Neuvěřitelný příběh z Indie. Žena krátce po porodu ušla 160 kilometrů

Opatření proti šíření koronaviru v Indii přispěla k opravdu neuvěřitelnému příběhu ženy, která jen krátce po porodu ušla 160 kilometrů, než se dočkala pomoci. Jak se něco takového mohlo stát?

Indie, ilustrační foto
doporučujeme

Tisíce migrujících Indů se snaží dostat domů, poté co byla města uzavřena v důsledku pandemie covid-19 a země je zanechala bez prostředků. Mezi nimi byla i těhotná žena, která šla pěšky z Nashiku do města Santa vzdáleného přes tisíc kilometrů.

Totožnost těhotné ženy CNN neuvádí, ale podle dostupných informací těhotná žena porodila holčičku a pokračovala dalších 160 km pěšky, dokud nedošla na kontrolní stanoviště, kde ji úřednice Kavita Kaneshová odchytila.

„Prostě odpočívala dvě hodiny a pak pokračovala v cestě. Rodina neměla peníze, ani žádný dopravní prostředek, dokonce je ani nikdo nesvezl,“ uvedla Kaneshová pro CNN. Holčička se narodila čtyři dny předtím, než žena došla na kontrolní stanoviště a Kaneshová tvrdí, že ženě a novorozenci zajistila zdravotní péči a převoz do karantény.

Lidé, kteří se nachází na pokraji chudoby z důvodu uzamčení velkých měst a cestující tisíce kilometrů pěšky nejsou žádnou výjimkou. Kvůli uzavření podniků, obchodů a služeb nemají lidé z čeho žít a raději se vrací zpět do svých vesnic. Vnitřní migrace může být velkým rizikem pro šíření infekce. V současné době Indie eviduje 78 810 pozitivních na covid-19 a 2 564 úmrtí, ale to jsou jen oficiální čísla, která nemusí nutně znamenat, že se vir nerozšířil právě mezi migrující obyvatele.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský prezident vyzval k solidaritě během pandemie covidu-19

22.09.2020 17:48 K solidaritě během pandemie covidu-19 dnes vyzval čínský prezident Si Ťin-pching v předem nahraném…

Žháři dostali v Pákistánu trest smrti. Zapálili továrnu plnou dělníků, 250…

22.09.2020 14:26 V Pákistánu byli dnes odsouzeni k trestu smrti dva žháři, kteří mají na svědomí požár, při němž v…

Bývalý magnát nazval čínského prezidenta klaunem, dostal 18 let vězení

22.09.2020 11:17 K 18 letům vězení byl v Číně odsouzen někdejší vlivný realitní magnát Žen Č'-čchiang, který…

Čína terčem posměchu. Vojenské PR video využilo záběry z hollywoodských…

22.09.2020 08:23 Vlnu posměchu si vysloužilo čínské vojenské propagandistické video, ve kterém se objevily záběry z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama