Noční drama v Německu. Pyrotechnici zneškodňovali bomby, situace v Kolíně se vyhrotila

Pyrotechnici v severoněmeckém městě Hannover úspěšně zneškodnili leteckou pumu z druhé světové války. Kvůli likvidaci bomby bylo v pondělí evakuováno 15.200 lidí, kteří se dnes nad ránem mohli vrátit zpět domů, napsala agentura DPA.

Německá policie
doporučujeme

Letecká puma vážící 250 kilogramů byla objevena v pondělí nedaleko zoologické zahrady, která leží východně od centra Hannoveru, metropole spolkové země Dolní Sasko.

V pondělí večer pyrotechnici zneškodnili pumu také v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem, kde muselo domovy opustit 4800 lidí. Evakuace v Kolíně se podle médií protáhla, neboť ne všichni se rozhodli z ohrožené oblasti odejít. Jeden člověk podle stanice WDR dokonce napadl policistu. Nad místo práce pyrotechniků navíc někdo vyslal dron, policie po majiteli pátrá.

I více než 70 let po konci druhé světové války jsou podobné evakuace v Německu poměrně běžné. Největší takovou akcí v poválečných dějinách země byla předloni v září evakuace více než 60.000 obyvatel ve Frankfurtu nad Mohanem. Podle odborníků, které citoval server Spiegel Online, nevybuchlo asi deset procent z milionů bomb svržených za druhé světové války nad Německem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Razie proti extremismu. Na Slovensku byl zadržen i člen kapely Horkýže…

11.08.2020 17:02 Aktualizováno Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové…

Napětí mezi Tureckem a Řeckem narůstá, Atény chtějí mimořádné jednání šéfů…

11.08.2020 16:36 Obnovení tureckého průzkumu těžby ropy a zemního plynu ve východním Středomoří dnes opět vyostřilo…

Maas pohrozil Rusku kvůli loňské vraždě Čečence v Berlíně

11.08.2020 15:31 Pokud německý soud zjistí, že Rusko nařídilo loňskou vraždu Čečence Zelimchana Changošviliho v…

Vůdkyně opozice Cichanouská odjela z Běloruska, je nyní v Litvě

11.08.2020 13:45 Aktualizováno Vůdkyně běloruské opozice Cichanouská oznámila, že se sama rozhodla k odjezdu ze země. Její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama