitov a památník padlých Komentář

80 let ode Dne D: Na hrdinství spojenců nesmíme zapomenout, 6. června 1944 se otevřela cesta k Paříži

Přesně před 80 lety, dne 6. června 1944 započala operace Neptun, lépe známá pod názvem vylodění v Normandii nebo Den D. Šlo o největší námořní invazi v historii a odstartovala osvobození evropského kontinentu z područí německé nacistické okupace. Tato akce byla součástí rozsáhlejší operace Overlord, jejímž cílem bylo ovládnutí celé Normandie, respektive severní Francie. 

Více souvisejících

komentář Andrej Babiš Demonstrace Odbory ČSSD KSČM mzdy / platy důchody

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

Petr Fiala

Fiala: Česko by mělo za 77 tanků Leopard zaplatit 52 miliard

Česko by mělo za 77 tanků Leopard 2A8 zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda udělala další krok k jejich nákupu a rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s několika evropskými zeměmi, vedenými Německem.

před 6 hodinami

Indie, ilustrační foto

Rusko lže a podvádí Asiaty. Státy chtějí své občany zpět

Indie ve středu oznámila, že požádala Rusko o návrat svých občanů, kteří byli naverbováni do ruské armády. Toto rozhodnutí přišlo po nedávné smrti dvou Indů ve válce na Ukrajině, uvedla televize ABC News. Podobné kroky realizuje také Nepál nebo Srí Lanka.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Hasiči zasahují po srážce vlaku v Pardubicích, Česká republika, 5. června 2024. Prohlédněte si galerii

Strojvedoucí rychlíku si před srážkou uvědomil chybu a zastavil, vyplývá z šetření

Vyšetřování tragické srážky rychlíku a nákladního vlaku, která se na den přesně před týdnem stala v Pardubicích, pokračuje. Podle zjištění Drážní inspekce si strojvedoucí rychlíku uvědomil, že projel návěst, a zastavil. Personál protijedoucího vlaku ale nebyl nijak varován, takže nemohl včas zabrzdit. Podle posledních informací už není nikdo ze zraněných v nemocnici. 

před 8 hodinami

Petr Pavel a Zuzana Čaputová

Čaputová dorazila do Česka na svou poslední zahraniční cestu

Prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva dnes odpoledne na Pražském hradě přivítali končící slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou s partnerem Jurajem Rizmanem. Čaputová touto dvoudenní návštěvou krátce před ukončením svého pětiletého mandátu zakončuje své rozlučkové zahraniční cesty.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Ilustrační foto

Nebyla to ptačí chřipka. Lékaři popřeli tvrzení WHO o prvním úmrtí na světě

Muž z Mexika nakažený ptačí chřipkou zemřel v důsledku chronických chorob, ne na infekci tímto virem, uvedlo podle serveru The Economic Times tamní ministerstvo zdravotnictví. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom minulou středu oznámila, že v Mexiku zemřel člověk na ptačí chřipku, konkrétně na variantu H5N2. Mělo jít o první potvrzený případ úmrtí na nákazu touto nemocí u člověka. 

před 11 hodinami

Policisté zajistili místo tragické střelby na Filozofické fakultě UK. (21.12.2023)

Vyšetřování odhalilo motiv střelce z FF UK. Chtěl se pomstít

Muž, který loni v prosinci střílel na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a také dříve v Klánovickém lese a obci Hostouň, jednal samostatně. Podle závěrů vyšetřování, které zveřejnil server Seznam Zprávy s odvoláním na policejní zdroje, se nechtěl pomstít konkrétní osobě, ale celé společnosti.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Policie přijala kvůli hrozbě preventivní bezpečnostní opatření.

Cizinec podezřelý z terorismu měl přiznat, že za útok na autobusy dostal peníze

Jihoameričan, který je v souvislosti se žhářským útokem na autobusy pražské MHD podezřelý z terorismu, řekl po zadržení policistům, že byl k provedení činu najat za peníze. Informoval o tom server Seznam Zprávy. Premiér Petr Fiala (ODS) už v pondělí po zasedání Bezpečnostní rady státu řekl, že muže pravděpodobně financovalo Rusko. 

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 14 hodinami

V 80 letech zemřela nejlepší francouzská zpěvačka Francoise Hardyová

Ve věku 80 let zemřela francouzská zpěvačka Francoise Hardyová, kterou v 60. letech proslavil její křišťálově čistý hlas a melancholické balady. O úmrtí šansonierky, kterou Mick Jagger označil za svoji "ideální ženu" a Bob Dylan pro ni napsal báseň, informoval na sociálních sítích v úterý večer její syn.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy