V Perthu nesmí zakotvit lodě s turisty. Úřady nechtějí opakovat "katastrofu ze Sydney"

Austrálie nepustí na své území pasažéry dvou výletních lodí, které jsou u jejího západního pobřeží. Na jedné z nich má příznaky koronaviru 25 lidí. Australské úřady na ni poslaly zdravotnický personál, ale do přístavu v Perthu jí vplout nedovolí. Země nechce zopakovat incident, který se stal na opačné straně Austrálie.

Přidejte svůj názor

Austrálie
doporučujeme

Na pevninu v Sydney tam vystoupilo bez zdravotní kontroly 2700 pasažérů výletní lodi Ruby Princess a virus se potvrdil později u 130 z nich. Ostatní turisty se nyní snaží úřady dostihnout.

V Perthu se chystaly zakotvit s turisty loď Artania, která patří německé firmě Phoenix Reisen, a plavidlo Vasco da Gama. Na první z nich je 800 pasažérů a posádka si předem vyžádala zdravotnickou pomoc, protože u 25 cestujících se objevily příznaky koronaviru. Úřady lodi nepovolily zakotvit a poslaly na palubu zdravotníky. Mezi cestujícími není žádný Australan.

Vasco da Gama má na palubě 800 Australanů a 109 Novozélanďanů, do Perthu měla loď dorazit v pátek. Úřady jí to ale nepovolí, místo toho bude muset zakotvit u ostrova Rottnest, kde byla zřízena karanténní stanice. Cizinci odtud budou domů přepraveni letecky, Australané tam budou muset zůstat ve 14denní karanténě, píše list Perth Now.

"Viděli jsme, co se stalo v sydneyském přístavu, naprostá katastrofa," řekl novinářům premiér státu Západní Austrálie Mark McGowan k případu plavidla Ruby Princess.

Austrálie má 2500 potvrzených případů nákazy koronavirem a osm mrtvých, mezi nimiž je jeden pasažér z Ruby Princess.

Úřady dále zpřísnily opatření - na svatbách nesmí být více než pět lidí, na pohřbech maximálně deset. Uzavřeny musejí být kosmetické salony, tělocvičny, restaurace a jídelny. Zákaz shromažďování se bude trestat pokutou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína hlásí 54 nových případů koronaviru

28.03.2020 08:59 Pevninská Čína zaznamenala v pátek 54 nových případů nákazy koronavirem, což je o jeden méně než ve…

Hongkong má rekordní růst nakažených, více než pevninská Čína

27.03.2020 16:08 Aktualizováno Hongkong dnes ohlásil dalších 65 nakažených koronavirem, což je zatím největší zaznamenaný denní…

Čína neoznamuje reálné údaje o koronaviru. Existuje skrytá infekce,…

27.03.2020 12:09 Přestože čínská vláda již delší dobu potvrzuje poměrně nízká čísla nově infikovaných koronavirem na…

KLDR dál testuje rakety, koronaviru navzdory. Analytik popsal, co zřejmě…

27.03.2020 12:00 NÁZOR - Koronavirová pandemie změní svět, ale nezastaví severokorejské raketové testy, ke kterým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama