Film Havel by mohly uvést globální streamovací služby, režisér Horák jedná s obchodníky

Režisér Slávek Horák jedná s globálními streamovacími službami o uvedení snímku Havel. Řekl to v rozhovoru s ČTK. Horák se tak snaží najít nejlepší cestu, jak svůj film v době pandemie nového typu koronaviru dostat k co nejvíce divákům.

Slávek Horák
doporučujeme

"Teď jednáme s obchodníky a streamovacími službami," uvedl Horák. "Jsou to jednání na dlouhé týdny a my jsme teprve na začátku," poznamenal režisér, jehož film o disidentovi a bývalém československém a českém prezidentovi v pátek zahájil Letní filmovou školu v Uherském Hradišti.

Film Havel měl slavnostní premiéru 23. července v pražském kině Lucerna. V České republice ho podle webu Unie filmových distributorů (UFD) za dva týdny navštívilo přes 64.000 diváků a vydělal skoro deset milionů korun. Premiéru si už odbyl také na Slovensku.

Na snímku se podílel také uherskohradišťský rodák a dramaturg Jan Gogola starší, který s Horákem spolupracoval už na snímku Domácí péče. Pro režiséra je spolupráce s dramaturgem naprosto zásadní. "Když scénář uvnitř nefunguje, tak ten film nikdy nebude fungovat," podotkl. Podle něj dramaturg pomáhá, aby film držel pohromadě. "Já bych byl rád třeba za tři čtyři dramaturgy, každého z jiné generace, každého s jiným úhlem pohledu," dodal.

Podle Gogoly, který se jako univerzitní profesor podílí na výuce začínajících dramaturgů a mezi jehož studenty patřil i Horák, záleží hodně na vztahu s režisérem: "Je to individuální záležitost. Já musím říct, že Slávkovi jsem u Domácí péče podle mého názoru pomohl daleko víc než u Havla," řekl.

Horák se s Gogolou poprvé setkal na Filmové škole Zlín. Po jejím absolvování šel režisér studovat pražskou FAMU, kterou ale po dvou semestrech opustil. Horák po studiu pracoval jako asistent režie u filmu Kolja. S Gogolem jako dramaturgem natočil v roce 2015 snímek Domácí péče, za který Horák získal nominaci na Českého lva. Spolupráci si zopakovali u snímku Havel. Gogola momentálně vyučuje na pražské FAMU a brněnské JAMU.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy se kvůli covidu udílely na dálku, nejvíc sošek získal seriál…

21.09.2020 12:35 Aktualizováno Letošní 72. ročník amerických televizních cen Emmy, který se kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil…

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda…

19.09.2020 19:25 Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali…

Na Festivalu české filmové komedie bodoval snímek Vlastníci

19.09.2020 18:07 Hlavní cenu Zlatý prim získal na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují snímek…

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama