Čtvrtina Němců má kořeny v jiné zemi. Často evropské, ukazuje nová statistika

Více než čtvrtina Němců, přibližně 21,2 milionu, pochází z rodin imigrantů. Zhruba dvě třetiny těchto lidí mají kořeny v jiných evropských zemích. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Statistický spolkový úřad ve Wiesbadenu.

Migrační historii má 26 procent německé populace, uvedl německý statistický úřad. Loni podíl těchto lidí vzrostl o 2,1 procenta, což je nejméně od roku 2011. Pětašedesát procent těchto lidí jsou přitom přistěhovalci z některé jiné evropské země nebo jejich potomci. Jde o 13,8 milionu lidí, z nichž 7,5 milionu má kořeny v jiné členské zemi EU.

Asijský původ má 4,6 milionu přistěhovalců a jejich přímých potomků, z toho přibližně 3,2 miliony na Blízkém a středním východě. Nejvýznamnějšími zeměmi původu v německé imigrantské komunitě jsou Turecko, odkud pochází 13 procent osob z migračního prostředí v Německu, Polsko (11 procent) a Rusko (sedm procent).

Dvaapadesát procent lidí z imigrantského prostředí, přes 11 milionů, jsou Němci a více než polovina z nich má německé občanství od narození.

Za osoby z migračního prostředí považuje německý statistický úřad lidi, kteří se nenarodili s německým občanstvím nebo ty, u nichž to platí alespoň pro jednoho z jejich rodičů.

Související

Více souvisejících

Německo migrace obyvatelstvo Přistěhovalectví imigrace

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Ukrajina stáhla z bojiště americké Abramsy

Ukrajina dočasně stáhla z bojiště americké tanky Abrams M1A1. Ukázaly se jako zranitelné při útocích ruskými drony, uvedla agentura AP s odvoláním na zdroje v americké armádě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy