Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s odvoláním na hudebníkova agenta Bernarda Dohertyho, podle kterého je Wattsův odchod ztrátou "jednoho z největších bubeníků své generace".

Charlie Watts (úplně vlevo).

"S hlubokým zármutkem oznamujeme smrt našeho drahého Charlieho Wattse," citovala agentura AFP z prohlášení agenta. Hudebník zemřel v poklidu v londýnské nemocnici obklopen rodinou.

Wattsův mluvčí již na začátku srpna oznámil, že se hudebník kvůli blíže neurčené nemoci nezúčastní turné Rolling Stones plánovaného na podzim. "Charlie podstoupil úspěšnou operaci, ale lékaři si myslí, že potřebuje odpočinek," uvedl tehdy.

Bubeník, jemuž bylo v červnu 80 let, byl členem Rolling Stones od roku 1963. Spolu s frontmanem Mickem Jaggerem a kytaristou Keithem Richardsem patřil mezi nejstarší členy slavné rockové kapely. Vstoupil do ní půl roku od jejího prvního vystoupení v londýnském klubu Marquee z 12. července 1962.

V roce 2004 se silný kuřák Watts léčil v londýnské nemocnici z rakoviny krku. Z ní se zotavil po čtyřech měsících léčby včetně šesti týdnů intenzivní radioterapie. V 80. letech si Watts prošel závislostí na alkoholu a drogách.

"Charlie byl velmi milovaný manžel, otec a dědeček a také jako člen Rolling Stones jeden z největších bubeníků své generace," uvedl Doherty. "Žádáme, aby v této těžké době bylo respektováno soukromí jeho rodiny, členů skupiny a blízkých přátel," dodal.

Vždy elegantní Watts platil za jednu z nejlépe oblékaných rockových hvězd, oproti Jaggerovi a Richardsovi se ale spíše vyhýbal životu v záři reflektorů. Známý byl také střídmým rodinným životem. Podle odborníků byl Watts v dobách sporů mezi hlavními protagonisty legendární rockové formace vždy úspěšným a respektovaným smírčím soudcem.

Hudební časopis Rolling Stones jej v roce 2016 zařadil na 12. místo v žebříčku 100 největších bubeníků všech dob.

"Byl to milý člověk. Věděl jsem, že byl nemocný, ale nevěděl jsem, že tak moc," uvedl kytarista a člen skupiny Beatles Paul McCartney ve videovzkazu. "Charlie byl fantastický bubeník. Pevný jako skála," dodal. "Bůh žehnej Charliemu Wattsovi. Budeš nám chybět," napsal na twitteru Ringo Star, další člen Beatles, který stejně jako Watts proslul hrou na bicí nástroje. Zpěvák Elton John označil zesnulého za "dokonalého bubeníka", "nejstylovějšího muže" a "skvělého společníka".

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

17.09.2021 21:44 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Bývalý prezident Klaus opustil střešovickou nemocnici

17.09.2021 12:12 Bývalý prezident Václav Klaus dnes krátce přes 11:00 odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze,…

Muž zapálil byt, v němž zemřelo 11 lidí. Dostal doživotí

17.09.2021 13:43 Pětapadesátiletý muž, který loni v srpnu založil v bohumínském panelovém domě požár, při kterém…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Související:

Právě se děje

reklama