Čaputová považuje rok 2020 za rok plný příležitostí

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová považuje letošek za rok příležitostí, zemi kromě jiného v únoru čekají parlamentní volby. V rozhovoru pro agenturu TASR řekla, že rok 2019 byl důležitý z hlediska odhalování skutečnosti o Slovensku, jeho společnosti i o jeho politické scéně.

Přidejte svůj názor 41 komentářů

Zuzana Čaputová
doporučujeme

"Je důležité vyšetřit kauzy, které jsou na stole. Je to potřebné nejen pro společnost, ale hlavně pro zachování důvěry veřejnosti v instituce," uvedla Čaputová.

Na Slovensku loni mimo jiné vycházely najevo další skutečnosti o stycích představitelů justice i politiky s kontroverzním podnikatelem Marianem Kočnerem, který je obviněný z objednávky vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka.

Kromě parlamentních voleb Slovensko letos čeká také třeba volba generálního prokurátora a jeho jmenování. Za další výzvy, které před zemí stojí, označila Čaputová klimatické změny, stabilitu veřejných financí a sociální oblast.

Prezidentka neměla na silvestra oficiální program, na svém facebookovém profilu zveřejnila fotografii sebe se svými dvěma dcerami a uvedla, že tolik změn v osobním a pracovním životě jako v roce 2019 ještě nezažila. Dnes se zúčastní slavnostní mše v bratislavské katedrále sv. Martina. Bohoslužeb se účastnili i její předchůdci v prezidentském úřadu.

O vánočních svátcích navštívila hlava slovenského státu univerzitní nemocnici v Bratislavě a v tamní porodnici se setkala se zaměstnanci i maminkami. Podívala se také na operační středisko záchranářů a v Pezinku, kde bydlí, program ukončila na služebně městské policie.

Loading...
Vstupte do diskuze (41)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenský prokurátor nesouhlasí se stíháním kolegy, který měl styky s…

17.01.2020 15:21 Stíhání bývalého slovenského generálního prokurátora Dobroslava Trnky, kterého policie ve čtvrtek…

Louvre ochromila stávka kvůli důchodové reformě

17.01.2020 14:25 Protest odpůrců chystané reformy francouzského důchodového systému dnes donutil zavřít brány…

Zemřel pobodaný migrant z řeckého ostrova Lesbos

17.01.2020 13:58 Dvacetiletý migrant z Jemenu, kterého v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos někdo pobodal,…

EU chce obchodní dohodu s Brity, další priority nejsou jasné

17.01.2020 12:44 Dva týdny před odchodem Velké Británie z EU se v Bruselu naplno rozjíždějí debaty, o jakou dohodu s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama