První britská astronautka přiznala: Mimozemšťané existují. Tady je důvod, proč si to myslí

Vesmír je tak obrovský, že zkrátka není možné, aby život existoval pouze na Zemi. Serveru The Observer to řekla bývalá astronautka Helen Sharmanová, která se v roce 1991 podívala jako první Britka do vesmíru.

Helen Sharmanová
doporučujeme

"Mimozemšťané existují, o tom nemůže být pochyb," uvedla dnes již 56letá chemička, která působí na Královské univerzitě v Londýně. Dodala, že je možné, že jsou i na Zemi, takzvaně "mezi námi"

"Ve vesmíru kolem nás jsou miliardy hvězd, takže nutně musí existovat množství různých forem života. Budou vypadat jako vy a já, složení z uhlíku a dusíku? Možná ne. Je možné, že jsou právě teď tady, a my je jen nevidíme," uvedla.

Sharmanová se v květnu roku 1991 stala prvním Britem, který se vypravil do vesmíru. Společně se sovětskými astronauty Anatolijem Arcebarským a Sergejem Krikalovem odletěla na několik dní na vesmírnou stanici Mir, kde se věnovala vědeckým experimentům.

"Není nic krásnějšího než pohled na Zemi z tak velké výšky. Nikdy nezapomenu na to, když jsem ji poprvé uviděla," prohlásila pro britský server Sharmanová.

Sharmanová byla dlouhých 25 let jediným britským občanem, který se podíval do vesmíru. Druhému se to povedlo až na konci roku 2015. "Když letěl do kosmu Tim Peake, někteří lidé na mě prostě zapomněli," přiznala.

Lidé ji podle jejích slov označují za první britskou ženu ve vesmíru, ačkoli v tomto ohledu předběhla i všechny britské muže. Uvedla také, že jí pobyt ve vesmíru ukázal, co je v životě skutečně cenné.

"Tam nahoře jsme měli všechno, co jsme potřebovali na přežití: teplotu, jídlo a pití, bezpečí. Vůbec jsem nemyslela na fyzické vlastnictví, které jsem měla na Zemi. Když jsme prolétali nad určitými částmi světa, vždy jsme mysleli na své blízké dole pod námi," dodala.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

The Independent: Nová studie naznačuje, jak brutální byly boje v době…

14.06.2021 06:56 Čerstvý archeologický výzkum poskytuje nový pohled na extrémně násilnou povahu válčení v době…

Dlouhodobé následky mají nízké desítky procent nakažených, uvedli vědci

13.06.2021 19:30 Dlouhodobé následky po prodělání covidu-19 mají podle vědců z iniciativy Sníh nízké desítky procent…

Vědci vycvičili fretky, aby ucítily virus ptačí chřipky v trusu

12.06.2021 18:25 Očichávat trus by se zřejmě nedostalo na ničí seznam způsobů, jak zachraňovat životy. Ale pokud…

Virus závodí s vakcínami, míní statistici. Výhled považují za velmi nejistý

05.06.2021 08:54 NÁZOR - Koronavirus nyní závodí s vakcínami a o vítězi je čím dál méně jasno. S tímto varováním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama