Řecký ostrov Euboia postihly bleskové záplavy, pět mrtvých

Přívalové deště a bouřky provázené bleskovými záplavami si na řeckém ostrově Euboia tento víkend vyžádaly nejméně pět obětí na životech. Podle agentury Reuters o tom dnes informovaly tamní úřady.

Zaplavená auta
doporučujeme

Většina obětí včetně nemluvněte byla nalezena blízko svých domovů na ostrově Euboia, který leží severovýchodně od Atén, uvedli představitelé hasičského sboru. Po dalších dvou lidech záchranné týmy stále pátrají.

Hasiči podle agentury AMNA obdrželi desítky žádostí o odčerpání vody ze zatopených domů a aut. Desítky lidí byly evakuovány a pro osm přiletěl vrtulník poté, co se vylila z koryta místní řeka a zaplavila silnice.

zdroj: YouTube

"Naše myšlenky jsou s lidmi, kteří to nepřežili," uvedl náměstek ministra pro civilní ochranu Nikos Hardalias. V centrální části ostrova bouře podle něj napáchala obrovské škody. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis by měl oblast navštívit v pondělí.

Bleskové záplavy ve městě Mandra západně od Atén si v roce 2017 vyžádaly 24 mrtvých. Loni v červenci následkem bouře v severním Řecku zemřelo sedm lidí, včetně dvou Čechů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama