Slavia hlásí další posilu. Z mladoboleslavského Kušeje udělala jednoho z nejdražších hráčů

To, o čem se v tuzemském fotbalovém zákulisí mluvilo posledních několik dní, se v úterý stalo skutečností. Fotbalová Slavia oznámila, že její novou posilou se stal čtyřiadvacetiletý ofenzivní univerzál a český reprezentant Vasil Kušej, který do Edenu přestoupil z Mladé Boleslavi. Obě strany se dohodly na smlouvě trvající až do prosince roku 2028, přičemž neoficiální informace hovoří o tom, že měl do Slavie přijít za zhruba 60 milionů korun, což by z něj činilo druhého druhou nejdražší posilu v historii české nejvyšší soutěže.

"Mám velkou radost, jsem šťastný. Přestupuji do největšího klubu v Česku. Cítím velkou motivaci ukázat, co umím, a pomoci týmu vyhrávat ve všech soutěžích. Těším se, až se s klukama na tréninku i na hřišti poměřím a zjistím, jak na tom jsem," nechal se slyšet šťastný Kušej, o kterého se Pražané zajímali už v minulosti.

"Vasil dlouhodobě potvrzuje nadstandardní kvalitu nejen v české lize, ale také v reprezentaci. A v této sezoně i na evropské scéně. Je to rychlý a produktivní hráč, exekutor standardních situací. Věříme, že má všechny předpoklady pro to, aby udělal další kariérní krok a zařadil se mezi důležité hráče Slavie," uvedl k nové posile sešívaných slávistický sportovní ředitel Jiří Bílek.

Pro Kušeje se bude jednat teprve o jeho druhé prvoligové angažmá, přičemž za sebou má i působení v zahraničních klubech jako Drážďany a Wacker Innsbruck a také v Ústí nad Labem a Prostějově, odkud si ho před necelými dvěma lety vytáhli do Mladé Boleslavi.

V jejím dresu se stal záhy klubovou oporou. Během této sezóny za ní zaznamenal tři branky a osm asistencí, čímž se tak stal nejproduktivnějším fotbalistou domácí soutěže. Neztratil se ani v Konferenční lize, kde během dvanácti duelů zaznamenal čtyři branky a tři asistence. Mezi střelce se například zapsal i v posledním zápase soutěže v Molde, kde však Středočeši přišli nakonec o postup do vyřazovací fáze gólem v nastavení.

Celkem pak nastoupil v dresu Mladé Boleslavi do 68 prvoligových utkání, v nichž vstřelil celkem 13 gólů. Vedle toho se objevil i v české reprezentaci, za kterou nastoupil dosud do dvou zápasů.

Vedle Kušeje do Edenu míří i brankář Markovič

Nejedná se však o jedinou zimní posilu Slavie. Tou další je brankář Jakub Markovič, u kterého Slavia využila možnost zpětného odkupu, kterou měl v rámci smlouvy s ostravským Baníkem, s nímž předloni podepsal čtyřletou smlouvu s opcí. V tomto případě měla Slavie zaplatit za hráče 10 milionů korun.

Jedná se o slávistického odchovance, který přichází do Edenu v době, kdy Pražané přišli o Antonína Kinského, jenž odešel do anglického Tottenhamu. Tudíž se stane účastníkem souboje o post brankářské jedničky, o kterou má jistě zájem i navrátilec po zranění Jindřich Staněk. Brankářský tým ve Slavii pak tvoří ještě Aleš Mandous, který bude chytat v lednových duelech Evropské ligy a to proto, že jak Markovič, tak Staněk nefigurují na soupisce pro tuto evropskou soutěž.

"Kuba patří svými výkony v této sezoně k nejlepším brankářům v lize. O jeho kvalitách víme detailně, takže ve chvíli, kdy jsme potřebovali zareagovat na odchod Tondy Kinského, byl pro nás Marky jasnou volbou. I proto jsme jeho odchod do Baníku podmínili klauzulí o zpětném odkupu, kterou nyní využíváme," přiblížil sportovní ředitel Slavie Bílek.

Markovič, jenž se loni v létě představil i v kvalifikaci Konferenční ligy, ve které odchytal tři zápasy a který v této sezóně odchytal za Ostravu sedm duelů s čistým kontem, nastoupil za svůj domovský klub jen dvakrát a to v sezóně 2019/20. "Nebylo to pro mě lehké rozhodování, jak si někdo může myslet. Angažmá v Baníku mi strašně pomohlo a dalo moc do další kariéry. Cítil jsem se tu celou dobu výborně, dostal jsem se přes Baník do reprezentace. Opravdu se mi neodchází lehce. Ale dostal jsem šanci udělat další krok a cítím to jako příležitost se zase posunout. Slavia je moje srdcová záležitost, strávil jsem tu mnoho let, nahlédl do dospělého fotbalu. Chci ukázat, že nejsem stejný hráč. Chci dokázat, že jsem se za ty roky posunul. Zasloužím si šanci bojovat o místo v bráně. Kdybych si nevěřil, tak tento krok neudělám," řekl pro slávistický web Markovič.

Další změnou je, že z pražské Slavie naopak odchází reprezentační záložník Lukáš Masopust, který na jaře bude hostovat v Liberci a podle posledních informací jsou na odchodu z Edenu také Petr Ševčík a Conrad Wallem. 

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Brazílie vstoupila do MS nemastně neslaně. Katar získal historický bod, slaví Skotsko a Austrálie

Na její start na letošním fotbalovém světovém šampionátu se fanoušci těšili s velkým očekáváním. Není divu, vždyť Brazílie je dlouhodobý fotbalový pojem a jedná se pokaždé o velkého favorita světových šampionátů. Vždyť jde o národní tým s historicky nejvyšším počtem triumfů. Proto tak musel být nakonec výkon svěřenců věhlasného italského kouče Carla Ancelottiho pro mnohé zklamáním. V úvodním zápase s Marokem totiž nejprve vedli Afričané, aby pak přeci jen díky Viníciusovi Júniorovi Brazilci vyrovnali. Na víc než na bod ale jejich výkon nestačil. Bod byl naopak zlatý pro fotbalisty Kataru, kteří využili upadající výkon Švýcarska a v samotném závěru získali gólem na 1:1 historicky první bod na MS. Premiérovou výhru na MS si pak připsali Skotové, kteří zdolali ve svém utkání Haiti. Australané si poradili s Tureckem 2:0.
Ilustrační fotografie.

Výkon Kanady proti Bosně stačil na remízu, Američané vstoupili do MS jasnou výhrou

Fotbalisté Kanady v rámci skupiny B vybojovali na letošním fotbalovém mistrovství světa historicky první bod v historii světových šampionátů. Poté, co při předešlých dvou účastech (1986 a 2022) všechny své zápasy prohráli, nyní před domácím publikem dokázali remizovat a odvrátit tak možná pro někoho nečekanou případnou výhru Bosny a Hercegoviny. Do turnaje v noci na sobotu vstoupil i poslední ze tří pořadatelů – Američané. Ti v rámci skupiny D pro změnu slaví hladké vítězství nad Paraguayí 4:1, přičemž dvě přesné trefy si připsal Balogun.

Více souvisejících

Fotbal sk slavia praha

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Brazílie vstoupila do MS nemastně neslaně. Katar získal historický bod, slaví Skotsko a Austrálie

Na její start na letošním fotbalovém světovém šampionátu se fanoušci těšili s velkým očekáváním. Není divu, vždyť Brazílie je dlouhodobý fotbalový pojem a jedná se pokaždé o velkého favorita světových šampionátů. Vždyť jde o národní tým s historicky nejvyšším počtem triumfů. Proto tak musel být nakonec výkon svěřenců věhlasného italského kouče Carla Ancelottiho pro mnohé zklamáním. V úvodním zápase s Marokem totiž nejprve vedli Afričané, aby pak přeci jen díky Viníciusovi Júniorovi Brazilci vyrovnali. Na víc než na bod ale jejich výkon nestačil. Bod byl naopak zlatý pro fotbalisty Kataru, kteří využili upadající výkon Švýcarska a v samotném závěru získali gólem na 1:1 historicky první bod na MS. Premiérovou výhru na MS si pak připsali Skotové, kteří zdolali ve svém utkání Haiti. Australané si poradili s Tureckem 2:0.

před 4 hodinami

Letadla, ilustrační fotografie.

Nová letecká linka z Prahy. Do Lisabonu začne létat na podzim

Letecká společnost Smartwings od zimního letového řádu 2026/2027 rozšíří nabídku pravidelných linek z Prahy. Od 23. října zahájí přímé lety do Lisabonu a současně navýší počet spojů do Porta, Bilbaa a Toulouse. Nově bude také celoročně provozovat linku do Nice.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační fotografie.

Výkon Kanady proti Bosně stačil na remízu, Američané vstoupili do MS jasnou výhrou

Fotbalisté Kanady v rámci skupiny B vybojovali na letošním fotbalovém mistrovství světa historicky první bod v historii světových šampionátů. Poté, co při předešlých dvou účastech (1986 a 2022) všechny své zápasy prohráli, nyní před domácím publikem dokázali remizovat a odvrátit tak možná pro někoho nečekanou případnou výhru Bosny a Hercegoviny. Do turnaje v noci na sobotu vstoupil i poslední ze tří pořadatelů – Američané. Ti v rámci skupiny D pro změnu slaví hladké vítězství nad Paraguayí 4:1, přičemž dvě přesné trefy si připsal Balogun.

před 6 hodinami

Bern, Švýcarsko

Odmítnutí švýcarského populačního stropu je mírně pozitivní zprávou i pro Česko

Odmítnutí švýcarské iniciativy na zastropování počtu obyvatel na deseti milionech je pro českou ekonomiku mírně pozitivní zprávou. Neznamená nový růstový impuls, ale odvrací riziko zhoršení vztahů mezi Švýcarskem a Evropskou unií. To je důležité i pro české exportéry, firmy napojené na evropské dodavatelské řetězce a část kvalifikovaných pracovníků, kteří ve Švýcarsku pracují nebo o práci v zemi uvažují.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Vlaky, ilustrační fotografie.

Rychleji než dřív. České dráhy od neděle opět jezdí přímo do Hamburku

O víkendu má DB InfraGO obnovit provoz na přímé trati z Berlína do Hamburku. Od neděle 14. června vstoupí v platnost plánované jízdní řády. Česká republika znovu získá přímé a rychlé spojení s Hamburkem a Kielem a v plném plánovaném rozsahu bude nabídnuté spojení do Kodaně. Cesta z Prahy do Hamburku bude trvat nově pouze 6 hodin, je to zhruba o 40 minut méně oproti období před výlukou. 

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Donald Trump

Mírovou dohodu s Íránem podepíšeme dnes, oznámil Trump

Americký prezident Donald Trump oznámil, že USA a Írán by v neděli měly podepsat mírovou dohodu. Podle Trumpa se Teherán zaváže k tomu, že nevyvine jadernou zbraň. Očekává se také bezproblémové obnovení lodního provozu v Hormuzském průlivu. 

před 14 hodinami

včera

Princ Andrew

Epsteinova oběť ve výpovědi zmínila Andrewa. Dostal ji do královského paláce

Výpověď Sarah Kellenové, ženy zneužívané americkým finančníkem a sexuálním delikventem Jeffrey Epsteinem, před vyšetřovací komisí americké Sněmovny reprezentantů je velkým tématem ve Velké Británii. Kellenová totiž uvedla, že byla na večeři v apartmánech bývalého prince Andrewa v Buckinghamském paláci. Informovala o tom BBC. 

včera

včera

Norská princezna se zřejmě nevyhne transplantaci, naznačil to manžel

Jedna z evropských královských rodin si dělá vážné obavy o některého z členů. Norsko dobře ví o zdravotních problémech princezny Mette-Marit, která se v poslední době stáhla do ústraní. Novinky ohledně jejího stavu prozradil korunní princ Haakon. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy