Záplavy, mrazy, chumelenice. Afghánistán bojuje s počasím, 39 mrtvých

Nejméně 39 mrtvých a přes 60 zraněných si za poslední dva týdny vyžádaly silné sněhové a dešťové srážky a záplavy v Afghánistánu. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na afghánský úřad pro řešení katastrof.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Počasí
doporučujeme

"Většina obětí a škod je v důsledku zřícení střech při hustém sněžení a dešti na jihu a západě země," řekl mluvčí úřadu Ahmad Tamím Azímí.

Mezi oběťmi je mimo jiné sedm členů jedné rodiny ze západoafghánské provincie Herát, kteří přišli o život, když se propadla střecha jejich domu, uvedl Azímí. Další mrtví jsou hlášeni z jižních provincií Hílmand a Kandahár.

Podle Azímího bylo na různých místech Afghánistánu zcela zničeno nebo částečně poškozeno přes 300 domů. Několik hlavních silnic zůstává kvůli sněhu neprůjezdných. Extrémně mrazivým počasím trpí i metropole Kábul, kde teploty v noci klesají k minus 15 stupňům Celsia.

Dodávky pomoci lidem postiženým přírodními katastrofami jsou v Afghánistánu často komplikované, protože špatná infrastruktura brání záchranářům v přístupu do izolovaných oblastí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

COVID-19 zasáhl i meteorologii. Počasí bude méně předvídatelné, tvrdí WMO

01.04.2020 13:11 Kvůli zastavení letecké dopravy v důsledku pandemie koronaviru bude počasí méně předvídatelné a…

Počasí v příštích letech? Horší než co jsme zažili, obávají se experti

09.03.2020 22:36 Aktualizováno Uplynulé desetiletí bylo z hlediska počasí nejteplejší v historii měření. Oznámila to Světová…

Tornáda se prohnala státem Tennessee. Nejméně 19 obětí

03.03.2020 17:33 Aktualizováno Nejméně 19 lidí zabila tornáda, která se přehnala americkým státem Tennessee a dnes časně ráno…

Související:

Právě se děje

Další zprávy