USA přijaly ruskou nabídku pomoci při boji s koronavirem

Do Spojených států možná ještě dnes odletí ruský speciál se zdravotnickým vybavením, kterým chce Moskva pomoci Washingtonu v boji proti pandemii způsobené koronavirem. Asistenci v pondělí nabídl v telefonickém hovoru ruský prezident Vladimir Putin svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi, který ji přijal. Podle agentury Interfax to dnes řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Přidejte svůj názor 109 komentářů

Vladimír Putin a Donald Trump
doporučujeme

Rusko již před necelými dvěma týdny vyslalo lékařskou pomoc a armádní experty do Itálie, která byla v té době zemí s největším počtem infikovaných. Do země podle ruských médií dorazilo osm týmů vojenských lékařů, zhruba stovka armádních specialistů v oborech virologie a epidemiologie, speciální dezinfekční vozidla a další zařízení.

Nejhůře zasaženou zemí na světě pokud jde o počet infikovaných jsou nyní podle dostupných statistik právě Spojené státy, kde úřady evidují již téměř 175.000 nakažených. Odhaduje se, že tento údaj bude dál stoupat v důsledku širšího testování pacientů. Po celé zemi vznikají polní nemocnice v očekávání náporu nemocných. Jen v americkém státě New York, který je epicentrem pandemie v USA, se k dnešnímu dni nakazilo koronavirem 75.795 lidí, což je o 9000 více než pondělí. Co do počtu obětí nemoci COVID-19 USA již předstihly Čínu, kde se koronavirus objevil ke konci loňského roku poprvé. S více než 3400 mrtvými jsou Spojené státy v celosvětových statistikách čtvrté za Itálií (přes 12.400 obětí), Španělskem (přes 8200) a Francií (více než 3500). Čína registruje na 3200 mrtvých.

Rusko zatím zaznamenalo 2337 nakažených, přičemž za posledních 24 hodin jich přibylo 500. Obětí nemoci COVID-19 oznámila Moskva zatím 17. Desítky ruských regionů přijaly přísná opatření po vzoru Moskvy, kde lidé nesmějí opouštět byty s výjimkou nejnutnějších nákupů v nejbližším obchodě či lékárně, vyvenčení psa a vynesení smetí, anebo vyhledání nutné pomoci.

Loading...
Vstupte do diskuze (109)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nárůst nakažených je masivní. Denně přibývá 100 000 případů, čísla jsou…

06.06.2020 18:38 Pandemie koronaviru není na ústupu ani zdaleka. Naopak, v posledních týdnech počet nakažených strmě…

V Buffalu byli obviněni policisté,kteří zranili 75letého demonstranta

06.06.2020 18:27 Z ublížení na zdraví obvinili dnes dva policisty z amerického města Buffalo, kteří tento týden při…

V Minneapolisu chtějí kvůli Floydovi zákaz škrtících chvatů

06.06.2020 17:39 V americkém Minneapolisu se radnice chystá policii zakázat užívání škrtících chvatů poté, co místní…

Trumpova vláda jednoho muže? Podle politologa by se na zákony a soudy moc…

06.06.2020 09:50 NÁZOR - Politolog Fareed Zakaria se neřadí k těm, kteří tvrdí, že Spojené státy za vlády prezidenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy