Čaputová považuje rok 2020 za rok plný příležitostí

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová považuje letošek za rok příležitostí, zemi kromě jiného v únoru čekají parlamentní volby. V rozhovoru pro agenturu TASR řekla, že rok 2019 byl důležitý z hlediska odhalování skutečnosti o Slovensku, jeho společnosti i o jeho politické scéně.

Zuzana Čaputová
doporučujeme

"Je důležité vyšetřit kauzy, které jsou na stole. Je to potřebné nejen pro společnost, ale hlavně pro zachování důvěry veřejnosti v instituce," uvedla Čaputová.

Na Slovensku loni mimo jiné vycházely najevo další skutečnosti o stycích představitelů justice i politiky s kontroverzním podnikatelem Marianem Kočnerem, který je obviněný z objednávky vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka.

Kromě parlamentních voleb Slovensko letos čeká také třeba volba generálního prokurátora a jeho jmenování. Za další výzvy, které před zemí stojí, označila Čaputová klimatické změny, stabilitu veřejných financí a sociální oblast.

Prezidentka neměla na silvestra oficiální program, na svém facebookovém profilu zveřejnila fotografii sebe se svými dvěma dcerami a uvedla, že tolik změn v osobním a pracovním životě jako v roce 2019 ještě nezažila. Dnes se zúčastní slavnostní mše v bratislavské katedrále sv. Martina. Bohoslužeb se účastnili i její předchůdci v prezidentském úřadu.

O vánočních svátcích navštívila hlava slovenského státu univerzitní nemocnici v Bratislavě a v tamní porodnici se setkala se zaměstnanci i maminkami. Podívala se také na operační středisko záchranářů a v Pezinku, kde bydlí, program ukončila na služebně městské policie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO na summitu vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem

14.06.2021 12:18 Aktualizováno Lídři zemí Severoatlantické aliance na dnešním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 10:43 Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Čech v zahrničí uvázl na skále, strávil na ní dvě noci

14.06.2021 09:26 Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama