V Bombaji se zřítila několikapatrová budova, v troskách jsou lidé

Několik lidí zůstalo zřejmě uvězněno pod troskami pětipodlažní budovy, která se dnes zřítila v indickém městě Bombaji. Příčinou byl špatný stav budovy, která nevydržela prudké deště, informovala agentura Reuters.

Indie, ilustrační foto
doporučujeme

Zatím nejsou k dispozici přesnější informace o tom, kolik lidí bylo v době zřícení v budově. Stavba na jižním okraji města už procházela opravami a obyvatelé se z ní měli vystěhovat, ale pět nebo šest rodin tu nadále žilo.

Několik lidí zasypaly trosky a další jsou odříznuti v části budovy, která zůstala stát, uvedla v prohlášení místní policie. Pokračuje pátrací a vyprošťovací operace s využitím kamer a těžké techniky.

Bombaj sužují několik posledních dní vytrvalé deště, které nadále pokračují. Indický meteorologický úřad vyhlásil pro šest částí města oranžový poplach, který během dne zvýšil na nejvyšší, červený poplach. Ten znamená, že se obyvatelé musí připravit na extrémně prudké deště.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový Zéland zasáhla tři zemětřesení, hrozí tsunami

04.03.2021 21:50 Aktualizováno Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před tsunami a nařídily evakuaci…

Po středečním brutálním zásahu policie v Barmě pokračují protesty

04.03.2021 10:03 Barmská policie dnes zasáhla slzným plynem proti demonstrantům, kteří se shromáždili v největším…

Při protestech v Barmě dnes zemřelo 38 lidí. Zatýkají se novináři, mezi…

03.03.2021 19:57 Na několika místech Barmy při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo 38 lidí.…

Olympijské hry v Tokiu zřejmě budou, ale bez diváků ze zahraničí

03.03.2021 16:12 Aktualizováno Japonská vláda s největší pravděpodobností neumožní zahraničním fanouškům přicestovat na olympijské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama