Nizozemsko hlásí první úmrtí na Covid-19, infekce zasáhla celou Francii včetně Korsiky

V nemocnici v nizozemském Rotterdamu dnes zemřel 86letý muž nakažený novým typem koronaviru. Jeho úmrtí je pro Nizozemsko prvním v souvislosti s globální epidemií nemoci COVID-19 způsobované tímto virem, informovaly světové zpravodajské agentury. Další dvě úmrtí kvůli koronaviru oznámila Francie, kde kromě toho bilance nakažených od čtvrtečního večera narostla o 154 případů.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Muž ve věku 86 let, který se v nemocnici Ikazia v Rotterdamu léčil s COVID-19, dnes zemřel," citovala agentura AFP z prohlášení Nizozemského ústavu pro veřejné zdraví a životní prostředí (RIVM). Ten také sdělil, že není jasné, od koho se daný pacient nakazil.

Nizozemsko ve čtvrtek ohlásilo desítky nových případů infekce koronavirem, čímž se celkový počet více než zdvojnásobil na 82. Prvního nakaženého zde úřady zaznamenaly 27. února, píše agentura Reuters.

Belgie zatím neoznámila žádnou oběť onemocnění COVID-19, zato ve Francii už zemřelo devět lidí. Od předchozí oficiální bilance ze čtvrtečního večera přibyli dva mrtví a 154 nakažených, čímž se celkový počet francouzských případů dostal na 577.

Koronavirus už se podle zpravodajského webu franceinfo rozšířil do všech koutů evropského území Francie včetně Korsiky. Většina případů je hlášena z regionů Hauts-de-France, Île-de-France a Grand-Est na severovýchodě země.

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes při návštěvě pařížského domova důchodců hovořil o tom, že opatření úřadů musí být přiměřená vývoji a dlouhodobě udržitelná. Za takový krok podle všeho v tuto chvíli nepovažuje plošnou uzavírku škol, ke které ve středu přistoupila Itálie.

zdroj: YouTube

V nejhůře zasažených francouzských departementech ovšem tento týden řada škol provoz přerušila. Ministr školství Jean-Michel Blanquer podle deníku Le Figaro uvedl, že opatření se dnes týkalo 150 vzdělávacích zařízení a 45.000 žáků. Francouzská vláda kromě toho minulý víkend zakázala některé akce s více než 5000 účastníky, později také převzala kontrolu nad distribucí ochranných roušek.

Macron dnes mimo jiné vyzval své spoluobčany, aby "co nejvíce" omezili návštěvy svých příbuzných v pokročilém věku. Nemoc COVID-19 představuje hrozbu zejména pro ně, smrtnost u ní podle dostupných údajů s přibývajícím věkem pacientů výrazně narůstá.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fake news ohrožují demokracii. EU bude efektivněji postihovat šíření…

03.12.2020 14:24 Evropská unie bude účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací, které může ohrožovat fungování…

Zvrat v případu: Podezření, že Švédka desítky let věznila syna, se…

03.12.2020 14:13 Švédská prokuratura uzavře vyšetřování, které tento týden zahájila kvůli podezření, že…

Itálie na Vánoce omezí možnost pohybu, Řecko prodlouží celostátní karanténu

03.12.2020 14:09 Aktualizováno Itálie kvůli koronaviru přes vánoční svátky podstatně omezí možnost pohybu a zakáže lidem cestovat…

Reuters: Dohoda EU s Británií by mohla být v pátek či o víkendu

03.12.2020 13:51 Vyjednavači by se mohli na podobě budoucích vztahů Británie s Evropskou unií dohodnout v pátek nebo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama