Noční drama v Německu. Pyrotechnici zneškodňovali bomby, situace v Kolíně se vyhrotila

Pyrotechnici v severoněmeckém městě Hannover úspěšně zneškodnili leteckou pumu z druhé světové války. Kvůli likvidaci bomby bylo v pondělí evakuováno 15.200 lidí, kteří se dnes nad ránem mohli vrátit zpět domů, napsala agentura DPA.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Německá policie
doporučujeme

Letecká puma vážící 250 kilogramů byla objevena v pondělí nedaleko zoologické zahrady, která leží východně od centra Hannoveru, metropole spolkové země Dolní Sasko.

V pondělí večer pyrotechnici zneškodnili pumu také v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem, kde muselo domovy opustit 4800 lidí. Evakuace v Kolíně se podle médií protáhla, neboť ne všichni se rozhodli z ohrožené oblasti odejít. Jeden člověk podle stanice WDR dokonce napadl policistu. Nad místo práce pyrotechniků navíc někdo vyslal dron, policie po majiteli pátrá.

I více než 70 let po konci druhé světové války jsou podobné evakuace v Německu poměrně běžné. Největší takovou akcí v poválečných dějinách země byla předloni v září evakuace více než 60.000 obyvatel ve Frankfurtu nad Mohanem. Podle odborníků, které citoval server Spiegel Online, nevybuchlo asi deset procent z milionů bomb svržených za druhé světové války nad Německem.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko praská pod tíhou migrantů. Tisíce dalších jsou na cestě

19.09.2019 19:07 Na řecké ostrovy v Egejském moři, jejichž infrastruktura už nyní praská ve švech kvůli náporu…

Jak rozdělit uprchlíky? Nový návrh se Česku líbit nebude, Macron hrozí i…

19.09.2019 18:07 Aktualizováno Francie a Itálie budou na půdě Evropské unie společně usilovat o zavedení automatického mechanismu…

Prolomení brexitového patu? Británie poslala do Bruselu nové návrhy

19.09.2019 17:20 Aktualizováno Mluvčí Evropské komise dnes novinářům řekla, že Brusel od Londýna dostal nové dokumenty týkající se…

Prokurátorkou EU bude Kövesiová? Šance má vysoké, navzdory odporu její…

19.09.2019 16:59 Někdejší rumunská protikorupční žalobkyně Laura Kövesiová se zřejmě stane první šéfkou nově…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama