ČT, O2 TV, ale i dva zbrusu noví zájemci. Kdo má zájem o vysílání fotbalové ligy?

Pouze do konce června 2024 platí, že práva na tuzemskou nejvyšší fotbalovou soutěž Fortuna ligu drží společnost Pragosport, která je dále prodává O2 TV. Už teď si ale na práva od sezóny 2024/25 brousí noví zájemci. Vedle klasických zájemců, jakými jsou Česká televize nebo O2 TV, se do hry o ně přihlásili i nováčci, jakými jsou Canal+ či nová celoplošná televize A11.

Jak již v předešlých dnech informoval deník Sport, o televizní práva od sezóny 2024/25 už projevil zájem současný vysílatel O2 TV, jenž by však mohl nově vysílat ligu současně s Nova Sport (přičemž obě televize mají stejného vlastníka, investiční skupinu PPF), a Česká televize. 

A vysílat českou fotbalovou ligu hodlá i francouzská televize Canal+, která v současnosti do českého éteru vysílá anglickou Premier League. Podle viceprezidenta Canal+ Luxembourg pro ČR a Slovensko Ladislava Řeháčka tak už tato stanice nemá zájem o vysílání hokejové extraligy. "Již to není ve hře vůbec. Po nějakých interních diskuzích, podrobném počítání a zvažování všech pro a proti jsme se rozhodli pro tentokrát neúčastnit," uvedl Řeháček pro Českou tiskovou kancelář (ČTK).

"My se teď aktivně účastníme neformálních diskusí s LFA a kluby a náš zájem tam je. Ale hodně záleží, jak ten tendr bude vypadat," pokračoval Řeháček. Bude záležet na jasných kreativních kritériích, pokud budou, stanice svoji účast v tendru zváží. "Pokud uvidíme, že není žádná šance, nebo to není myšleno vážně v našem směru, tak se rozhodneme do toho nejít."

Řeháček připomněl, jak je na tom Canal+ s diváckým zájmem o Premier League, kterou získala stanice na další tři roky, přičemž aktuálně vysílá první ročník z těchto tří. "Když se díváte přísně na nějakou návratnost investice, po prvním roce nejsme samozřejmě v plusu. Ale věříme tomu jako dlouhodobému projektu," řekl Řeháček, jenž tak má za cíl, aby Canal+ vysílal více atraktivnějších sportů než jen fotbalovou Premier League. "Na konci té cesty by měla být nabídka nějaké sady významnějších sportů tak, abychom byli relevantní pro většinového diváka," sdělil. Ovšem konkrétnější být zatím nikterak nechtěl být. "Nic dnes není podepsáno. Ale když se podíváte, jaké jsou dnes nejsledovanější sporty nebo nejsledovanější soutěže, tak je to první dvacítka, co nás zajímá."

Připomeňme, že společnost Pragosport má současná televizní práva na Fortuna ligu v držení již od roku 2014, přičemž nyní každoročně vyplácí Ligové fotbalové asociaci (LFA) cca 150 milionů korun. Všeobecně se má za to, že nově bude cena za práva vyšší a třeba podle slávistického bosse Jaroslava Tvrdíka si za ně zaplatí každoročně dvakrát až třikrát více peněz, než jak je tomu dosud.

Související

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta se po devíti letech dočkala ligového titulu. Slavit začala po bezbrankové remíze na Slovácku

Do konce sezóny 2022/23 sice fotbalové Fortuna lize zbývá odehrát ještě jedno kolo nadstavby, ale už teď je jisté, kdo po jejím skončení převezme titul pro vítěze této tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže. Budou to fotbalisté Sparty, kteří se tak ligového titulu dočkali po dlouhých devíti letech. Letenským stačilo o úterním večeru v rámci 4. kola nadstavby uhrát alespoň bod v souboji se Slováckem v Uherském Hradišti, což se jim díky bezbrankové remíze nakonec povedlo. 
Michal Bílek

Fotbalová Plzeň bude kromě nového majitele hledat i nového kouče. Po sezóně skončí Bílek

Už delší dobu se spekulovalo o tom, že Viktoria Plzeň sáhne ke změně hlavního trenéra vzhledem k tomu, že během jara několikrát poztrácela body v boji o ligový titul a nyní v nadstavbě tak nemá už šanci, jak ho získat. Proto tedy vedení Viktoriánů rozhodlo, že po sezoně s koučem Michalem Bílkem již neprodlouží smlouvu. Podle serveru Sport.cz pak nejspíše lavičku Plzně opustí i jeho asistent a klubová ikona Pavel Horváth. 

Více souvisejících

Fotbalová 1. liga ČR Česká televize o2 CANAL+

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy