Epidemie v Německu sílí. Za den se nakazilo 1576 lidí, vzrostl počet obětí

V Německu za posledních 24 hodin přibylo 1576 případů koronavirové nákazy, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Institutu Roberta Kocha (RKI).

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Jde o nárůst oproti úterý, kdy RKI ohlásil 1278 nově nakažených. Koncem minulého týdne úřady zaznamenaly 2034 nových případů, nejvíce od konce dubna. Počet mrtvých s nemocí covid-19 se za poslední den zvýšil o tři lidi.

Od začátku koronavirové krize se v zemi s 83 miliony obyvatel infikovalo virem SARS-CoV-2 nejméně 236.429 osob. S covidem-19 zemřelo 9280 lidí.

Vrchol epidemie Německo zažívalo na přelomu března a dubna, kdy denně přibývalo přes 6000 nakažených. Denní přírůstky nakažených ale opět rostou od konce července.

Německo se po konci letní turistické sezony vrátí k původní koronavirové testovací strategii, která bude zaměřena na lidi se symptomy a na ty s kontakty s nemocnými. Důraz bude kladen i na dodržování karantény. Dnes to na tiskové konferenci oznámil německý ministr Jens Spahn. Ten prohlásil, že kapacita laboratoří je na maximu a že v posledních týdnech se počet rozborů na koronavirus zdvojnásobil, v minulém týdnu bylo provedeno přes 900.000 testů.

"Po konci turistické sezony budeme testovat osoby se symptomy a lidi, kteří byli v kontaktu s nakaženými. Testovat budeme také pracovníky ve zdravotnictví," řekl Spahn. Dodal, že je nutné, aby pro navrátilce z rizikových oblastí platila přísná karanténní pravidla. Na dodržování tohoto režimu pak budou úřady pečlivěji dohlížet.

Spahn uvedl, že po intenzivním testování je čas vrátit se k původní strategii. Testy jsou doposud v Německu pro navrátilce z cest zdarma a je jedno, zda přijeli z rizikových oblastí či míst považovaných za epidemicky bezpečné. Bezplatné rozbory kritizuje řada odborníků i politiků a rovněž přetížené laboratoře a požadují alespoň nějakou formu finanční spoluúčasti.

Německo se v posledních týdnech potýká stejně jako další evropské země s nárůstem případů nemoci covid-19. Koncem minulého týdne úřady zaznamenaly i přes 2000 nových případů za den, což bylo nejvíce od konce dubna. Spahn poznamenal, že věk nakažených klesá a že jsou patrné dvě skupiny nemocných cestovatelů, a to mladí lidé, kteří dovolenou v zahraničí strávili na večírcích, a poté rodiny s dětmi vracející se z návštěv příbuzných.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama