Novinka na lavičce fotbalového Slovácka. Asistentem trenéra Smetany se stal Polách

Když s příchodem nového roku vstoupili fotbalisté Slovácka do zimní přípravy, seznámili se zároveň s novým asistentem trenéra Ondřeje Smetany Tomášem Poláchem. Ten se tak vrací do fotbalového kolotoče poté, co byl loni dubnu odvolán z pozice hlavního trenéra druholigové Zbrojovky Brno. Tento sedmačtyřicetiletý kouč v Uherském Hradišti nahrazuje Jana Baránka, který v klubu skončil po dvou letech na vlastní žádost.

„Tomáš Polách v minulosti v našem klubu již působil, takže přichází do známého prostředí. Věříme, že je tím správným řešením pro doplnění realizačního týmu,“ řekl pro klubový web k novince na trenérské lavičce Slovácka klubový ředitel Petr Pojezný.

Ten tak připomněl, že Polách byl s uherskohradišťským fotbalem spjat už jako hráč, a to v letech 2000 až 2006, kdy nastoupil celkem do 115 zápasů. Poté jeho kroky směřovaly do brněnské Zbrojovky. Tam, jak bylo výše zmíněno, naposledy působil v roli trenéra.

Co se týče skončivšího asistenta Baránka, tak o něm se spekuluje, že by se mohl ve stejné roli vrátit k vracejícímu se bývalému trenérovi Slovácka Martinu Svědíkovi. 

Po novoročních oslavách se fotbalisté Slovácka vrhli do zimní přípravy tím, že s kondičními trenéry absolvovali ve čtvrtek kondiční testy na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nezúčastnil se jich už irácký obránce Merchas Doski, jenž už před Vánocemi opustil klub a přestoupil do Plzně. V těchto dnech se také mluví o odchodu Michala Kohúta, jehož pro změnu lanaří Baník Ostrava.

Do jarní části sezóny nastoupí Slovácko nejspíš i bez veterána Milana Petržely, o něhož je zase zájem ve druhé lize, a to i přesto, že jeho spojení s Líšní, kterou vede nově explzeňský trenér Pavel Vrba, nejspíš padlo. Může se ale objevit třeba v dresu Viktorie Žižkov.

Ke změnám v kádru během zimní pauzy se vyjádřil samotný hlavní kouč Ondřej Smetana. „Potřebujeme do kádru sáhnout a oživit ho i zkvalitnit. Ten proces musí nastat, skoro do každé řady potřebujeme přivést kvalitního hráče,“ nechal se slyšet s ambiciózním plánem. Nová jména by měl klub představit během příštího týdne, kdy začne u něj doma kondiční příprava. V rámci ní se 14. ledna střetne s Opavou, den na to už tým odcestuje na zimní soustředění do chorvatského Medulinu.

Právě tam na jadranském pobřeží na Istrii se utká nejprve s týmem, který je ještě neznámý, pak 21. ledna s FK Sarajevo a tři dny na to s makedonským Gostivarem.

Jarní část Chance ligy pak Slovácko odstartuje v neděli 2. února na domácím hřišti soubojem s pražskou Spartou. Dodejme, že Slovácko momentálně přezimovává v ligové tabulce na devátém místě.  

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Do hry o český fotbalový trůn se přihlásil další kandidát. Jde o majitele Mladé Boleslavi

Do nacházejících voleb nového předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR), které se uskuteční v Praze 29. května v rámci valné hromady, ještě nějaký ten čas zbývá. Pomalu ale jistě se však začínají rýsovat zájemci. Po stávajícím šéfovi asociace Petru Fouskovi, výkonném řediteli Ligové fotbalové asociace (LFA) Tomáši Bártovi a šéfovi třetiligového pražského Motorletu Rudolfu Blažkovi se nově mezi zájemce přihlásil majitel mladoboleslavského klubu David Tundra.
SK Slavia Praha, stadion v Edenu

Slavia hlásí další posilu. Z mladoboleslavského Kušeje udělala jednoho z nejdražších hráčů

To, o čem se v tuzemském fotbalovém zákulisí mluvilo posledních několik dní, se v úterý stalo skutečností. Fotbalová Slavia oznámila, že její novou posilou se stal čtyřiadvacetiletý ofenzivní univerzál a český reprezentant Vasil Kušej, který do Edenu přestoupil z Mladé Boleslavi. Obě strany se dohodly na smlouvě trvající až do prosince roku 2028, přičemž neoficiální informace hovoří o tom, že měl do Slavie přijít za zhruba 60 milionů korun, což by z něj činilo druhého druhou nejdražší posilu v historii české nejvyšší soutěže.

Více souvisejících

Fotbal Fotbalová 1. liga ČR

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán si rázně dupnul: Sankce proti Rusku podpoříme, máme ale podmínku

Maďarský premiér Viktor Orbán opět vystoupil proti prodloužení sankcí Evropské unie vůči Rusku. Tentokrát svou podporu sankcím podmínil tím, že Ukrajina musí znovu otevřít plynovody a umožnit tok ruského plynu do Evropy. Orbánovo prohlášení zaznělo během jeho rozhovoru pro státní rozhlas Kossuth jen několik hodin před jednáním v Bruselu, kde se evropští diplomaté snažili obnovit sankční balíček.

před 2 hodinami

Teroristé Hamásu

Hamás začal na základě dohody s Izraelem propouštět rukojmí

Propuštění čtyř izraelských vojaček, které byly drženy jako rukojmí militantní skupinou Hamás v Gaze, představuje důležitý moment v rámci nedávno sjednaného příměří mezi Izraelem a Hamásem. Tyto ženy, které byly zajaty při masivních útocích Hamásu dne 7. října, byly předány Mezinárodnímu výboru Červeného kříže v přísně organizovaném a mediálně sledovaném procesu, píše BBC.

před 3 hodinami

Robert Fico

Proč se na Slovensku nezatýká? Fico v případě podezření na převrat musí konat, nemá ale důvod

Ruští představitelé se zastali slovenského vedení, které obvinilo opozici z přípravy převratu. Rétorika kabinetu Roberta Fica ale má množství logických děr – především fakt, že vůbec nedošlo k zatýkání, ačkoli se příprava státního převratu považuje za trestný čin. Zdá se tedy, že žádné obavy z převratu nikdy neexistovaly a Fico se pouze snažil přiblížit k Moskvě.

před 4 hodinami

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto

Evropa neví, jak dál. Je vyslání vojáků na Ukrajinu reálné?

Evropa se nachází na klíčovém rozcestí ve své zahraniční politice, kdy otázka možné vojenské přítomnosti v poválečné Ukrajině nabývá na intenzitě. Budoucí scénáře představují pro evropské lídry obrovskou výzvu – jak zajistit stabilitu a zároveň se vyhnout riziku eskalace. Přestože se myšlenka evropských mírových jednotek zmiňuje stále častěji, cesta k jejímu uskutečnění je složitá, a to z politického, vojenského i diplomatického hlediska, píše Politico.

před 4 hodinami

před 6 hodinami

Donald Trump

Spojené státy zastavily veškerou zahraniční pomoc

Spojené státy americké pozastavily veškerou zahraniční pomoc na základě interního memoranda, které bylo rozesláno úředníkům a americkým ambasádám po celém světě. Tento krok navazuje na výkonný příkaz prezidenta Trumpa, který nařídil devadesátidenní pauzu v poskytování zahraniční pomoci za účelem přezkoumání efektivity a souladu s jeho zahraničněpolitickými cíli, píše BBC.

před 7 hodinami

včera

včera

včera

John Fitzgerald Kennedy

Trump nařídil zveřejnění tajných dokumentů. Svět se dozví podrobnosti o vraždě Kennedyů

Americký prezident Donald Trump nařídil vládním úředníkům připravit plán na odtajnění dokumentů týkajících se tří nejvýznamnějších atentátů v americké historii – vražd Johna F. Kennedyho, Roberta F. Kennedyho a Martina Luthera Kinga Jr. Tento krok má potenciál odhalit nové skutečnosti o událostech, které již desítky let zůstávají předmětem spekulací a teorií.

včera

včera

Andrea Najvirtová Prohlédněte si galerii

Životy a blaho zranitelných jako prostředek politického tlaku? Fico kazí naši reputaci na Ukrajině i v zahraničí, varuje Človek v ohrození

Začátkem ledna slovenský premiér Robert Fico naznačil možnost pozastavení pomoci Ukrajině a přerušení dodávek elektrické energie v rámci odvetných opatření kvůli přerušení dodávek ruského plynu přes její území. O možných dopadech politických rozhodnutí na činnost humanitárních organizací a jejich roli v kontextu probíhajícího válečného konfliktu na Ukrajině promluvila pro EuroZprávy.cz Andrea Najvirtová, ředitelka slovenské humanitární organizace Človek v ohrození, v Česku známé jako Člověk v tísni.

včera

včera

Uprchlíci, ilustrační foto

Uvrhne Trump USA do potravinové krize? Masová deportace migrantů se mu může vymstít

Plány Donalda Trumpa na masové deportace by mohly zásadně ovlivnit potravinový systém Spojených států a přitom paradoxně zvýšit závislost na migrantech s pracovním vízem. Navzdory snaze omezit počet nelegálních přistěhovalců se totiž potravinový průmysl bez zahraniční pracovní síly neobejde. Od polí s jahodami v Kalifornii po pomerančové sady na Floridě – více než 70 % zemědělských pracovníků pochází ze zahraničí, přičemž asi 40 % z nich je v USA nelegálně. Ve zpracovatelském průmyslu tvoří přistěhovalci téměř polovinu pracovní síly, píše Politico.

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Mladá Ukrajinka o rodné zemi: Hodně lidem chybí ruka nebo oči, berou úplatky, aby měli základní životní úroveň. Místo Ruska ale raději zvolí smrt

Mladá Ukrajinka, vystupující pod pseudonymem Olena, poskytla exkluzivní rozhovor pro EuroZprávy.cz. Osmadvacetiletá studentka otevřeně popisuje dramatické odvody do armády, hluboce zakořeněnou korupci i komplikovaný vztah Ukrajinců k ruštině. Z důvodu ochrany jejího bezpečí a bezpečí její rodiny se redakce rozhodla nezveřejnit její pravé jméno.

včera

Donald Trump

Čtvrtý den Trumpovy vlády: "Zjednal pořádek" v USA, teď chce světu vládnout jako v 19. století

Donald Trump ve svém návratu na post amerického prezidenta nečekal dlouho, aby ukázal svůj vliv na globální scéně. Po prvních dnech zaměřených na domácí politiku obrátil čtvrtý den svého úřadování svou pozornost k mezinárodnímu dění. Svým vystoupením na Světovém ekonomickém fóru v Davosu vyslal jasný signál o svém odhodlání změnit tradiční roli USA ve světě, píše CNN.

včera

Telefonát s Donaldem Trumpem je jedinečný zážitek. Úředníci z Downing Street prozradili, jak je přežít

Přežití telefonátu s Donaldem Trumpem může být pro politiky složitým a jedinečným zážitkem. Britští premiéři, kteří se během Trumpova prvního období pokoušeli zvládnout jeho nevyzpytatelný styl, se museli připravit na neočekávané odbočky, vtipné poznámky a neobvyklý průběh rozhovorů. Bývalí úředníci Downing Street nyní odhalují zákulisí těchto hovorů a strategie, jak se s nimi vypořádat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy