Nejasnosti kolem incidentu u německého kancléřství: Řidič spáchal podobný čin již dříve

Řidiče, který ve středu autem narazil do příjezdové brány sídla německé kancléřky Angely Merkelové v centru Berlína, dnes policie propustila. Rozhodnutí zdůvodnila tím, že není důvod muže dále zadržovat. Případ kvůli politickému pozadí prověřuje kriminální policie. K motivu se nevyjádřila, muž ale podobný čin spáchal již před šesti lety, kdy rovněž najel do plotu kancléřství.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Auto 54letý muž popsal nápisy, které je možné hodnotit jako protiglobalizační. V roce 2014 měl na voze vzkaz o ochraně klimatu a také vyznání lásky. To, že za oběma událostmi stojí jeden člověk, potvrdilo ve středu ministerstvo vnitra.

Německá média bezprostředně po incidentu spekulovala, že muž se mohl potýkat s psychickými problémy. Podle policie ale převoz na psychiatrické oddělení není třeba. Při nehodě, která byla zřejmě úmyslná, se nikdo nezranil, škody na plotu i na voze jsou jen malé.

Incident se stal v době, kdy Merkelová v kancléřství jednala s členy kabinetu, nikomu nebezpečí podle vládního prohlášení nehrozilo. Deník Bild napsal, že muž chtěl doručit kancléřce dopis. O podrobnostech výslechu ale policie nehovořila.

zdroj: YouTube

Lidé na twitteru spojují případ s pandemií nemoci covid-19. V Německu se totiž pravidelně demonstruje proti karanténním opatřením. Podle některých uživatelů nehodu zosnovala dokonce vláda, aby veřejnost ochotněji souhlasila s omezeními. Další zase poukazují na to, že nehoda byla dílem člověka s psychickými problémy.

"Tajné služby musí nyní zjistit, zda řidič Volkswagenu Golf, který narazil do brány spolkového kancléřství, jednal sám, nebo za tím stojí síť bláznů," poznamenal na twitteru uživatel Dieter Rakete.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Svět dál zápolí s koronavirem, Slováci opět spustili hromadné…

18.01.2021 17:39 Aktualizováno Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se poprvé objevil předloni v prosinci v Číně.…

Německo očekává prodloužení a zpřísnění karantény

18.01.2021 16:32 Stávající karanténa v Německu, která platí nejméně do konce ledna, bude pokračovat i v únoru, navíc…

Slovensko začalo hromadně testovat, rezervační portál spadl

18.01.2021 15:43 Aktualizováno Výpadek státního internetového portálu na rezervaci termínu pro absolvování antigenního testu…

Tři unijní státy naléhají na schválení další vakcíny

18.01.2021 14:49 Rakousko, Řecko a Dánsko budou společně tlačit na urychlené schválení vakcíny proti covidu-19 od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama