Nelegálního intimního večírku v Bruselu se podle RTL zúčastnil aspoň jeden český politik

Dvě desítky lidí dostaly pokutu za nedodržování protikoronavirových opatření po ilegálním večírku, který se uskutečnil minulý týden v prvním patře budovy v centru Bruselu. Uvedla to dnes bruselská prokuratura. Belgický server RTL dnes napsal, že sex party se zúčastnilo 25 lidí včetně politiků z Maďarska a České republiky, žádné podrobnosti neuvedl.

József Szájer
doporučujeme

Devětapadesátiletý konzervativní maďarský europoslanec József Szájer v neděli rezignoval na svou funkci, což vysvětloval "dlouhým obdobím reflexe". Když však poté belgická média přinesla informaci, že se ze zmíněného večírku pokusil před policejní kontrolou neúspěšně uprchnout po okapové rouře, přiznal svou účast. O jaké informace se RTL opírá při tvrzení o účasti českého politika, není jasné.

Szájer je ženatý a má dospělou dceru. Je jedním ze zakladatelů strany Fidesz premiéra Viktora Orbána, která se prohlašuje za ochránce křesťanských hodnot, včetně tradičního pojetí rodiny. Agentura AP připomněla, že Orbán je hlasitý kritik liberalismu a vyznavač takzvané "iliberální" křesťanské demokracie.

Někteří politici v Maďarsku večírek označili za připravenou past s cílem dopadnout Szájera. To však odmítl organizátor David Manzheley. "Spekuluje se, že vliv na to, co se stalo minulý pátek, mohla mít nějaká zpravodajská služba. Ale to není v souladu s realitou. Nemám žádné vazby na zpravodajskou službou," řekl dnes organizátor. Uvedl také, že Szájeza osobně neznal a prohlásil, že orgie pořádat nebude, dokud se epidemická situace nevrátí do normálu.

Zřejmě stejný Manzheley je v Polsku hledaný od roku 2019 pro řadu podvodů. V Bruselu se měl vydávat za právníka a médiím měl také tvrdit, že je 29letý Čech s belgickým doktorátem z ekonomie. Poláci ale tvrdí, že je původem Polák, je mu 36 let a nemá žádný doktorát.. Zároveň sever uvedl, že jelikož se původně hovořilo o účasti polských politiků na akci, není jasné, zda v případně tvrzení RTL o české účasti nedošlo k záměně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo dál roste, opatření se asi zpřísní

28.01.2021 16:51 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES je dnes třetí den po sobě na 68 bodech ze sta. Zůstává tak už…

Polsko prodlouží restrikce, otevře ale obchody v centrech

28.01.2021 16:28 Polská vláda se rozhodla prodloužit platnost většiny nynějších protikoronavirových restrikcí až do…

EU požaduje po sociálních sítích, aby bojovaly proti dezinformacím o…

28.01.2021 16:20 Provozovatelé sociálních sítí by se v příštím půlroce měli zaměřit na boj s dezinformacemi kolem…

Evropa zpřísňuje opatření. Česko zvažuje omezení vycházení, Německo…

28.01.2021 15:35 Návrhy ministerstev zdravotnictví, vnitra a průmyslu, jak zpřísnit stávající opatření proti šíření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama