B-52 Stratofortresses

B-52 Stratofortresses

Na letišti v Mošnově přistál americký bombardér B-52

Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku dnes zhruba v 15:30 přistál americký bombardér B-52 Stratofortress. Přistání bylo součástí cvičného letu dvou těchto bombardérů nad střední a východní Evropou, druhý letoun pokračoval dál po své trase mimo Českou republiku.
B-52 Stratofortresses

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a Stratotanker

Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou na Třebíčsku, se bude konat od 29. srpna do 20. září. Kromě 500 českých vojáků se ho zúčastní také asi 250 vojáků ze zahraničí, řekl ČTK mluvčí cvičení Petr Vajčner. Loni u Náměště a na dalších místech České repuliky cvičilo asi 1200 vojáků.
B-52 Stratofortresses

Tajné plány ukazují, proč NATO udeřilo v Jugoslávii. Pokusní králíci při budování nového světového řádu?

Mnozí z vás se jistě ptají, proč tehdy v roce 1999 nařídilo NATO zaútočit na Jugoslávii, a připravit tak o život více, než tisíc civilistů. Nyní máte jedinečnou příležitost najít odpověď na tuto otázku. Vladimír Golstein, bývalý profesor Yale University specializující se na slavistiku a ruské otázky, tvrdí, že existují tajné plány, které dokáží postup NATO spolehlivě vysvětlit. Informoval o tom server Consortiumnews.com.
Tupolev Tu-95 (v kódu NATO „Bear“) , autor: RAF

Smrtící zbraň s jediným úkolem? Tupolev Tu-95 měl likvidovat celé státy

Co je pro americké letectvo bombardér B-52, tím je pro ruské letectvo Tupolev Tu-52. Stroj poprvé vzlétl ve stejném roce jako jeho americký protějšek, tedy v roce 1952. Oba stroje měly prakticky stejné úkoly: zničit nukleárním bombardováním území protivníka. Přesto technické řešení a kariéra obou letounů je velmi rozdílná.
Ilustrační foto

Jak by vypadal útok na Sýrii? Skončil by válkou mezi USA a Ruskem

Washington - Prezident Donald Trump po chemickém útoku v Douma, jasně dává na vědomí, že jeho trpělivost s Asadovým režimem je u konce, píše nationalinterest.org. I přesto, že svojí rétoriku poněkud zmírnil, nezastírá, že je připraven vydat rozkaz k případné intervenci v Sýrii. To by mohlo vést k případné konfrontaci mezi USA a jeho spojenci na jedné straně, a Ruskem a Íránem na straně druhé. Vedle toho, jak by taková intervence měla vypadat, jsou zde i pochybnosti, zda prezident bez souhlasu kongresu, k ní vůbec muže vydat rozkaz.
B-52 Stratofortresses

Americké letectvo v problémech? Babička B-52 se do důchodu nechystá, nejmodernější B-2 ano

Nový plán amerického letectva počítá s provozem legendárního bombardéru Boeing B-52 Stratofortress, jehož prototyp vzlétl v roce 1952 až do 40 let 21. století, píše web nationalinterest. Naopak nejmodernější těžký bombardovací letoun, který v současnosti americké letectvo vlastní, Northrop B-2 Spirit vybavený technologií stealth, čeká s nástupem nového typu bombardéru, B-21, postupné vyřazení.
B-52 Stratofortresses

Nejnovější trumf Pentagonu. Americké letectvo dostane silného „Nájezdníka“

Washington - Americké vojenské letectvo v minulých dnech představilo novou koncepci. Experty na letectví v ní zaujala zejména jedna věc – legendární bombardér B-52 má zůstat i nadále v činné službě až zhruba do roku 2050, kdy mu bude již sto let. Reálně se ale počítá, že jej již po roce 2022 nahradí nový bombardér. Jaký bude? O koncepci a budoucnosti amerických vzdušných sil píše server news.com.au.
B-52 Stratofortresses

Legendární bombardér B-52 se vrací na scénu. Dokázal nemyslitelné

Washington - Že jsou bombardéry B-52 zastaralé a na odstřel? Listopadová mise v Afghánistánu ukázala něco jiného. Tento letoun amerických vzdušných sil US Air Force totiž podle Ministerstva obrany Spojených států vytvořil nový rekord. O co přesně šlo? O unikátním dosažení informoval americký server The Daily Caller.

Aktuálně se děje

před 46 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy