Divadlo Bez zábradlí bude mít v budoucí sezóně nové vedení i nové hry

Divadlo Bez zábradlí zahajuje již dvacátou osmou sezónu, ve které nabídne několik premiér. Mimo jiné bude také hostit Prague Shakespeare Company a nabídne bohatý doprovodný a vzdělávací program. Dochází také ke změně ve vedení. Do nových rukou definitivně divadlo přejde začátkem příštího roku.

Cikáni jdou do nebe
doporučujeme

Do nejisté sezóny vykračuje Divadlo Bez zábradlí s odhodláním a nadějí, že koronavirová situace hraní nepřekazí. Uvést by mělo tři premiéry. Sezóna ale začne komedií z minulého roku s názvem Hra, která se zvrtla. Ta patřila k diváckým bestsellerům. „Budeme se snažit ze všech sil a věříme, že nás naši diváci podpoří. Bez nich to nemá smysl,“ řekla novinářům spoluzakladatelka divadla Hana Heřmánková.

Právě z jejích a manželových rukou převezme divadlo nová dvojice. Karel a Hana Heřmánkovi předají divadlo svým synům Karlovi a Josefovi. Podle jejich slov už předávání postupně probíhá a oficiálně by měli odevzdat divadlo začátkem roku 2021. Programovým ředitelem se nově stane Josef Heřmánek a výkonným ředitelem Karel Heřmánek ml. „My už je budeme podporovat pouze z pozadí,“ popsala budoucí role Hana Heřmánková. S manželem zůstanou v divadle jako konzultanti.

Ihned po Hře, která se zvrtla uvidí diváci obnovenou premiéru muzikálu Cikáni jdou do nebe, která je v programu sedmého a osmého září. Tato hudebně-dramatická balada se vrací na pódium po šestnácti letech. Na předpremiéře byla i redakce EuroZprávy.cz a recenzi si můžete přečíst zde.

Cikáni jdou do nebe jsou z větší části nově obsazeni. „Jednoduše jsem řekl, že se nechci opakovat a obsadil jsem to nově,“ uvedl režisér hry Radek Balaš novinářům. Představitelka hlavní ženské role Felicita Prokešová na tiskové konferenci řekla, že takové představení se musí hrát srdcem.

Další premiérovou hrou bude Iliada, kde ztvární titulní roli Karel Heřmánek ml. Režíroval ji americký herec a režisér Guy Roberts. „Iliada aktualizuje antické téma, které přežilo dodnes,“ řekl novinářům k připravované hře Josef Heřmánek. Začne se hrát začátkem příštího roku.

Poslední premiérou sezóny 2020/2021 bude Kabaret, původně americký muzikál. Režie se ujal opět Balaš a hudební režie, stejně jako u muzikálu Cikáni jdou do nebe, Petr Malásek. První představení bude na jaře 2021.

Od ledna bude Divadlo Bez zábradlí hostit anglicko-jazyčný soubor Prague Shakespeare Company a v červenci budou zájemci moci navštívit workshop Summer Shakespeare Intensive. Tuto sezónu nabídne divadlo také mnoho přednášek, diskuzí a scénických čtení. Zájemci se mohou těšit také na Vánoce v Divadle Bez zábradlí nebo Noc divadel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Velmi, velmi, velmi temný příběh. Divoká inscenace irského…

18.09.2020 21:42 První premiérou po uzavření divadel vinou Covidu byla v Redutě, scéně Národního divadla v Brně,…

Do síně slávy zábavního umění vstoupil Ivo Šmoldas, porota ocenila i další…

06.09.2020 17:21 Do Síně slávy zábavního umění byl dnes uveden publicista, redaktor, básník a nakladatel Ivo Šmoldas…

RECENZE: Ferda Mravenec cílí na dětské publikum, to mu chyby zřejmě promine

28.08.2020 09:38 Budova Janáčkovi opery se po pandemii poprvé otevřela divákům. Pravda, jenom té pětistovce, kterou…

Národní divadlo zrušilo kvůli koronaviru 400 představení, vrátilo 50…

24.08.2020 12:34 Aktualizováno Národní divadlo zrušilo kvůli koronaviru od března do 2. července 400 představení. Vrátilo se z 80…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama