První britská astronautka přiznala: Mimozemšťané existují. Tady je důvod, proč si to myslí

Vesmír je tak obrovský, že zkrátka není možné, aby život existoval pouze na Zemi. Serveru The Observer to řekla bývalá astronautka Helen Sharmanová, která se v roce 1991 podívala jako první Britka do vesmíru.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Helen Sharmanová
doporučujeme

"Mimozemšťané existují, o tom nemůže být pochyb," uvedla dnes již 56letá chemička, která působí na Královské univerzitě v Londýně. Dodala, že je možné, že jsou i na Zemi, takzvaně "mezi námi"

"Ve vesmíru kolem nás jsou miliardy hvězd, takže nutně musí existovat množství různých forem života. Budou vypadat jako vy a já, složení z uhlíku a dusíku? Možná ne. Je možné, že jsou právě teď tady, a my je jen nevidíme," uvedla.

Sharmanová se v květnu roku 1991 stala prvním Britem, který se vypravil do vesmíru. Společně se sovětskými astronauty Anatolijem Arcebarským a Sergejem Krikalovem odletěla na několik dní na vesmírnou stanici Mir, kde se věnovala vědeckým experimentům.

"Není nic krásnějšího než pohled na Zemi z tak velké výšky. Nikdy nezapomenu na to, když jsem ji poprvé uviděla," prohlásila pro britský server Sharmanová.

Sharmanová byla dlouhých 25 let jediným britským občanem, který se podíval do vesmíru. Druhému se to povedlo až na konci roku 2015. "Když letěl do kosmu Tim Peake, někteří lidé na mě prostě zapomněli," přiznala.

Lidé ji podle jejích slov označují za první britskou ženu ve vesmíru, ačkoli v tomto ohledu předběhla i všechny britské muže. Uvedla také, že jí pobyt ve vesmíru ukázal, co je v životě skutečně cenné.

"Tam nahoře jsme měli všechno, co jsme potřebovali na přežití: teplotu, jídlo a pití, bezpečí. Vůbec jsem nemyslela na fyzické vlastnictví, které jsem měla na Zemi. Když jsme prolétali nad určitými částmi světa, vždy jsme mysleli na své blízké dole pod námi," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový objev. Nahlédněte do antické svatyně, která byla zasvěcena Romulovi …

22.02.2020 17:51 Archeologové v pátek v centru Říma představili nedávno objevenou podzemní svatyni nejspíše…

Vědci našli koronavirus v moči pacientů, může poškodit ledviny

22.02.2020 16:53 Aktualizováno Čínští vědci identifikovali nový typ koronaviru v moči pacientů. Virus se přesouvá krví k orgánům a…

Klimatické změny zpustoší Zemi? Vědci zjistili, co se do roku 2100 změní

21.02.2020 08:58 Světu hrozí vážný ekologický kolaps. Televize CNN upozornila s odkazem na novou studii, která uvádí…

Tajemství neandrtálců: Vědci objevili další kostru v "hrobu s květinami"

20.02.2020 12:28 Vědci objevili další zachovalou kostru neandertálce na nalezišti Šánidar na severu Iráku. Lokalita…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama