Neuvěřitelný příběh z Indie. Žena krátce po porodu ušla 160 kilometrů

Opatření proti šíření koronaviru v Indii přispěla k opravdu neuvěřitelnému příběhu ženy, která jen krátce po porodu ušla 160 kilometrů, než se dočkala pomoci. Jak se něco takového mohlo stát?

Tisíce migrujících Indů se snaží dostat domů, poté co byla města uzavřena v důsledku pandemie covid-19 a země je zanechala bez prostředků. Mezi nimi byla i těhotná žena, která šla pěšky z Nashiku do města Santa vzdáleného přes tisíc kilometrů.

Totožnost těhotné ženy CNN neuvádí, ale podle dostupných informací těhotná žena porodila holčičku a pokračovala dalších 160 km pěšky, dokud nedošla na kontrolní stanoviště, kde ji úřednice Kavita Kaneshová odchytila.

„Prostě odpočívala dvě hodiny a pak pokračovala v cestě. Rodina neměla peníze, ani žádný dopravní prostředek, dokonce je ani nikdo nesvezl,“ uvedla Kaneshová pro CNN. Holčička se narodila čtyři dny předtím, než žena došla na kontrolní stanoviště a Kaneshová tvrdí, že ženě a novorozenci zajistila zdravotní péči a převoz do karantény.

Lidé, kteří se nachází na pokraji chudoby z důvodu uzamčení velkých měst a cestující tisíce kilometrů pěšky nejsou žádnou výjimkou. Kvůli uzavření podniků, obchodů a služeb nemají lidé z čeho žít a raději se vrací zpět do svých vesnic. Vnitřní migrace může být velkým rizikem pro šíření infekce. V současné době Indie eviduje 78 810 pozitivních na covid-19 a 2 564 úmrtí, ale to jsou jen oficiální čísla, která nemusí nutně znamenat, že se vir nerozšířil právě mezi migrující obyvatele.

Související

Více souvisejících

Indie ženy těhotenství děti

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Školačky v Kutné Hoře rozrušila hodina s psycholožkou. Zasahovala záchranka

Neobvyklý incident se ve čtvrtek dopoledne stal na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Do školy museli přijet záchranáři kvůli kolapsu několika žákyň během intervence školní psycholožky ohledně špatných vztahů ve třídě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy