Indie navzdory nárůstu případu nákazy otevře znovu památky

Indie za přísných sanitárních opatření v pondělí návštěvníkům znovu zpřístupní slavnou památku Tádž Mahal. Po tříměsíční uzávěře budou moci lidé dovnitř, ale jenom s rouškami a za podmínky, že mezi sebou zachovají bezpečnou vzdálenost. Indie otevírá Tádž Mahal a další kulturní pamětihodnosti navzdory rekordním přírůstkům nových případů koronaviru v posledních dnech.

Taj Mahal
doporučujeme

Ministerstvo zdravotnictví dnes ohlásilo za uplynulý den 24.850 nových případů a 600 úmrtí. Indie má celkově přes 673.000 nakažených, tedy téměř shodný počet jako Rusko, které je světově na třetím místě za USA a Brazílií. V počtu úmrtí - přes 19.200 - však je v Indii situace horší než v Rusku, kde zemřelo více než 10.000 lidí.

Do mauzolea Tádž Mahal v Ágře bude moci každý den vejít 5000 lidí, a to odděleně ve dvou skupinách. Za běžných okolností památník denně navštívilo až 80.000 osob. Kromě dalších opatření bude platit také zákaz dotýkat se mramorových obkladů.

Všechny památky spravované centrálními úřady budou v Indii podléhat hygienickým opatřením, jako je desinfikování a povinné odstupy mezi lidmi, upozornilo nyní tamní ministerstvo pro cestovní ruch. Kromě mauzolea bude znovu zpřístupněna také například historická Červená pevnost v Dillí.

Indická vláda začala uvolňovat uzávěru, kvůli níž jsou nyní desítky tisíc Indů bez práce a mnoho podniků je uzavřeno. Mezinárodní letecká doprava je stále zastavena, ale domácí lety už byly obnoveny. Vláda proto doufá, že se do oblíbených destinací vrátí domácí turisté.

Ágra byla jedním z prvních ohnisek nákazy v Indii a stále je nejpostiženějším městem nejlidnatějšího indického státu Uttarpradéš. Agentura Reuters citovala nejmenovaného místního představitele, který řekl, že všechna místa kolem Tádž Mahalu patří ke kontrolovaným oblastem. Pro ně platí stále uzávěra a lidé v nich mohou vycházet jenom za nákupy a v dalších nezbytných případech. "Nečekáme tady návštěvníky, protože kolem Tádž Mahalu jsou ohniska nákazy a obchody a hotely jsou zavřené," sdělil zdroj agentury Reuters.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konfuciovy instituty šíří škodlivou kampaň, tvrdí Pompeo. USA je označily…

14.08.2020 14:38 Aktualizováno Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že budou nově považovat agenturu, jež provozuje Konfuciovy…

Záhada v KLDR: Covid nemáme, tvrdí Kim. Přesto zavřel hranice, města a…

14.08.2020 13:38 Je Severní Korea jednou z mála zemí na světě, které se nákaza koronavirem prakticky vyhnula?…

V Aucklandu dál platí omezení pohybu, u výjezdů z města nyní hlídkuje…

14.08.2020 10:18 Nový Zéland kvůli desítkám nových případů koronaviru prodlouží o 12 dní omezení pohybu, které platí…

Afghánistán propouští poslední vězněné Tálibánce. Někteří mohou být vážnou…

14.08.2020 08:36 Afghánské úřady dnes oznámily, že začaly s propuštěním posledních 400 vězněných příslušníků hnutí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama