Program prvního dne Colours of Ostrava vyvrcholil koncertem Twenty One Pilots

Program prvního dne festivalu Colours of Ostrava dnes vyvrcholil dva roky očekávaným koncertem americké kapely Twenty One Pilots. Sledovalo jej na 40.000 návštěvníků. Jde ale jen o odhad, pořadatelé už několik let přesná čísla návštěvnosti neuvádějí. Festival v Dolních Vítkovicích do soboty nabídne vystoupení umělců z 32 zemí světa. V dalších dnech se představí i kapela The Killers, zpěvačka LP či producent a DJ Martin Garrix.

Hudební festival Colours of Ostrava

Koncert americké kapely Twenty One Pilots pořadatelé oznámili už v zimě roku 2019. Původně jej totiž plánovali na ročník 2020. Ten se ale vinou epidemie koronaviru nekonal, stejně tak i ten v roce 2021. Kapelu se ale organizátorům podařilo přesunout na letošní rok. Po dvou letech se tak dnes fanoušci dočkali. "Je to jeden z mých letošních headlinerů. Jsem na ně moc zvědavý," řekl ČTK ještě před koncertem osmadvacetiletý Matěj z Opavska.

Americká kapela Twenty One Pilots patří k největším jménům současné světové hudební scény. "Miliardy přehrání písní na YouTube či Spotify, vyprodané největší koncertní haly, cena Grammy, nominace na Brit Awards, ale především neuvěřitelná, strhující vystoupení. To vše patří k Twenty One Pilots, kteří pocházejí z amerického Ohia a tvoří je zpěvák a multiinstrumentalista Tyler Joseph a bubeník Josh Dun," dodal mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Ředitelka festivalu Zlata Holušová uvedla, že koncerty skupiny Twenty One Pilots bývají zážitkem. "Během nich si vystačí jen sami dva, podpoření dokonale vizuálně a světelně sladěnou show, do které patří spousta převleků, efektních kostýmů, občas i hořící automobil a strhující energie, s jakou Josh bubnuje, dělá přemety a Tyler střídá jeden nástroj za druhým," popsala Holušová.

Twenty One Pilots i dnes na svém koncertu v Ostravě střídali žánry jako elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady. Kapelu pojmenovali její členové po tragickém příběhu z dramatu Arthura Millera All My Sons, kdy lidskou vinou zahynulo jednadvacet pilotů.

Součástí festivalu bude i tradiční mezinárodní fórum Meltingpot, na které přijede více než 200 řečníků z celého světa, půjde o výrazné osobnosti vědy, umění, žurnalistiky, osobního rozvoje a dalších oborů. K hlavním letošním hostům bude patřit "Ledový muž", sportovec a lektor Wim Hof, který je nositelem 21 světových rekordů. V Ostravě se představí také bývalý bhútánský premiér Chering Tobgaj.

Festival kromě hudby jako obvykle nabídne také divadelní program, workshopy, filmy či výtvarné instalace. 

Počasí může být i v září teplotně nadprůměrné, myslí si meteorologové

16.08.2022 06:30 Letní prázdniny se chýlí ke konci, právě vstupují do své poslední čtvrtiny. Meteorologové z Českého…

Po šesti měsících války se propast mezi řečmi a skutečností rozšiřuje.…

16.08.2022 09:49 Americký prezident Joe Biden letos v březnu ve Varšavě jasně předložil strategické cíle Západu na…

Zemřel režisér Wolfgang Petersen, natočil kultovní Nekonečný příběh, Troju…

16.08.2022 21:56 Ve věku 81 let v Los Angeles zemřel německý filmový režisér Wolfgang Petersen. Jako jeden z mála…

Počasí bude ode dneška tropické. Třicítky vydrží místy až do pátku

17.08.2022 06:30 Česko už dnes zasáhnou tropické teploty. Varovali před nimi meteorologové s tím, že vě většině…

Ukrajina: Ruská armáda ztratila 44.000 mužů, útočí na několika místech…

17.08.2022 10:07 Ruská vojska se snaží útočit na několika místech najednou, ve směru na Charkov a Slovjansk a u…

V pražské O2 areně se Kiss naposledy loučili s fanoušky

14.07.2022 05:09 V zaplněné pražské O2 areně se dnes s fanoušky, kterých se podle pořadatelů sešlo přibližně 15.000,…

Související:

Právě se děje

reklama