Turisté do Thajska nadále nesmí. Země prodloužila zákaz mezinárodních letů

Letadla s cestujícími ze zahraničí nebudou moci do Thajska létat až do konce června. Místní úřady dnes prodloužily příslušný zákaz mezinárodních letů, který přijaly jako opatření v boji s koronavirem v dubnu. Více než dvě desítky lidí nakažených virem SARS-CoV-2 za den zaznamenalo Thajsko naposledy 25. dubna.

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Původně měla platnost zákazu pro přijímání mezinárodních letů s pasažéry vypršet na konci května. Thajský úřad civilního letectví dnes ale oznámil, že opatření bylo prodlouženo až do 30. června. Výjimku mají jen nákladní, humanitární a vojenské letouny, informuje server CNA.

Thajsko přitom kvůli příznivému vývoji začalo uvolňovat některá opatření přijatá v boji s koronavirem. V neděli by se měla otevřít nákupní centra a o hodinu se zkrátí také noční zákaz vycházení. Nově bude platit od 23:00 do 04:00 místního času.

Ve středu místní úřady oznámily, že poprvé od počátku epidemie nezaznamenaly žádný nový případ nákazy. Celkem Thajsko k dnešnímu dni ohlásilo 3025 potvrzených případů. S nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, v zemi zemřelo 56 lidí.

Thajsko je oblíbeným cílem zahraničních turistů. Thajský turistický úřad tento týden uvedl, že jejich počet by mohl letos kvůli koronavirové krizi klesnout téměř o dvě třetiny na 14 milionů, tedy na nejnižší úroveň od roku 2006.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V muslimských zemích trvají protesty, dánská krajní pravice chce…

30.10.2020 15:55 Dánská krajně pravicová strana Nová buržoazie hodlá zahájit kampaň, jejímž cílem je opětovné…

Vietnam odklízí spoušť po tajfunu Molave, už se blíží další silná bouře

30.10.2020 10:29 K Vietnamu, kde od středy zahynulo téměř 40 lidí v důsledku tajfunu Molave, se blíží další bouře.…

Referenda na Novém Zélandu: Eutanazie schválena, rekreační marihuana…

30.10.2020 07:30 Novozélanďané schválili v referendu legalizaci eutanazie, odmítli ale legalizovat marihuanu pro…

Tajfun Molave se prohnal Vietnamem. Nejméně 35 mrtvých, desítky lidí se…

29.10.2020 15:42 Aktualizováno Nejméně 35 lidí zahynulo a více než 50 se pohřešuje v důsledku tajfunu Molave, který v posledních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama