Maďarsko modernizuje armádu. Pořídí si bojová vozidla Lynx, bude je i vyrábět

Maďarská vláda a německá zbrojovka Rheinmetall AG se dohodly na založení společného podniku na výrobu bojových vozidel pěchoty Lynx v Maďarsku. Uvedla to v pondělí agentura Reuters s odvoláním na vládní komuniké.

Maďarská armáda, ilustrační foto
doporučujeme

Maďarsko modernizuje svou výzbroj, aby plnilo závazky vůči NATO. Dohoda má hodnotu více než dvou miliard eur (asi 52 miliard Kč), což představuje největší program modernizace maďarské obrany. Od partnerství s přední evropskou společností si slibuje obnovu maďarského obranného průmyslu.

Maďarsko se již před delším časem zavázalo, že zvýší své vojenské výdaje, které stejně jako v mnoha dalších zemích NATO zdaleka nedosahují dvou procent hrubého domácího produktu. Velká část vybavení ozbrojených sil pochází ještě z komunismu.

Maďarsko podle Reuters minulý týden podepsalo prohlášení o záměru koupit rakety protivzdušné obrany od amerického výrobce zbraní Raytheon Technologies za přibližně miliardu dolarů (asi 22 miliard Kč). Kontrakt má být uzavřen do konce září.

Více investovat do modernizace armády se chystá také Česko. Ministerstvo obrany chce za 50 miliard korun nakoupit pásová bojová vozidla pěchoty. O tuto zakázku se ucházejí firmy BAE Systems (vozidlo CV90), General Dynamics European Land Systems (vozidlo Ascod) a Rheinmetall Landsysteme (vozidlo Lynx).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hranice Běloruska a Litvy je přes Lukašenkovy hrozby dál otevřená

19.09.2020 12:57 Hrozba běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že zvažuje zavřít hranic s Litvou a Polskem se…

Navalnyj na instagramu popisuje svůj stav, prošel se po schodech

19.09.2020 12:25 Zdravotní stav ruského opozičního politika Alexeje Navalného se dál zlepšuje, i když pomalu. Přední…

Koronavirus: Počet nakažených v Německu mírně vzrostl, nový rekord hlásí…

19.09.2020 12:06 Aktualizováno V Německu dnes pokračoval mírný růst v počtech nových nákaz koronavirem, když místní Institut…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 10:11 Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama