Čtyři dny práce, tři dny volna. Experiment zkouší technologický gigant

Společnost Microsoft zavedla čtyři pracovní dny v týdnu, což je sen každého zaměstnance. O výhodách hovoří lékaři, kariérní koučové, ekonomové i politici. Zkrácený pracovní týden zavedla společnost v jedné ze svých poboček.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Microsoft, ilustrační fotografie
doporučujeme

Se zkráceným pracovním týdnem experimentuje od srpna japonská pobočka Microsoftu. Pokud bude mít změna pracovní doby dobré výsledky, začnou se volné pátky prosazovat i v dalších zemích.

Japonsko je zemí s dlouhou pracovní dobou, lidé tu pracují i dvanáct hodin denně. V japonské pobočce pracuje 2300 zaměstnanců, kteří se nemusejí bát, že by se zkrácení pracovního týdne odrazilo na jejich výplatách. Firma jim vyplácí stejný plat, přesto na tom neprodělá.

Díky volným pátkům je práce zaměstnanců efektivnější a produktivita se zvedla o 39,9%. Největší výhodou je zlepšení kvality života, menší stres, a tím pádem i větší produktivita.

V minulosti se ke zkrácenému pracovnímu týdnu vyjádřili i politici, jako například poslanec Miroslav Kalousek (TOP09) nebo europoslankyně Radka Maxová (ANO). Kratší pracovní týden zavedla dle dostupných informací v České republice například finanční společnost Citfin, banka Trinity Bank nebo digitální agentura Sherpas.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne správkyně Hongkongu? Číně dochází trpělivost, varují analytici

14.12.2019 12:44 Správkyně Hongkongu Carrie Lamová dnes přijela na čtyřdenní oficiální návštěvu Číny. Je to její…

Riskantní mise na sopečný ostrov: Potápěči hledají těla obětí erupce

14.12.2019 11:07 Aktualizováno Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v…

Změna klimatu smete ostrovní státy? Obama pronesl alarmující projev

14.12.2019 10:52 Podle Baracka Obamy představují ostrovní národy a chudé pobřežní země morální apel na zbytek světa,…

Severní Korea zastrašuje USA? Provedla "významný test" na vojenské základně

14.12.2019 09:55 Aktualizováno Severní Korea oznámila, že provedla "velice významný" test na základně Sohe, kterou v minulosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama