Některá francouzská města vyžadují nově roušku i pod širým nebem

V některých francouzských městech je nově povinné nosit kvůli šíření koronaviru roušku i pod širým nebem. Pravidla ode dneška zpřísnili například v La Rochelle či některých bretaňských letoviscích, informoval list Le Parisien. Už od pondělí po celé Francii platí povinnost zakrývat si ústa a nos v obchodech, restauracích, bankách, na úřadech či v uzavřených tržnicích.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Do počátku tohoto týdne museli lidé ve Francii roušku nosit jen v prostředcích hromadné dopravy a v těch veřejných prostorech, kde není možné dodržovat patřičné rozestupy, například v kinech, muzeích či kostelech a mešitách.

Pondělní rozšíření povinnosti na obchody, restaurace a další uzavřené prostory ale některým městům nestačilo, a rozhodla se proto nařídit nošení roušek i v ulicích.

V západofrancouzském městě La Rochelle si musí lidé ústa a nos ode dneška zakrývat v určitých ulicích historického centra. Podle starosty města Jeana-Françoise Fountainea je cílem opatření zabránit šíření koronaviru v době, kdy do města opět přijíždí turisté.

Také v centrech některých bretaňských letovisek, například měst Concarneau a Saint-Brieuc, je nově povinné nosit roušku i pod širým nebem. V druhém z měst si budou muset lidé nos a ústa zakrývat i na hřištích, v parcích a v přístavu. Výjimku dostali jen sportovci a lidé s postižením.

Podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví se ve Francii, která má zhruba 68 milionů obyvatel, koronavirem od počátku epidemie nakazilo přes 177.000 lidí. S covidem-19 v zemi zemřelo 30.165 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bývalý král Juan Carlos I. se stěhuje ze Španělska

03.08.2020 20:45 Bývalý španělský král Juan Carlos I., který čelí vyšetřování kvůli finančnímu skandálu, se rozhodl…

Politici posvětili otevření nového mostu v Janově. Záchranáři ceremonii…

03.08.2020 20:17 Dva roky po zřícení dálničního mostu v severoitalském Janově dnes vrcholní italští představitelé…

Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl

03.08.2020 19:34 Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl, informoval dnes s odvoláním na papežova životopisce…

Na jih Španělska dorazilo od pátku 435 dalších migrantů z Afriky

03.08.2020 17:54 Na jih Španělska dorazilo od pátku z Afriky na menších člunech dalších 435 migrantů, většina z nich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama