První britská astronautka přiznala: Mimozemšťané existují. Tady je důvod, proč si to myslí

Vesmír je tak obrovský, že zkrátka není možné, aby život existoval pouze na Zemi. Serveru The Observer to řekla bývalá astronautka Helen Sharmanová, která se v roce 1991 podívala jako první Britka do vesmíru.

Helen Sharmanová
doporučujeme

"Mimozemšťané existují, o tom nemůže být pochyb," uvedla dnes již 56letá chemička, která působí na Královské univerzitě v Londýně. Dodala, že je možné, že jsou i na Zemi, takzvaně "mezi námi"

"Ve vesmíru kolem nás jsou miliardy hvězd, takže nutně musí existovat množství různých forem života. Budou vypadat jako vy a já, složení z uhlíku a dusíku? Možná ne. Je možné, že jsou právě teď tady, a my je jen nevidíme," uvedla.

Sharmanová se v květnu roku 1991 stala prvním Britem, který se vypravil do vesmíru. Společně se sovětskými astronauty Anatolijem Arcebarským a Sergejem Krikalovem odletěla na několik dní na vesmírnou stanici Mir, kde se věnovala vědeckým experimentům.

"Není nic krásnějšího než pohled na Zemi z tak velké výšky. Nikdy nezapomenu na to, když jsem ji poprvé uviděla," prohlásila pro britský server Sharmanová.

Sharmanová byla dlouhých 25 let jediným britským občanem, který se podíval do vesmíru. Druhému se to povedlo až na konci roku 2015. "Když letěl do kosmu Tim Peake, někteří lidé na mě prostě zapomněli," přiznala.

Lidé ji podle jejích slov označují za první britskou ženu ve vesmíru, ačkoli v tomto ohledu předběhla i všechny britské muže. Uvedla také, že jí pobyt ve vesmíru ukázal, co je v životě skutečně cenné.

"Tam nahoře jsme měli všechno, co jsme potřebovali na přežití: teplotu, jídlo a pití, bezpečí. Vůbec jsem nemyslela na fyzické vlastnictví, které jsem měla na Zemi. Když jsme prolétali nad určitými částmi světa, vždy jsme mysleli na své blízké dole pod námi," dodala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fond Neuron ocenil virologa Cihláře a epidemiologa Rašku

28.09.2020 18:15 Za přínos v boji proti virovým a bakteriálním nákazám letos Nadační fond Neuron ocenil Tomáše…

Vědci zjistili, jaký vliv má karanténa na lidské zdraví

27.09.2020 18:46 Česko bojuje s druhou vlnou koronaviru, který tvrdě zasáhl převážně hlavní město. Vláda znovu…

Statistiky covidu si lidé vykládají špatně. Proto si myslí, že chřipka je…

27.09.2020 08:58 Statistiky celosvětové pandemie covid-19 se po internetu množí jako houby po dešti. Můžeme si…

Vědci zkoumali covid u lidí s brýlemi. Jsou ti, kdo špatně vidí, lépe…

26.09.2020 15:56 Nosit roušky, mýt si ruce a dodržovat dostatečné rozestupy. To jsou pravidla 3R, která jsou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama