Bloomberg se nevzdává. Posílil štáb a vyhlíží březen

Americký miliardář Michael Bloomberg najal stovky nových členů svého volebního štábu, aby se připravil na takzvané superúterý 3. března, kdy se budou ve 14 státech USA konat demokratické primárky. Bývalý newyorský starosta, který vstoupil do zápasu o demokratickou nominaci mnohem později než jeho soupeři, hodlá podle agentury Reuters únorové primární volby vypustit.

Přidejte svůj názor

Michael Bloomberg
doporučujeme

Primárky, na nichž se bude rozhodovat o protikandidátovi Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách, začnou 3. února v Iowě. Ostře sledované soupeření v jednom z nejdůležitějších států ale Bloomberg vynechá, stejně jako pozdější primární volby ve státech New Hampshire, Nevada a Jižní Karolína. Neobvyklá volební strategie je podle amerických médií značně riskantní.

Březnový vstup do voleb má být ale ze strany Bloombergova volebního štábu razantní. Miliardář podle Reuters najal v těchto dnech 800 nových členů svého volebního týmu, z nichž 500 bude působit v asi třicítce států a 300 v hlavní volební základně v New Yorku. Podle Bloombergova mluvčího Dana Kanninena bude vstup do volebního procesu rázný. "Budeme bojovat všude. Abychom porazili Donalda Trumpa, budujeme tu nejrobustnější celostátní organizaci," řekl mluvčí.

Sedmasedmdesátiletý Bloomberg zatím podle průzkumů zaostává za favority demokratických primárek, kterými jsou bývalý viceprezident Joe Biden, senátorka Elizabeth Warrenová a senátor Bernie Sanders. Kampaň si politik a mediální magnát platí sám, jeho jmění se odhaduje na 53 miliard dolarů (1,2 bilionu korun). Podle jeho demokratických soupeřů Warrenové a Sanderse si chce volební vítězství koupit.

Od poloviny loňského listopadu do poloviny prosince utratil Bloomberg za televizní volební reklamu 76 milionů dolarů (1,7 miliardy korun), což je víc než všichni jeho soupeři dohromady.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump bude mít v impeachmentovém procesu známé právníky

17.01.2020 17:15 Obhajobu amerického republikánského prezidenta Donalda Trumpa v nadcházejícím impeachmentovém…

Lavrov má jasno, USA si prodloužení smlouvy START nepřejí

17.01.2020 13:50 Spojené státy se snaží přerušit dialog o prodloužení smlouvy o omezení strategických útočných…

Úřady v Panamě vyšetřují rituální vraždu sedmi lidí

17.01.2020 10:07 Při náboženském obřadu, který prováděli příslušníci jedné domorodé komunity v Panamě, bylo zabito…

V Senátu začal impeachmentový proces s Trumpem

16.01.2020 21:32 V Senátu Spojených států dnes formálně začal impeachmentový proces s prezidentem Donaldem Trumpem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama