Teroristé vtrhli na univerzitu v Kábulu a začali střílet. 19 mrtvých, 22 zraněných

Při několikahodinové přestřelce v areálu kábulské univerzity dnes přišlo o život 19 lidí a dalších 22 bylo zraněno. Sdělil to dnes mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tárik Arian. K útoku se zatím nepřihlásila žádná skupina, hnutí Tálibán se podle médií od masakru distancovalo.

Islamisté, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vedle univerzity se ráno nejprve ozvala exploze a po ní střelba. Pak se několik ozbrojených mužů přesunulo do univerzitního areálu a začalo střílet na studenty. Na místo dorazili policisté, přestřelka trvala několik hodin.

Podle mluvčího Ariana už zásah skončil. Útočníci byli podle něj tři a všichni byli zabiti.

Student Ahmad Samím podle agentury AP řekl, že viděl ozbrojence s pistolemi a samopaly. Soustředili se na východní část areálu, kde jsou fakulty práva a žurnalistiky. Na univerzitě studuje až 17.000 lidí a ze záběrů z místa bylo patrné, že se mnozí snažili dostat ven, proto se snažili přeskočit zeď a plot.

Afghánská média uvedla, že se na univerzitě právě koná knižní výstava a na místě bylo v době palby mnoho lidí. Podle afghánské televize je výstava společnou akcí Afghánistánu a Iránu a při jejím otevření bylo mnoho Íránců. Íránská agentura ISNA oznámila, že mezi přítomnými mají být také íránský velvyslanec v Afghánistánu a kulturní atašé velvyslanectví. Na akci má být zastoupeno 40 íránských vydavatelů.

Loni při pumovém útoku spáchaném v blízkosti vjezdu do kampusu přišlo o život osm lidí, v roce 2013 ozbrojenci při útoku na Americkou univerzitu v Kábulu zabili 13 lidí, připomíná agentura AP.

Agentura Reuters uvedla, že v Afghánistánu pokračují násilnosti, i když Tálibán vyjednává s vládou v Kataru o případné mírové dohodě. Ta by měla ukončit dlouholetý konflikt.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zpřísňují vízový režim pro členy čínské komunistické strany

03.12.2020 14:10 Aktualizováno Spojené státy s okamžitou účinností omezily platnost cestovních víz pro členy čínské komunistické…

Bangladéš stěhuje Rohingy na nehostinný ostrov, lidskoprávní organizace…

03.12.2020 13:57 Bangladéš dnes začal s kontroverzním přesunem více než tisíce uprchlíků rohingské menšiny na ostrov…

Čína perzekvuje prodemokratické aktivisty, Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

03.12.2020 08:35 V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z…

Japonským slovem roku je "sanmicu", souvisí s koronavirovou epidemií

03.12.2020 08:07 Japonským slovem roku se stal výraz sanmicu, který poukazuje na pravidla, jejichž dodržování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama