Turisté v moři navzdory červené vlajce. Policista během dovolené zachraňoval životy

Polský policista o dovolené na pobřeží Baltu vytáhl z moře tonoucí ženu a následně pomohl dostat do bezpečí i jejího partnera. "Oba turisté si šli zaplavat, přestože na pláži vlála červená vlajka, zakazující koupání. Jen díky policistově rychlé reakci se nestala tragédie", uvedla televize TVN 24 s tím, že od letošního dubna utonulo v Polsku na osm desítek lidí.

Ilustrační foto
doporučujeme

Andrzej Krukowski ze Zgierze u Lodže byl v úterý spolu s rodinou na pláži poblíž Kolobřehu. Odpoledne si všiml dvojice mladých lidí, která u vlnolamu vstoupila do moře i přes vyvěšenou červenou vlajku. Po chvilce velká vlna srazila pár na vlnolam, píše server TVN24.

Krukowski si uvědomil, že žena a muž nejsou schopni se vlastními silami dostat z vody, ztrácejí síly a začínají se topit, a tak jim vyrazil na pomoc. Známý jej jistil, a tak skočil do vody a doplaval k ženě, kterou i přes velké vlny dotáhl ke břehu. "Byla vyděšená, vysílená a poškrábaná, jak narážela na vlnolam, ale při vědomí," dodala stanice.

V moři, na samém konci vlnolamu, zůstal ještě muž. Na místo mezitím dorazili záchranáři, ale vzhledem k těžkým podmínkám požádali o pomoc ostatní lidi na pláži. Když jeden ze záchranářů vytáhl tonoucího muže na hladinu, policista spolu s dalšími dvěma muži k nim připlaval a pomohl jim dostat se na břeh. Muže, který byl v bezvědomí, pak letecká záchranná služba přepravila do nemocnice. Následujícího dne se policista dočkal poděkování od zachráněné ženy.

Krukowski, který u policie slouží 21 let a na okresním velitelství vede oddělení boje proti ekonomické kriminalitě a korupci, si v novinách vysloužil titulky "hrdina" i "superpolicajt".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obnova Bejrútu: Dárci přislíbili přes 250 milionů eur, exploze musí být…

09.08.2020 21:18 Aktualizováno Na dnešní mezinárodní videokonferenci zorganizované Francií ve spolupráci s OSN bylo na pomoc…

Koronavirus oživil v Itálii tradici vinných okének, existovala už za…

09.08.2020 18:00 Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku…

Řecký ostrov Euboia postihly bleskové záplavy, pět mrtvých

09.08.2020 14:54 Přívalové deště a bouřky provázené bleskovými záplavami si na řeckém ostrově Euboia tento víkend…

Belgie zakázala jednodenní výlety k moři. Lidé na pláži napadli policisty

09.08.2020 12:41 Několik belgických přímořských letovisek dnes zakázalo jednodenní výlety za koupáním. Stalo se tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama