Restaurace a lyžařská střediska ve Francii v lednu neotevřou

Lyžařská střediska ani kulturní a sportovní zařízení ve Francii neotevřou před koncem ledna. Restaurace a bary neotevřou dříve než v polovině února, uvedl na tiskové konferenci premiér Jean Castex. O dalším postupu francouzská vláda rozhodne 20. ledna. Premiér upozornil, že pokud to bude potřeba, vláda je připravena stávající protiepidemická opatření ještě zpřísnit. Celková situace by se podle Jeana Castexe mohla vrátit do normálu v létě.

Restaurace, ilustrační foto
doporučujeme

Ministr zdravotnictví Olivier Véran oznámil, že ve Francii již identifikovali 19 případů britské varianty koronaviru, dva z nich v lokalitách s vysokým rizikem přenosu. Hranice s Británií proto až na výjimky zůstanou uzavřené až do dalšího rozhodnutí. Ve Francii odhalili také tři případy jihoafrické varianty koronaviru.

V zemi bude nejméně do 20. ledna platit noční zákaz vycházení po 20. hodině. V některých regionech, kde je situace nejzávažnější, platí noční zákaz vycházení už od 18 hodin a počet těchto regionu se zvýší.

Premiér Jean Castex připomněl, že ve Francii budou i nadále fungovat za nezměněných podmínek podpůrné programy pro firmy. Po nahlášení nemoci na příslušné webové stránce mohou lidé zůstat doma v karanténě a mohou také požádat o návštěvu zdravotníka doma. Testy jsou ve Francii zdarma, provádějí se na 12.000 místech včetně lékáren nebo ordinací zubařů.

Ve Francii zatím naočkovali 45.000 lidí, do konce ledna je v plánu naočkovat první milion Francouzů. Prioritu při očkování mají staří a chronicky nemocní, kterých je ve Francii 15 milionů. Senioři nad 75 let si mohou o očkování požádat od 18. ledna.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzský zdravotní ústav navrhl dávat druhou dávku vakcíny až po 42…

23.01.2021 15:05 Francouzský zdravotnický ústav (HAS) dnes navrhl, aby zdravotníci druhou dávku vakcíny proti…

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

OLAF uzavřel podvody s dotacemi na Slovensku. Navázali jsme na Kuciakovu…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Evropský úřad pro Odhalování podvodů (OLAF) uzavřel tři případy týkajících se přímých plateb v…

Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama