Ať ho podá a mlčí, reaguje Novotný na trestní oznámení od Konečné. Do Bruselu jí posílá „dárek“

Řeporyjský starosta Pavel Novotný zůstává v ODS, strana jeho možné vyloučení na jednání výkonné rady neřešila. Na sociální síti X i přes problémy ve vlastní straně ještě před několika dny útočil na předsedkyni KSČM Kateřinu Konečnou, která na něj za to podala žalobu. EuroZprávy.cz Novotného i Konečnou oslovily, aby se k situaci vyjádřili.

EuroZprávy.cz oslovily předsedkyni KSČM s žádostí o reakci na Novotného příspěvek, kde jí napsal následující: „Jsi tupá, pokrytecká d**ilka tak akorát pro srandu králíkům a my si dáme taneček za to zneužití mého selhání k dalšímu trápení té holky, to si za rámeček nedáš, ty p**o. Elegantně ti naložím, jen bude po volbách. Ideálně vyhozený. To koště bude mít 10 metrů. A tento tweet bude slavný.“ 

„Na slova pana Novotného o tom, jak mi ‚naloží‘, jsem ještě před volbami zareagovala trestním oznámením. Není normální někomu vyhrožovat za jeho politické názory,“ zdůraznila Konečná pro EuroZprávy.cz.

Připustila, že „to, že lidé nadávají politikům, je fakt“. „Vyhrožovat si ale od nikoho nenechám. A zvláště ne od funkcionáře vládní strany, která svou politiku vydává za hodnotovou a slušnou. Tyto kecy po nevyloučení Novotného snad nemohou brát vážně už ani jejich vlastní členové,“ dodala předsedkyně KSČM. 

Pavel Novotný na její slova o trestním oznámení zareagoval rovněž. „Trestním oznámením se nemá mávat. To se má podávat a mlčet. A těším se, až ukážu PČR desetimetrovou rekvizitu, o které vám více říkat nebudu, nechci pokazit efekt, když už se to poveze do Belgie,“ shrnul pro EuroZprávy.cz. 

ODS Novotného nevyhodila

ODS ve svých řadách nechala kontroverzního starostu Řeporyjí Pavla Novotného. „Sprostota se včera stala v ODS normou. Pavel Novotný, který má za sebou spoustu bulvárních výstřelků, které byly už hodně za hranou slušnosti, zůstává váženým a respektovaným členem. Snad si na to v pětislepenci vzpomenou, až budou zase druhým kázat o politické kultuře,“ reagovala na rozhodnutí ODS například nově zvolená europoslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). 

Novotného setrvání ve straně se řešilo kvůli výrokům na adresu Aničky Slováčkové, dcery hudebníka Felixe Slováčka a herečky Dády Patrasové, která opakovaně bojuje se zákeřnou rakovinou. „Felix byl vždycky debil,“ napsal Novotný k fotografii, kde Slováček stojí po boku vedení koalice Stačilo!. „Dávám mu pokoj asi rok a půl, co vím, že mu zemře dcera. Anička bohužel nemá žádnou šanci. Tohle ale přehnal,“ doplnil v komentáři. Tento komentář je ale v současné době smazaný, Novotný se za něj později omluvil.

Na jeho příspěvek tehdy reagoval například poslanec Martin Kolovratník. „Ten tweet jsi podělal totálně. Napiš kdy a kde. Přijedu. A dám ti do držky. Strašně moc,“ hrozil.

Výroky se už dříve zabývalo předsednictvo ODS, které je označilo za lidsky nepřijatelné a neslučitelné se členstvím ve straně. Například ministr financí a místopředseda strany Zbyněk Stanjura před časem v pořadu Otázky Václava Moravce řekl, že by uvítal, kdyby se Novotný rozhodl sám odejít.

Řeporyjský starosta Novotný je ale i po úterním jednání výkonné rady ODS nadále členem této vládní strany. Na setkání zmíněného orgánu ani nepadl návrh na vyloučení kontroverzního komunálního politika, informovala Česká televize. 

Předsedkyně KSČM Konečná na rozhodnutí ODS reagovala podobně jako Jermanová. „Trochu jsem ve skrytu duše doufala, že v ODS najdou poslední zbytky – ani ne slušnosti – tu už tato strana pozbyla dávno, ale lidskosti. Ale mýlila jsem se. ODS je s tím, co dělá její starosta Novotný, v pohodě,“ shrnula na sociální síti X. 

Reagovala tak na jeho odpověď u již zmíněného příspěvku, kde informovala o zakončení kontaktní kampaně v Karlovarském kraji. „Jsi tupá, pokrytecká d**ilka tak akorát pro srandu králíkům a my si dáme taneček za to zneužití mého selhání k dalšímu trápení té holky, to za rámeček nedáš, ty p**o. Elegantně ti naložím, jen bude po volbách. Ideálně vyhozený. To koště bude mít 10 metrů. A tento tweet bude slavný,“ odpovídal jí Novotný na X. 

Ještě 7. června Novotný reagoval na kampaňové video Konečné. „Jsi ubohá, ludro bolševická. Už aby se všichni komunisté vyřešili biologicky,“ napsal. 

Konkrétně v tomto videu Konečná kritizovala Evropskou unii. „Vím, že v naší zemi nemá tato instituce dobré jméno, a vůbec se tomu nedivím. To nejhorší ale, co bychom mohli udělat, je, že bychom se na tyto volby mohli vykašlat a dělat, že se nás netýkají,“ uváděla na síti X. 

Novotný sám sebe na sociální síti X popisuje jako „zlobivé dítě ODS“. Jeho příspěvky a odpovědi zde jsou dlouhodobě silně zaměřené proti lídryni KSČM. „Kateřina Konečná fantasticky drží v šachu KSČM, která do krajských voleb nesebere odvahu k ničemu. A pak už nebude čas, ani kádry, nebude kdo a jak… Bude jen Konečná a rukojmí, co propustí tak, že ho odpojí od přístrojů a zhasne. Už za ně nikdy nebude kandidovat. A oni to tuší a nemohou nic dělat,“ zní z jeho posledního příspěvku na adresu Konečné, který zveřejnil ještě ve středu večer. 

Související

Zbyněk Stanjura

Stanjura by uvítal odchod Pavla Novotného z ODS

Ministr financí a místopředseda ODS Zbyněk Stanjura by uvítal, kdyby se Pavel Novotný rozhodl sám ze strany odejít. Stanjura to řekl v nedělním vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce.

Více souvisejících

Pavel Novotný Kateřina Konečná (poslankyně KSČM) ODS KSČM

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy