Na lodi s desítkami migrantů zemřelo novorozeně

Španělské úřady informovaly, že na plavidle s migranty, kteří se chtěli dostat ze západního pobřeží severní Afriky na španělské Kanárské ostrovy, byl dnes nalezen mrtvý novorozenec. Podle agentury AP gumového plavidla se 43 cestujícími si všimla posádka jednoho z letounů pobřežní stráže necelých 30 kilometrů východně od přístavu Arrecife na ostrově Lanzarote.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

Záchranáři se snažili novorozence, jehož pohlaví nebylo zveřejněno, oživit, ale nepodařilo se jim to. Běženci uvedli, že dítě se narodilo na moři, cestou na Kanárské ostrovy. Jak řekla agentuře AFP mluvčí místních záchranářů, zatím není jasné, proč dítě zemřelo. Do nemocnice nicméně byli následně převezeni tři lidé ze zachráněného plavidla - matka dítěte, další těhotná žena a dvanáctiletý chlapec, který trpěl hypoglykémií, tedy poklesem hladiny glukózy v krvi.

Jak záchranáři uvedli, na lodi se nacházeli běženci ze subsaharské Afriky, pět z nich ještě nebylo plnoletých. Plavidlo se na cestu vydalo v neděli 5. ledna.

Kanárské ostrovy nejsou častým cílem migrantů. Do Španělska utíkají běženci z Afriky zejména přes Gibraltarskou úžinu, kde evropská pevnina není tak vzdálená. Další Afričané se snaží do Evropy dostat přes španělské enklávy Ceuta a Melilla, které leží na severu Afriky a mají pozemní hranice s Marokem.

Do Španělska se loni dostalo po zemi či po moři přes 32.000 migrantů, což je mnohem méně, než tomu bylo v roce 2018, uvedlo nedávno tamní ministerstvo vnitra. Počet běženců, kteří se snaží dostat do Evropy přes Gibraltarskou úžinu loni významně poklesl. Naopak ale narostl počet těch, kteří směřují na Kanárské ostrovy. Loni tam dorazilo 2698 migrantů, což je více než dvojnásobek počtu v roce 2018. Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se loni do Evropy dostalo celkem 127.590 migrantů. Dalších 1291 zemřelo při snaze dostat se přes Středozemní moře.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA pohrozily Česku odvetou za digitální daň. Jak řeší to samé téma s…

20.01.2020 20:54 Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho americký protějšek Donald Trump se dohodli na…

Thunbergová natáčela polskou elektrárnu, vysloužila si pozornost policie

20.01.2020 20:49 Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová v Polsku natáčela film o největší uhelné elektrárně…

Na západě Francie proběhla razie proti teroristům, zadrženo sedm lidí

20.01.2020 20:30 Sedm mužů zadržela dnes kvůli podezření z terorismu francouzská policie v Bretani na severozápadě…

Italský Senát nechá vyšetřovat Salviniho, nikdy nemusí být premiérem

20.01.2020 20:27 Výbor italského Senátu dnes schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama