Mirai a jejich první koncert vyprodaného turné nadchl

Kapela Mirai má za sebou první koncert podzimního turné, které bylo již měsíc před zahájením vyprodané. Koncert v Herálci byl pro kapelu výjimečný také proto, že byl první a první koncerty tour bývají spontánnější a trochu improvizovanější. Navíc vůbec poprvé v historii Mirai jsme připravili unikátní time kódem řízenou scénu, za kterou stojí Matyáš Vorda a Tomáš Karban.

Přidejte svůj názor

Skupina Mirai
doporučujeme

Klasický kulturní dům v malé vesnici Herálec na Vysočině. Fronta se táhne až dolů k hlavní silnici. Po cestě potkáváte lidi opravdu nejrůznějších věkových kategorií od těch skoro nejmenších až po věkovou kategorii babiček členů kapely.  Všichni se tady totiž sešli z jediného důvodu – aby byli u prvního koncertu zatím největšího turné kapely Mirai. Budou mít tak příležitost užít si novou, propracovanou show, ale hlavně slyšet naživo skladby z nové desky nesoucí název Arigato. Ta vyšla 29. září 2019.
Od počátku byla deklarovaná jako jiná, nová cesta oproti debutovému albu Konnichiwa a tento záměr vyšel. Album je mnohem barvitější a obsahuje mnoho žánrů, od R&B skladby Pojď ke mně blíž, přes punkovou Byt (Vystěhovanej), až po lehce "screamo píseň" Achillova pata.

Právě Achillova pata započala celý koncert. I ti, kteří skladbu zatím neznali, se v sugestivním refrénu velmi rychle přidali. Naživo zafungovaly vlastně všechny skladby z nového alba. Kromě již zmiňovaných písní zazněla také na ukulele hraná „táborovka“ Yahoda (a červené ukulele se stalo nečekaným dárkem po jednoho z fanoušků). Podobně zafungovala i skladba I přes to všechno. Tato píseň, která vznikla ve spolupráci s Davidem Stypkou, stojí za zmínku. Uprostřed nadšených diváků ji Mirai Navrátil zazpíval v doprovodu bývalého člena kapely Kristiána Danela. Ten skladbu zajímavě podkreslil hrou na violoncello.  Navrátil zároveň z tohoto místa poděkoval fanouškům za přízeň a emotivně shrnul dosavadní éru kapely. Následně v doprovodu celého kulturního domu Herálec zazpíval píseň Být stále mlád od Karla Gotta. Možná by se to mohlo zdát jako prvoplánové, pro někoho až laciné gesto, ale v kontextu celého koncertu a kapelní tvorby šlo o krásný hold této nesmrtelné písni a jejímu interpretovi především.

Z první desky Konnichiwa nechyběly skladby jako Cesta z města, Chci tančit, Pojď zapomenem či Od vody, která byla navíc doplněna efektní "těžkou mlhou" valící se z pódia a nechybělo i melodicky zajímavé Dítě robotí. V netradiční vokální verzi předvedla kapela píseň 365.
O finále koncertu se postarala nejznámější píseň Mirai – Když nemůžeš, tak přidej. Nechybělo ani již známé bubenické číslo a „plavání“, tentokrát na obří nafouknuté jahodě. Proběhla tak zde sice menší změna oproti festivalovým koncertům, přesto tato záležitost působí už trochu opakovaně a připomíná známé gesto kapely Kryštof. Každopádně je ale pro fanoušky stále efektivní.

Nejde nezmínit výpravu a stage. Mirai se svěřili do rukou opravdových odborníků – Tomáše Karbana a Matyáše Vordy (známého spíše jako bubeníka kapely Mandrage - pozn.edakce), kteří jsou označováni za jedny z nejlepších koncertních stagedesignérů v českém showbusinessu. Přestože byla pro prostory v Herálci zmenšena téměř o polovinu, návštěvníci si užili propracovanou show se spoustou efektů, které by ve větším prostoru jistě zapůsobily mnohem přesvědčivěji a zajímavěji v celé své kráse.

Na první zastávce toho koncertního turné Mirai pouze potvrdili, že nepatří jen do kolonky klasického českého popu, ale že od jejich písní a koncertů můžeme čekat mnohem víc.

Zejména písně z nového alba předvedly a nastínily hudební talent všech členů kapely a pěvecké kvality jejího frontmana. 

A třešničkou na dortu je zásada a pokora, kterou zmínili v jednom z rozhovorů: „Čím více lidí na nás chodí, tím větší zodpovědnost to je, tím větší péči musíme koncertům věnovat, aby byly pro fanoušky pokaždé trochu jiné.

Turné, které zakončí ve Fóru Karlín, je již vyprodané a rozhodně zaslouženě, přestože ani sama kapele nevěřila, že tak brzo dosáhnou na na tak vysokou metu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Během koncertu zemřel písničkář David Olney, publiku se omluvil

20.01.2020 13:40 O víkendu uprostřed vystoupení na festivalu na Floridě zemřel americký folkový písničkář David…

Dejvické divadlo zahraje na pohádkovém zámku

17.01.2020 11:17 Nejpohádkovější český zámek, skvělé kapely, zajímavé osobnosti a jako bonus Dejvické divadlo. V…

Spotify nabízí skladby pro psy, kteří zůstanou sami doma

16.01.2020 08:24 Služba pro streamování hudby Spotify vytvořila seznamy skladeb a souborů audionahrávek, tzv.…

Ceny Anděl podpoří Coca-Cola

13.01.2020 16:47 Devětadvacátý ročník prestižních cen České hudební akademie se bude tentokrát konat 31. března 2020…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama