Covid-19 v Německu: Přibylo 246 mrtvých, přesto se počítá s uvolněním restrikcí

Německo ve středu zaznamenalo dalších 246 úmrtí osob nakažených koronavirem. Za poslední dva dny jich tak podle Institutu Roberta Kocha (RKI) dohromady zemřelo rekordních 500. Prokázaných infekcí je celkem 108.202, což je nárůst o 4974 za 24 hodin.

Nejpostiženějšími spolkovými zeměmi zůstávají Bavorsko, Severní Porýní-Vestfálsko a Bádensko-Württembersko, které dohromady registrovaly přes 72.000 nakažených a více než 1500 mrtvých. V celém Německu dosud zemřelo 2107 infikovaných, v průměru jim bylo 80 let. Úmrtnost nyní podle šéfa RKI Lothara Wielera dosahuje 1,9 procenta a zřejmě dále poroste, i proto, že mezi nemocnými je stále více starších lidí.

Dobrou zprávou naopak je, že se podle odhadu Wielera, který ale zatím nechce mluvit o uvolnění situace, vyléčilo už téměř 50.000 nakažených.

Stejně jako v řadě dalších zemí se i v Německu stále častěji mluví o tom, kdy bude možné začít uvolňovat přijatá omezující opatření. V celé spolkové republice zatím platí do 19. dubna. Kancléřka Angela Merkelová bude o dalším postupu jednat po Velikonocích 14. dubna s ministerskými předsedy spolkových zemí. Dnes bude kancléřka o vývoji epidemie opět diskutovat s členy své vlády.

Ministr zdravotnictví Jens Spahn počítá s tím, že pokud se nezmění dosavadní trend, bude možné po Velikonocích mluvit o postupném návratu k normalitě. Řekl to v rozhovoru s listem Handelsblatt. 

Na tiskové konferenci v Berlíně ale odpoledne poznamenal, že větší společenské akce jako festivaly budou lidé muset oželet i v příštích měsících. Vyzval občany k důslednému dodržování pravidel i o Velikonocích.

S tím, že v létě budou znovu žít zcela běžný život, ale zřejmě Němci počítat nemohou. Šéf německé lékařské komory Klaus Reinhardt je totiž přesvědčen, že na tradiční letní cesty za dovolenou bude letos ještě příliš brzy, zvláště pokud jde o destinace jako Itálie nebo Španělsko.

Související

Více souvisejících

Německo Jens Spahn (CDU) Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy